Generální partner
Světlý režim
14. leden 2016

Fotbalová akademie od září v Karviné!

Výborná zpráva přišla ve středu odpoledne z Prahy. Fotbalová asociace ČR totiž podepsala memorandum o spolupráci s dalšími třemi regiony, kde vzniknou fotbalové akademie pro talentované hráče ve věku do 14 a 15 let. Od září začnou fungovat v Karviné, Olomouci a Pardubicích.

Regionální fotbalové akademie (RFA), jejichž cílem je sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě a zahájení jejich systematické práce pod dohledem špičkových odborníků, prozatím fungují v Plzni a Jihlavě. V akademiích jsou pro hráče zajištěny společné tréninkové a vzdělávací procesy od pondělí do pátku, preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti.

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta prohlásil, že dřív by si vůbec nedokázal představit akademii jinde, než v Ostravě. Od té doby se však hodně změnilo. „V Karviné v posledních letech hodně investovali do fotbalové infrastruktury a po zralé úvaze se tak rozhodlo právě o Karviné,“ vysvětlil a dodal, že je rád za to, že se akademie začínají stávat pevnou součástí našeho fotbalu. „Péče o mládež je jednou z priorit asociace, která bude i nadále vytvářet maximální možné podmínky také pro vývoj těch nejtalentovanějších hráčů,“ upozornil první muž českého fotbalu.

Radost neskrýval ani primátor Karviné Tomáš Hanzel. „Máme velmi dobré zázemí i personální obsazení. Věřím, že úspěchy budou jasné a hmatatelné. Teď ještě zbývá, aby náš A-tým vybojoval postup do nejvyšší soutěže,“ řekl Hanzel.

Jak to na půdě RFA chodí? Samozřejmostí je servis v podobě stravovacího a pitného režimu, v případě potřeby také ubytování internátového typu. Právě každodenní měření se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích hráče mohou posunout v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, v nichž absolvují soutěžní zápasy.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.