Generální partner
Světlý režim
26. prosinec 2014

Úspěch, který se možná už nebude opakovat - I. část

Druhý svátek vánoční musí patřit ohlédnutím se za mimořádným úspěchem ligového dorostu U19. Po třiadvaceti podzimních zápasech je tým trenéra Westa třetí! Jeho hodnocení jsme rozdělili na dvě části a nyní přinášíme tu první...

Hodnocení podzimní části trenérem Romanem Westem:

„Cíl podzimní části sezóny (stejně jako i celé sezóny 2014/2015) stanovilo vedení klubu pro náš tým umístění na nesestupových příčkách. Toto rozhodnutí vycházelo ze skutečnosti, že jako loňský ligový nováček skončil náš tým v minulé sezóně na 14. místě, s tříbodovým náskokem na baráž. Navíc druhá sezóna po euforii z postupu bývá vždy daleko těžší, nežli ta premiérová. Letní příprava byla krátká a velmi, velmi náročná, pro některé hráče až na hranici jejich únosnosti. Tým jsme dali dohromady na soustředění v nedalekých Šilheřovicích. Tam se začala tvořit parta, která měla svůj cíl, vítězný duch, pracovitost a velkou soudržnost. Tam začal také náš první úspěch, a to 3. místo na tradičním mezinárodním turnaji O Zlatý Kahan, pořádaným Baníkem Ostrava. V mistrovské soutěži kluci pochopili především své jednotlivé hráčské role. Vzali stanovenou taktiku a přidali k ní nadstavbu - svoji kreativitu a tvořivost. Naše výkony zdobila hlavně bojovnost, nasazení a týmový herní výkon, přestože v tom individuálním jsme patřili spíše k průměru celé soutěže. V podzimní části jsme předčili veškerá očekávání a skončili na skvělém druhém místě (po dvou předehrávkách jarní části jsme třetí o skóre za Slavií Praha). Patnáctkrát jsme vyhráli, dvakrát remizovali a šestkrát nás soupeři dokázali porazit. Zajímavostí také je, že jsme nejlepším týmem v celé soutěži, co se týká venkovních utkání. Velkým úspěchem pak samozřejmě byl samotný úvod soutěže, kde jsme z prvních dvanácti kol hned 11 utkání vyhráli. Zejména vítězství proti Viktorii Plzeň, Sigmě Olomouc, Baumitu Jablonec, Teplicím, Mladé Boleslavi, Slovanu Liberec nebo hned dvakrát nad Baníkem Ostrava těší nejvíce. Herně jsme odehráli nejlepší utkání doma proti Slovácku a Hradci Králové. „Superzápas“ byl rovněž proti pražské Spartě, kde tomu chyběl jen lepší výsledek. Na tyto výkony bychom chtěli po zimě navázat především."

Pokračování v sobotu…

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.