Generální partner
Světlý režim
27. listopad 2016

Ohlasy z vítězné karvinské kabiny

Marek Janečka, Erik Puchel a Jan Moravec hodnotili vítězný zápas s Bohemians Praha 1905.

Marek Janečka:

V poli byli hosté lepší, ale tři body zůstaly doma. Vůbec poprvé pod umělým osvětlením. Záložník Marek Janečka oslavit návrat po karetním trestu skvěle – podílel se na dvou brankách, z toho jednu dal sám. Uklidňující druhý gól popsal jednoduše. „Počkal jsem si, až mi míč dá Honza Hošek a pak už jsem to pouze přes gólmanovy rukavice dotlačil do sítě. Byl to spíš silový gól, ale i takový se počítá," řekl novinářům po zápase.

Začátek zápasu měl k ideálu opět hodně daleko, Bohemka mohla jít do vedení. „Ale máme Laštyho, nejlepšího brankáře v lize. On ví, že nás musí podržet. To se povedlo, neinkasovali jsme a hned po změně stran se nám podařilo skórovat. Můj druhý gól pak byl tím úplně zlomovým,“ usmál se Janečka.

Erik Puchel:

Povedenou tečku za zápasem udělal mazácky už v nastaveném čase Erik Puchel. Ten dostal exkluzivní křížný pas právě od Marka Janečky a z osmnácti metrů zakončil bez rozpaků z „jedničky“ přesně pod břevno – Budinský v bráně se natahoval marně. „Už když ke mně letěl míč, tak jsem se díval na brankáře. Viděl jsem, že je venku z brány, tak jsem ho zkusil lobnout a zapadlo to do sítě parádně,“ spokojeně pokyvoval karvinský odchovanec.

Jan Moravec:

Specifický zápas odehrál Jan Moravec, který v dresu klokanů strávil dvanáct let. „Trochu zvláštní to bylo, ale já se na každý zápas snažím připravit stejně. Ale když nás s Bůďou fandové Bohemky vyvolávali, tak to bylo moc příjemné. Myslel jsem si, že si na mě vzpomenou, dvanáct let je přeci jen dlouhá doba,“ culil se „Zip“.

Karvinský záložík přiznal, že si se spoluhráči vzali k srdci pár poločasových trenérových rad a navíc celému týmu pomohl rychlý gól, který vstřelil Filip Panák tři minuty po změně stran. „Trochu jsme se uklidnili a začali hrát to svoje. Ano, byly tam rezervy, Bohemka byla v poli lepší, ale fotbal se hraje na góly,“ uzavřel Moravec.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii