Generální partner
Světlý režim
27. říjen 2011

Petr Gibala: Kurušta je příkladem pro ostatní

Vedoucí sportovního centra mládeže MFK OKD Karviná Petr Gibala se podělil o své dojmy z první fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

Asistent trenéra reprezentace U17 Petr Gibala si může mnout ruce, čeští mladíci udělali první významný krok v cestě za postupem na mistrovství Evropy. "Získali jsme plný počet bodů a postoupili z prvního místa. Ale byly to těžké zápasy, především proti domácímu Kazachstánu a Irsku. Lichtenštejnsko bylo outsiderem skupiny a podle toho vypadal výsledek," uvedl trenér Gibala.

"Proti Kazachstánu jsme měli herně navrch, ale soupeř ze zabezpečné obrany podnikal nebezpečné brejky, po kterých několikrát vážně ohrozil naší branku. Irsko bylo v prvním poločase lepší, ale po změně stran jsme hráli my a dovedli utkání do vítězného konce," upřesnil karvinský kouč mládeže.

Reprezentační trenér se také vyjádřil k podmínkám v Kazachstánu. "Central Stadium byl krásný, tam jsme odehráli první dva zápasy. Proti Irsku jsme hráli na Dinamo Stadium, kde byly podmínky mnohem horší. Celková úroveň prostředí a tréninkových podmínek nebyla ideální, ale jsme Češi, přizpůsobivý národ."

Svými výkony potěšil Gibalu karvinský útočník Lukáš Kurušta. "Jeho výkonnost stoupala každým zápasem. Proti Kazachstánu to měl proti zahuštěné obraně těžké. S Lichtenštejnskem nás krásným gólem poslal do vedení a zařídil penaltu. Měl i další možnosti, které neproměnil. V posledním utkání proti Irsku byl důležitou postavou našeho celku hlavně ve druhém poločase, kdy jsme měli tlak. Gól sice nedal, ale skvěle zařídil standardní situaci, která rozhodla."

"Kurušta je ukázkovým příkladem pro ostatní mladé hráče Karviné. Pokud na sobě budou tvrdě pracovat, šanci proniknout do reprezentace mají," dodal Petr Gibala.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii