Generální partner
Světlý režim
28. květen 2009

Bude karvinské kouzlo fungovat i v Opavě?

S napětím očekávané slezské derby vypukne tuto neděli. Domácí se pokusí napravit pošramocenou reputaci po zápase se Spartou, karvinští naopak chtějí navázat na úspěšnou šňůru a přiblížit se šestému místu.

V podzimním střetnutí zaspali karvinští začátek utkání. Tomu se budou chtít v Opavě vyvarovat a pokusí se vnutit soupeři svůj styl. „Nebudeme vyčkávat s čím přijdou domácí. Máme zažitou svojí hru, se kterou slavíme úspěch a budeme ji předvádět i v sobotním zápase. Snad nám znova přinese úspěch. Bylo by výtečné, kdyby se nám podařilo Opavu porazit, jelikož se chceme poprat o šesté místo“, plánuje Vlado Staš.

Trenér Kalvoda se bude muset obejít bez vykartovaného Jana Buryána a Martina Opice, který reprezentuje Karvinou na Mistrovství republiky hasičů. „Sezóna pro mě už skončila. Budu stát jak v utkání s Opavou, tak i s Hradcem Králové. Ale už se těším na nový fotbalový ročník,“ svěřuje se Jan Buryán.

O tom, jakým výsledkem by měl skončit sobotní duel, má jasno Tomáš Jursa: „Samozřejmě, že si jedeme pro vítězství. Bude záležet co nám povolí Opava. Možná budeme spokojeni i s bodem.

S cílem vyhrát, jde do zápasu i Vladan Milosavljev. „Já chci pokaždé vyhrát. A se stejným odhodláním nastupují na hřiště i moji spoluhráči. Bude to ovšem náročné utkání, protože nám chybí dva důležití hráči. Trenér nic speciálního nechystá. Připravujeme se tak jak před každým zápasem. Pokud se nám nebude herně dařit, budu spokojený i s bodem.,“ říká srbský záložník Vlado Milosavljev, který prodloužil v Karviné smlouvu o další dva roky.Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo