Generální partner
Světlý režim
28. březen 2017

Lingr s Holíkem vybojovali postup na EURO U19

Spanilá jízda kvalifikací je u konce! Reprezentační devatenáctka postoupila na červencový evropský šampionát. V kádru figurují i dva karvinští borci, Ondřej Lingr a Libor Holík. Oba se významně zasloužili o tento úspěch.
S cílem uspět odjížděli oba karvinští zástupci do Zlína a Uherského Hradiště, kde se elitní fáze kvalifikace U19 odehrávala. Češi se během šesti dnů potkali s Maďarskem, Skotskem a Rakouskem. Všechny tři zápasy čeští mladíci zvládli na výbornou a s třemi výhrami jasně postoupili do Gruzie, kde se evropský šampionát bude konat od 2. do 15. července.

Ondřej Lingr ve třech zápasech vstřelil jeden gól a na jeden nahrál. „Je to fantazie, nemám slov. Jsme všichni moc rádi, že si na EURU zahrajeme. Přeci jen v této věkové kategorii se to povedlo po dlouhých šesti letech,“ hlásil Lingr v euforii. 

Ano, skutečně! Dosud poslední česká účast na závěrečném šampionátu skončila v roce 2011 ziskem stříbrných medailí, o což se postaral silný ročník 1992 v čele se současnými reprezentanty Ladislavem Krejčím, Jakubem Brabcem, Tomášem Kalasem či Pavlem Kadeřábkem. V následujících pěti letech končili Češi vždy v poslední fázi kvalifikace, ze které prošli až nyní.  
Tým trenéra Jana Suchopárka postupně zdolal Maďarsko 2:1 (Lingr gól), Skotsko 1:0 a Rakousko 3:0 (Holík přetažený centr na Lingra, ten hlavou přiťukl skórujícímu Marečkovi). „Věřím, že kluci postupem času zjistí, že jsou lepší fotbalisté, než si sami myslí. Závěr posledního utkání s Rakouskem zvládli skvěle. Uspěli jsme zaslouženě a ve skrytu duše jsem doufal, že se nám to podaří,“ řekl Jan Suchopárek svazovým informačním kanálům. 
Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii