Mlade talenty

Lingr s Holíkem vybojovali postup na EURO U19

28.03.2017 | redakce
 

Lingr s Holíkem vybojovali postup na EURO U19 Spanilá jízda kvalifikací je u konce! Reprezentační devatenáctka postoupila na červencový evropský šampionát. V kádru figurují i dva karvinští borci, Ondřej Lingr a Libor Holík. Oba se významně zasloužili o tento úspěch.

 

S cílem uspět odjížděli oba karvinští zástupci do Zlína a Uherského Hradiště, kde se elitní fáze kvalifikace U19 odehrávala. Češi se během šesti dnů potkali s Maďarskem, Skotskem a Rakouskem. Všechny tři zápasy čeští mladíci zvládli na výbornou a s třemi výhrami jasně postoupili do Gruzie, kde se evropský šampionát bude konat od 2. do 15. července.

Ondřej Lingr ve třech zápasech vstřelil jeden gól a na jeden nahrál. „Je to fantazie, nemám slov. Jsme všichni moc rádi, že si na EURU zahrajeme. Přeci jen v této věkové kategorii se to povedlo po dlouhých šesti letech,“ hlásil Lingr v euforii. 

Ano, skutečně! Dosud poslední česká účast na závěrečném šampionátu skončila v roce 2011 ziskem stříbrných medailí, o což se postaral silný ročník 1992 v čele se současnými reprezentanty Ladislavem Krejčím, Jakubem Brabcem, Tomášem Kalasem či Pavlem Kadeřábkem. V následujících pěti letech končili Češi vždy v poslední fázi kvalifikace, ze které prošli až nyní.  
Tým trenéra Jana Suchopárka postupně zdolal Maďarsko 2:1 (Lingr gól), Skotsko 1:0 a Rakousko 3:0 (Holík přetažený centr na Lingra, ten hlavou přiťukl skórujícímu Marečkovi). „Věřím, že kluci postupem času zjistí, že jsou lepší fotbalisté, než si sami myslí. Závěr posledního utkání s Rakouskem zvládli skvěle. Uspěli jsme zaslouženě a ve skrytu duše jsem doufal, že se nám to podaří,“ řekl Jan Suchopárek svazovým informačním kanálům. 

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem