Generální partner
Světlý režim
28. leden 2016

Starší dorost zničil šesti góly Drážďany

V rámci herního soustředění se devatenáctka utkala v jednom dni s dvěma soupeři. Ve středu dopoledne podlehla Mostu (2:3), v podvečer pak smetla Drážďany (6:0). Po příjezdu ze soustředění hraje tým Westa hned v sobotu další zápas – doma na Kovoně hostí od 14 hodin Púchov.
Od neděle do čtvrtku trávil tým daleko od domova - až u Děčína. Herní soustředění mělo za úkol samozřejmě připravit tým na těžké jarní boje, zapracovat do týmu nové hráče a naladit se na stejnou vlnu. Podle fotek, které jsou k nahlédnutí ve fotogalerii, se to podařilo. Starší dorostenci absolvovali kromě vrcholu v podobě dvou přípravných utkání, také pěší turistiku, paintball a nechyběla ani kvalitní regenerace. 

FK Baník Most 1909 U19 – MFK OKD Karviná U19 3:2 (0:0)
Branky Karviné: 53. a 65. Kaliský
Sestava Karviné: Skocz - Panenka, Ďuriš, Formela, Ondráček - Jaworski, Kaliský - Hejda, Strnad, Řapek – Římánek.
Trenér Roman West: „Protože jsme hráli v jeden den dvě utkání, rozdělili jsme tým na dvě jedenáctky. Každá z nich tak měla příležitost odehrát celé utkání. Úvod zápasu nám příliš nevyšel. V podstatě jsme se jenom bránili. S přibývajícím časem bylo vidět zlepšení, především větší aktivita směrem dopředu a šance. Ve druhém poločase jsme navázali na dobrý konec první půle a šli dvakrát do vedení. Ovšem po chybách v obranné fázi jsme dvakrát o vedení přišli a nakonec odešli i poraženi.“

SG Dynamo Drážďany U19 – MFK OKD Karviná U19 0:6 (0:2)
Branky: 60. a 88. Macej, 24. Řapek, 41. Peremene, 65. Bialek, 86. Jaworski
ČK: 65. Smrž
Sestava Karviné: Ciupa - Pavlík, Bialek, Demeter, Wenglorz - Ambrosiewicz, Smrž - Řapek (46. Kaliský), Latifaj (46. Jaworski), Macej – Peremene.
Trenér Roman West: „Podvečerní utkání proti německé devatenáctce Dynama Drážďany bylo daleko povedenější, než dopolední zápas s Mostem. První poločas jsme byli lepším týmem. Našemu soupeři dělal velký problém presink a agresivní dostupování. Díky naší aktivitě jsme donutili německého soupeře chybovat a následně jej také potrestat. Druhý poločas už byl jednoznačně v naší režii. Spoustu dalších šancí jsme neproměnili, ale i tak výsledek odpovídá dění na hřišti. Z naší strany velmi povedené utkání. Jsem rád, že pomalu nabíráme větší herní sebevědomí.“

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.