Generální partner
Světlý režim
28. květen 2009

Bude karvinské kouzlo fungovat i v Opavě?

S napětím očekávané slezské derby vypukne tuto neděli. Domácí se pokusí napravit pošramocenou reputaci po zápase se Spartou, karvinští naopak chtějí navázat na úspěšnou šňůru a přiblížit se šestému místu.

V podzimním střetnutí zaspali karvinští začátek utkání. Tomu se budou chtít v Opavě vyvarovat a pokusí se vnutit soupeři svůj styl. „Nebudeme vyčkávat s čím přijdou domácí. Máme zažitou svojí hru, se kterou slavíme úspěch a budeme ji předvádět i v sobotním zápase. Snad nám znova přinese úspěch. Bylo by výtečné, kdyby se nám podařilo Opavu porazit, jelikož se chceme poprat o šesté místo“, plánuje Vlado Staš.

Trenér Kalvoda se bude muset obejít bez vykartovaného Jana Buryána a Martina Opice, který reprezentuje Karvinou na Mistrovství republiky hasičů. „Sezóna pro mě už skončila. Budu stát jak v utkání s Opavou, tak i s Hradcem Králové. Ale už se těším na nový fotbalový ročník,“ svěřuje se Jan Buryán.

O tom, jakým výsledkem by měl skončit sobotní duel, má jasno Tomáš Jursa: „Samozřejmě, že si jedeme pro vítězství. Bude záležet co nám povolí Opava. Možná budeme spokojeni i s bodem.

S cílem vyhrát, jde do zápasu i Vladan Milosavljev. „Já chci pokaždé vyhrát. A se stejným odhodláním nastupují na hřiště i moji spoluhráči. Bude to ovšem náročné utkání, protože nám chybí dva důležití hráči. Trenér nic speciálního nechystá. Připravujeme se tak jak před každým zápasem. Pokud se nám nebude herně dařit, budu spokojený i s bodem.,“ říká srbský záložník Vlado Milosavljev, který prodloužil v Karviné smlouvu o další dva roky.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.