Generální partner
Světlý režim
24. leden 2017

UPŘESNĚNO: Jarní premiéra v neděli

První dvě kola ePojisteni.cz ligy v roce 2017 už znají svůj přesný termínový řád. Zapište si tedy do diářů - karvinské hráče čeká v neděli 19. února na domácím trávníku Mladá Boleslav a následující sobotu v Praze Dukla.

Ani o jeden z těchto duelů neprojevila zájem televizní společnost, a tak se zápas sedmnáctého kola s Mladou Boleslaví bude hrát na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 19. února od 14 hodin. V rámci osmnáctého kola jedou Karvinští do Prahy, kde se na Julisce postaví proti domácí Dukle. Termín a čas výkopu? Sobota 25. února ve 13:30 hodin.

Hracími dny domácích zápasů (pokud o zápas neprojeví zájem kanály ČT Sport nebo O2 TV Sport, které si samy určí den i čas) budou na jaře neděle. Ostatně právě v poslední den každého týdne měly mít výkopy i podzimní zápasy. „Jenže svaz nám tehdy neděli jako hrací den nepovolil, proto jsme hrávali až na jednu výjimku pokaždé v sobotu,“ ozřejmil mluvčí klubu Adam Januszek.

Tentokrát bylo žádosti klubu vyhověno. A proč se tedy bude hrávat v neděli? Hned ze dvou důvodů: „Asi ve čtyřech případech by došlo ke kolizi se zápasy Baníku, což by mohlo oběma klubům ubrat část fanoušků. Naši hráči se budou snažit po velmi dobrém podzimu zachránit v lize a Baník bojuje zpět o postup mezi elitu, tudíž hlasivky fandů budou oba kluby nutně potřebovat,“ vysvětlil mluvčí.

Druhým důvodem je pak možnost, aby na nově zrekonstruovaný stadion mohli dorazit i fanoušci a hráči menších klubů z okolí. „Jarní los je pro všechny velmi atraktivní. Kluby z blízkého okolí hrají převážně v sobotu odpoledne, tudíž by jejich hráči ani fanoušci nemohli dorazit. Chtěli jsme vyjít vstříc i jim,“ dodal Adam Januszek.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii