Generální partner
Světlý režim
27. listopad 2016

Ohlasy z vítězné karvinské kabiny

Marek Janečka, Erik Puchel a Jan Moravec hodnotili vítězný zápas s Bohemians Praha 1905.

Marek Janečka:

V poli byli hosté lepší, ale tři body zůstaly doma. Vůbec poprvé pod umělým osvětlením. Záložník Marek Janečka oslavit návrat po karetním trestu skvěle – podílel se na dvou brankách, z toho jednu dal sám. Uklidňující druhý gól popsal jednoduše. „Počkal jsem si, až mi míč dá Honza Hošek a pak už jsem to pouze přes gólmanovy rukavice dotlačil do sítě. Byl to spíš silový gól, ale i takový se počítá," řekl novinářům po zápase.

Začátek zápasu měl k ideálu opět hodně daleko, Bohemka mohla jít do vedení. „Ale máme Laštyho, nejlepšího brankáře v lize. On ví, že nás musí podržet. To se povedlo, neinkasovali jsme a hned po změně stran se nám podařilo skórovat. Můj druhý gól pak byl tím úplně zlomovým,“ usmál se Janečka.

Erik Puchel:

Povedenou tečku za zápasem udělal mazácky už v nastaveném čase Erik Puchel. Ten dostal exkluzivní křížný pas právě od Marka Janečky a z osmnácti metrů zakončil bez rozpaků z „jedničky“ přesně pod břevno – Budinský v bráně se natahoval marně. „Už když ke mně letěl míč, tak jsem se díval na brankáře. Viděl jsem, že je venku z brány, tak jsem ho zkusil lobnout a zapadlo to do sítě parádně,“ spokojeně pokyvoval karvinský odchovanec.

Jan Moravec:

Specifický zápas odehrál Jan Moravec, který v dresu klokanů strávil dvanáct let. „Trochu zvláštní to bylo, ale já se na každý zápas snažím připravit stejně. Ale když nás s Bůďou fandové Bohemky vyvolávali, tak to bylo moc příjemné. Myslel jsem si, že si na mě vzpomenou, dvanáct let je přeci jen dlouhá doba,“ culil se „Zip“.

Karvinský záložík přiznal, že si se spoluhráči vzali k srdci pár poločasových trenérových rad a navíc celému týmu pomohl rychlý gól, který vstřelil Filip Panák tři minuty po změně stran. „Trochu jsme se uklidnili a začali hrát to svoje. Ano, byly tam rezervy, Bohemka byla v poli lepší, ale fotbal se hraje na góly,“ uzavřel Moravec.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.