Generální partner
Světlý režim
22. březen 2017

MLÁDEŽ: O víkendu zvítězila pouze čtrnáctka!

Mladší dorostenci a starší žáci už jsou v jarním mistrovském zápřahu. O víkendu však vítězné radosti příliš nebylo, vyhrál pouze tým U14 v derby na půdě Opavy. Hráči sedmnáctky (na fotkách) i šestnáctky pak shodně podlehli doma Slovácku.
U17

MFK Karviná U17 – 1. FC Slovácko U17 0:1 (0:0)
Branka: 62. Šenkeřík 
Sestava Karviné: Neuman - Pavlík (41. Smaženka), Pisarek, Holzer, Kaczmarczyk - Noga, Seriš, Klimek, Bielan - Černický (70. Podbiol), Navrátil.
Trenér Marcel Frajt: „V sobotním utkání neprohrál horší tým. V průběhu celých osmdesáti minut jsme si vytvořili územní převahu, kterou jsme bohužel nedokázali přetavit v trefu, která by znamenala bodový zisk. Stále bojujeme s úzkým kádrem a malým počtem hráčů. Zbývající hráči, kteří do utkání nastoupili, zaslouží pochvalu za kvalitní výkon. Pokud budeme předvádět takovou hru jako doposud, tak výsledky se určitě dostaví.“

U16

MFK Karviná U16 – 1. FC Slovácko U16 1:2 (1:2)
Branky: 22. Kobza - 2. vl. Věčorek, 9. Velecký  
Sestava Karviné: Herdzina - Štromp, Stuchlík, Věčorek (50. Pisarek), Čopik - Osvěčík (56. Přichystal), Klepáček, Buzek, Kobza - Podbiol, Jurčák.
Trenér Čestmír Kročil: „Nezvládli jsme úvodních deset minut, během kterých jsme dvakrát inkasovali – nejprve jsme si dali vlastní gól, potom se trefil hostující hráč přímo do šibenice. Ovšem kluci i přes nepříznivý vývoj nic nezabalili, zmátořili se a poměrně brzy jsme snížili. Hostující kvalitní hru na míči jsme vykompenzovali bojovností a nasazením. Po změně stran se hosté do ničeho nedostali, my jsme měli tři solidní náznaky. Podle záběru z videa nám rozhodčí nepískl penaltu, což je velká škoda. V závěrečném tlaku pak Přichystal z tří metrů před poloprázdnou bránou zamířil nad bránu. Za výkon i nasazení pochvala.“ 

U15

SFC Opava U15 – MFK Karviná U15 1:0 (0:0)
Branka: 39. Knapp 
Sestava Karviné: Drobek - Lukáš, Rychtařík, Dawid, Gredka - Szuscik (53. Adamus), Bystřičan (36. Palička), Blatoň, Dadak (63. Michailidis V.) - Goj, Zych.
Asistent trenéra Daniel Novák: „První utkání jarní části sezóny jsme odehráli na umělé trávě v Opavě. Hra byla od začátku neurovnaná z obou stran, hrálo se vyrovnané utkání. Měli jsme několik slušných akcí, které jsme bohužel nedotáhli do konce, chyběla nám rychlost a kreativita okolo brány soupeře. Ke konci poločasu jsme se dostávali přes křídelní prostory ke slušným centrům, ale žádný z nich jsme nevyužili. V poslední minutě prvního poločasu jsme nabídli soupeři špatným odkopem tutovku, kterou naštěstí neproměnil. Do druhého poločasu jsme provedli malé změny, ale hra se nijak podstatně nezměnila. Měli jsme slušné šance po standardních situacích, kde jsme se často dostali do zakončení, ale neúspěšně. Bohužel jsme inkasovali po ztrátě míče ve středu hřiště, kdy domácí hráč trefil krásnou střelou přesně horní roh brány. Po inkasované brance jsme se více dostávali ke hře, kterou jsme chtěli předvádět celý zápas, ale opět nám chyběla finální přihrávka. Škoda obdržené branky, byl to remízový zápas. Z utkání lze vyzdvihnout zahrávání standardních situací, po kterých jsme byli nebezpeční a dostávali se do zakončení.“

U14

SFC Opava U14 – MFK Karviná U14 0:4 (0:4)
Branky: 25. a 31. Jurásek, 7. Jurčák, 27. Molitorisz
Sestava Karviné: Kolář (36. Szkuta Dan.) - Koudela, Szczygiel (67. Holiš), Fukala, Motyčka - Molitorisz, Klváček, Jurčák, Kanclerz (36. Ondračka) - Jurásek (57. Malina), Szkuta Dom.
Asistent trenéra Luboš Hubáček: „Odehráli jsme výborný první poločas, ve kterém jsme čtyřmi góly rozhodli o osudu zápasu. Kluci výborně pracovali a soupeře jasně přehráli. Po změně už to nebylo ono, kluci se zřejmě průběhem prvního poločasu až moc uspokojili.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii