Generální partner
Světlý režim
29. březen 2012

S novým trenérem do Zlína: FC Tescoma Zlín - MFK OKD Karviná

Ve 21. kole jarní části druhé nejvyšší soutěže změří MFK OKD Karviná síly s Tescomou Zlín. Před sobotním utkáním došlo ke změně na postu hlavního trenéra Karviné, Karla Kulu nahradil bývalý zlínský kouč Marek Kalivoda.

Pikantní duel čeká nového hlavního trenéra Marka Kalivodu. Ten totiž přišel do Karviné před startem letošní sezóny právě ze Zlína, kde trénoval šest let. Osud je někdy nevyzpytatelný. "Do Zlína jedu rád, zápas si užiju a doufám, že předvedeme kvalitní výkon podpořený bojovností a nasazením," věří trenér Kalivoda.

Marek Kalivoda připomněl podzimní vzájemný souboj, kdy MFK OKD Karviná vyhrál 1:0 gólem Motyčky. "Byl bych rád, kdybychom podali stejný výkon a uhráli stejný výsledek i v sobotním zápase," řekl teprve 37letý kormidelník Kalivoda.

"Jsem spokojen s přístupem hráčů na trénincích, pracují na 100 procent. S příchodem nových trenérů se chtějí ukázat. Nálada před utkáním ve Zlíně je bojovná," pochvaluje si nový hlavní trenér fotbalistů Karviné.

S bývalým trenérem Karlem Kulou spojuje Marka Kalivodu podobná herní filozofie. "Oba se snažíme pracovat na útočném pojetí hry, ale samozřejmě nesmíme zapomínat i na defenzivní činnost, protože na jaře dostáváme hodně branek. Každý trenér má svůj vlastní rukopis, budu se jej snažit mužstvu vtisknout," uvedl Kalivoda.

Zlín přes zimu přivedl jedinou posilu, zkušeného útočníka Aleše Bestu. Do kádru se navíc vrátili uzdravení Luboš Kubica, Lukáš Pazdera a Tomáš Polách.

Náš sobotní soupeř je momentálně na šestém místě v tabulce. V minulém kole remizoval na hřišti Opavy 0:0. Před startem jarní části ohlásil Zlín postupové ambice, ale výkony týmu trenéra Aloise Skácela zatím mají k ideálu daleko. "Ve Zlíně si určitě představovali vstup do jara lépe. Stejně jako my," poznamenal karvinský kouč.

Zlín se bude v sobotu spoléhat na výbornou domácí bilanci, z deseti domácích utkání se z vítězství radoval hned osmkrát. Karviná na jeho půdě ještě nikdy nebodovala. "Zlín je doma velmi silný, o to těžší zápas před námi stojí. Ale my k němu nejedeme v poraženecké náladě, budeme se snažit získat body," uzavřel Marek Kalivoda.

MFK OKD Karviná bude postrádat útočníka Vladimíra Mišinského, který byl v předchozím utkání proti Spartě "B" vyloučen za bouřlivou oslavu vítězné branky. Naopak karetní trest vypršel Tomáši Jursovi.

Utkání 21. kola druhé nejvyšší soutěže FC Tescoma Zlín - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 31. března od 19:00.

Podzimní souboj:

MFK OKD Karviná - FC Tescoma Zlín 1:0

Branky: 33. Motyčka. Žluté karty: 16. Motyčka, 57. Hrtánek - 65. Jugas, 71. Jelínek. Rozhodčí: Možíš - Večeřa, Slavík. Počet diváků: 1721.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii