Generální partner
Světlý režim
14. leden 2016

Fotbalová akademie od září v Karviné!

Výborná zpráva přišla ve středu odpoledne z Prahy. Fotbalová asociace ČR totiž podepsala memorandum o spolupráci s dalšími třemi regiony, kde vzniknou fotbalové akademie pro talentované hráče ve věku do 14 a 15 let. Od září začnou fungovat v Karviné, Olomouci a Pardubicích.

Regionální fotbalové akademie (RFA), jejichž cílem je sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě a zahájení jejich systematické práce pod dohledem špičkových odborníků, prozatím fungují v Plzni a Jihlavě. V akademiích jsou pro hráče zajištěny společné tréninkové a vzdělávací procesy od pondělí do pátku, preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti.

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta prohlásil, že dřív by si vůbec nedokázal představit akademii jinde, než v Ostravě. Od té doby se však hodně změnilo. „V Karviné v posledních letech hodně investovali do fotbalové infrastruktury a po zralé úvaze se tak rozhodlo právě o Karviné,“ vysvětlil a dodal, že je rád za to, že se akademie začínají stávat pevnou součástí našeho fotbalu. „Péče o mládež je jednou z priorit asociace, která bude i nadále vytvářet maximální možné podmínky také pro vývoj těch nejtalentovanějších hráčů,“ upozornil první muž českého fotbalu.

Radost neskrýval ani primátor Karviné Tomáš Hanzel. „Máme velmi dobré zázemí i personální obsazení. Věřím, že úspěchy budou jasné a hmatatelné. Teď ještě zbývá, aby náš A-tým vybojoval postup do nejvyšší soutěže,“ řekl Hanzel.

Jak to na půdě RFA chodí? Samozřejmostí je servis v podobě stravovacího a pitného režimu, v případě potřeby také ubytování internátového typu. Právě každodenní měření se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích hráče mohou posunout v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, v nichž absolvují soutěžní zápasy.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii