Generální partner
Světlý režim
20. říjen 2015

Návrat na Andrův stadion Pavlu Dreksovi zhořkl

V karvinském dresu se vrátil na „svůj“ stadion a do města, ve kterém bydlí. Moc toužil v Olomouci s celým týmem uspět a dotáhnout se opět na čelo tabulky. Bohužel tentokrát odcházel nejen Pavel Dreksa ze hřiště zklamaný a rozladěný.

Karvinští poprvé v sezóně padli – možná trochu překvapivě zrovna s rezervou prvoligové Sigmy. Navíc také vůbec poprvé obdrželi dva góly. „Na utkání jsem se moc těšil, ale moc nevím, co bych k tomu měl víc říct. Prohrávali jsme osobní souboje a Sigma má šikovné hráče uprostřed hřiště. My jsme tohle věděli, ale nevypořádali jsme se s tím,“ říkal po utkání.

Rozhodující okamžik celého zápasu přišel čtyři minuty před koncem, kdy domácí Jakub Habusta sebral míč na půlce hřiště, prošel bez větších problémů kolem karvinských hráčů a nechytatelnou bombou rozhodl. „Tam se urodilo víc chyb. Míč jsme mu měli vzít už na půlce. Pak to pro nás bylo složité, hodil si to mezi nás, nabral rychlost a to se potom špatně brání,“ tvrdil Dreksa.

Na prořídlých tribunách, šlo z hřiště slyšet každé slovíčko. Pavel Dreksa opět své spoluhráče dirigoval, jak je jeho zvykem. „Určitě to ale nebylo tím, že bych se tady chtěl nějak ukázat. Oni mě dobře znají, protože jsem tady hrál celkem dlouhou dobu,“ usmál se.

Šestadvacetiletý stoper přiznal, že porážka všechny mrzí, ale na druhou stranu asi nikdo nepředpokládal, že se podzim projede bez jediného zaváhání. „Musíme tuto prohru napravit hned v dalším zápase. Čeká nás doma Hradec Králové,“ zakončil. Karvinští ztrácí na první místo čtyři body, na druhé o bod méně a na Sokolov s Táborskem pouhý bod s tím, že právě jihočeský tým má ještě o zápas víc.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.