Mlade talenty

Elvist Ciku: Na zimu jsem si zvykl

04.02.2012 | David Kubáň
 

Elvist Ciku: Na zimu jsem si zvykl Albánský záložník Elvist Ciku přestoupil do Karviné z prosluněného Řecka. V začátcích mu zdejší tuhá zima dělala problémy, ale už si na ní stihl zvyknout.

 

25letý Ciku v lednu zahájil svou třetí zimní přípravu v karvinském dresu. "První rok byl těžký, když jsem poprvé trénoval v minus 20 stupních, bylo to něco nového. Ale jsem tu dva a půl roku, na zimu i sníh jsem si zvykl," řekl legionář z Albánie.

V posledních dnech jsou mrazy v Česku obzvlášť nepříjemné. "Ještě, že trénujeme v hale. Venku je moc velká zima, nedá se ani chodit, natož trénovat. Musíme svaly udržovat v teple," doplnil Ciku.

V Řecku Ciku trénoval celoročně stejným způsobem. "Díky příznivějším klimatickým podmínkám jsme byli pořád na travnatém hřišti," uvedl.

Ačkoliv je Ciku původem z Albánie, v Řecku od devíti let vyrůstal. Není mu tak lhostejná tamní hluboká finanční a hospodářská krize. "Situaci v Řecku podrobně sleduji. Jsem rád, že můžu hrát v Karviné, tady problém s financemi není."

Neobvyklý počet marodů trápí karvinský kádr v letošní zimní přípravě. "Nevím co se tento rok stalo, poprvé jsem zažil tolik zraněných. Snad se všichni rychle vrátí, musíme se sehrát. Do začátku soutěže zbývá měsíc," upozorňuje záložník. "Mně se zranění naštěstí vyhýbá. Potřebuji kondici, ať můžu běhat nahoru dolů," dodává.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
včera - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
před 3 dny - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
před 3 dny - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna