Generální partner
Světlý režim
20. květen 2011

Do Karviné přicestuje sestupem ohrožená Čáslav

Čáslav se nachází ve stejné situaci jako před rokem. Nutně potřebuje bodovat, aby se zachránila v soutěži.

Pamatujete si ještě na loňský infarktový závěr druhé ligy? V posledním kole zavítala do Karviné patnáctá Čáslav, a po devadesáti minutách odcházeli jejich hráči se sklopenými hlavami. Vítězství našeho týmu v poměru 3:0 odsuzovalo Zenit k sestupu. Jenže na zbývajících stadionech se zrodily překvapivé výsledky, a náš nedělní soupeř mohl i přes prohru slavit setrvání v druhé nejvyšší české soutěži. Do MSFL totiž překvapivě sestoupila Opava. Bude se podobný scénář opakovat i v neděli? „To si nemyslím. Mají o rok zkušenější mužstvo a poslední výsledky napovídají o jejich narůstající výkonnosti. V tomto nastoleném trendu budou chtít pokračovat a dohrát sezónu se vztyčenou hlavou,“ říká trenér Karviné Karel Kula.

Přestože nemá Čáslav definitivní jistotu druholigové příslušnosti, v posledních zápasech se herně i výsledkově zvedá. „Je před námi duel s mužstvem, které ještě není zachráněno. Určitě si Čáslav brousí zuby na nějaký ten bod, který by jí mohl výrazně pomoct v záchranářských pracích. Viděl jsem jejich zápas s Hlučínem, kde byli hodně nepříjemní a zaslouženě zvítězili. Navíc v domácím prostředí remizovali s Viktorií Žižkov, což jim určitě zvedlo sebevědomí. Ale při formě, jakou prokazujeme v posledních utkáních, bychom se měli radovat z výhry my,“ dodává optimisticky karvinský kouč.

Poslední tři zápasy Zenitu by měli být určitým varováním pro naše mužstvo. O tom, že Čáslav není radno podceňovat, se přesvědčil náš konkurent z Třince, který s tímto celkem prohrál 4:1. Také sympaticky bojující Hlučín se musel sklonit před uměním čáslavských, když na své půdě prohrál 2:1. A v minulém kole ztratila body se Zenitem Čáslav i ambiciózní Viktoria Žižkov. V neděli nás tedy nečeká nic jednoduchého.

Utkání mezi MFK OKD Karvinou a Zenitem Čáslav se odehraje v neděli 22. května od 17:00 hodin na Městském stadionu v Karviné - Ráji. Komentovaný on – line přenos naleznete na sportovním serveru www.onlajny.cz

.

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – FC Zenit Čáslav ve druhé lize: 2 – 2 – 1. 8:5

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 5 – Milosavljev, Ciku 4 – Opic, Vrána, 3 – Mišinský, Ficek, Knötig, 2 – Motyčka, Látal, 1 – Slončík, Gottwald, Presl, Radzinevičius

Čáslav: 5 – Sedláček, 4 – Ptáček, Džafič, Kunášek, 3 – Racko, Dragoun, 2 – Fikejz, Šturma, Kopic, 1 – Brožík, Šisler, Růžička

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 1 828 diváků

Čáslav: 494 diváků

.

Statistika jarních zápasů:

Karviná: 6 – 2 – 3. 14:11.

Čáslav: 5 – 3 – 3. 17:16.

.

Střetnutí z podzimní části sezóny:

FC Zenit Čáslav - MFK OKD Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 68. Racko - 78. Opic. ŽK: Kotrba - Ficek, M. Pavlík, Mišinský, Motyčka. Rozhodčí: Jílek - Kocián, Paták. Počet diváků: 362.

FC Zenit Čáslav: Bárta - Kotrba, Dragoun, Ptáček, Růžička - Šturma, Racko (82. Breite), Prášil (82. Haniak), Fikejz (70. Džafič) - J. Kopic, Kunášek.

MFK OKD Karviná: Kafka - Ciku (70. Jursa), Homola, Mihálik, Knötig - Gonda, Ficek (81. Motyčka), M. Pavlík, Milosavljev - Mišinský (89. Gottwald), Opic.

Kurzy na zápas
Sázkovka 1 0 2
Bet-at-home 1.70 3.40 4.20
Expekt 1.80 3.30 3.90
SportingBet 1.80 3.25 4.00
Maxitip 1.75 3.35 4.15
Sazka Tip 1.70 3.30 4.35
Bwin 1.80 3.30 4.00
Chance 1.70 3.40 4.35
Fortuna 1.70 3.50 4.22
Synot Tip 1.70 3.20 4.70
Tipsport 1.71 3.40 4.31

Údaje k pátku 15:00.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii