Generální partner
Světlý režim
13. únor 2017

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu

Nespokojený s prvním poločasem byl po posledním zápase zimní přípravy kouč Jozef Weber. Po utkání zanalyzoval přípravu, vyjádřil spokojenost s nově příchozími hráči a vyjádřil se i k příchodu svého syna Tomáše, který je čerstvou akvizicí MFK Karviná.

Trenére, v generálce remíza 2:2, ale spokojenost může panovat pouze s druhým poločasem, je to tak?
Pro mě to generálka nebyla, ale máte pravdu. První půle byla špatná, neběhali jsme. Takhle by to opravdu nešlo! Po změně stran už to bylo dobré, mělo to hlavu a patu.

Jaké je vaše hodnocení celé přípravy?
Jsem spokojený. Turecko nám moc pomohlo, odehráli jsme tam opravdu dva kvalitní zápasy s Poltavou a Bialystokem na přírodní trávě, navíc jsme tam odtrénovali vše, co jsme měli v plánu. Právě tyto zápasy jsem považoval za generálky a tomu jsme podřídili i přípravu. S jejím koncem se nám vyprázdnila i marodka. Jovanović, který s námi nebyl v Turecku, tady plnil individuální plán a v tomto zápase si zahrál druhý poločas. Nyní už řešíme jen drobné šrámy u Jana Hoška a po půl hodině jsem musel střídat Honzu Kalabišku. Ten by ale stejně nemohl do utkání s Boleslaví zasáhnout. Určitě s ním ale počítám, chtěl jsem ho do týmu a je dobře, že je tady.

Jaký je aktuální stav u Jana Vondry?
Po příletu odjel na vyšetření do Prahy a uvidíme. Počkáme asi do čtvrtku a pak se rozhodneme. Kdyby to zranění nebylo vážné a byla by šance, že se dá brzy dohromady, tak bych o něho měl zájem. Pokud by však měl laborovat delší dobu, tak se asi rozloučíme.

S už zmíněným Kalabiškou dorazil i Tomáš Wágner. Právě Wágner se nakonec stal nejlepším střelcem přípravy s třemi góly. Spokojenost s jeho přínosem pro tým?
Tomáš je gólový hráč a věřím, že bude velkou posilou. Ostatně v Turecku to ukázal. Je ohromně silný a platný v obou vápnech při standardních situacích.

A nejčerstvější posilou je váš syn Tomáš.
Situace kolem něj se v Brně vyvinula tak, jak se vyvinula. Každopádně Tomáš měl zájem jít do Karviné na nějakou delší dobu. To se povedlo a všichni věříme, že se tady adaptuje a jeho chvíle v karvinském dresu přijdou. V některých činnostech potřebuje přidat, proto potřebuje čas. Ale říkám na rovinu, že to se mnou nebude mít lehké (úsměv). 

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii