Mlade talenty

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu

29.03.2017 | redakce
 

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu Přínosná konfrontace jiného herního stylu a celkové druhé místo na mezinárodním turnaji. Namixovaný tým mladších dorostenců strávil uplynulý víkend v polském Zabrze, kde kromě domácích celků narazil i na soupeře z Asie.

 

Jedna porážka a dvě vítězství, to je sumář tří utkání mladších dorostenců v nedalekém Zabrze. Kromě japonské Hirošimy se Karvinští střetli s Górnikem a Gwarkem Zabrze. Karvinští turnaj otvírali proti týmu ze „Země vycházejícího slunce“. Hráči i trenéři šli do neznáma, přeci jen s takovým soupeřem se běžně nepotkají a šlo o vůbec první takovou konfrontaci z karvinské strany.

Japonci dorazili s výběrem hráčů z několika klubů pod hlavičkou Hirošimy, a také s výbornými individuálními dovednostmi. „Potvrdili velkou pracovitost a pokoru. To je ostatně o Japoncích známo. Nevšimli jsme si v zápase žádného oplácení ani rozčilování, opravdu šlo o velmi disciplinované hráče. Dali nejen nám lekci a návod k slušnému chování na hřišti. Klobouk dolů,“ chválil trenér Marcel Frajt.

S celkovým druhým místem vyjádřil spokojenost, navíc David Seriš se stal nejlepším střelcem turnaje s třemi góly. „Výborná konfrontace, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Vyzdvihnout musím i perfektní organizaci celého turnaje,“ zakončil Frajt spokojeně.

Výsledky a hodnocení

MFK Karviná - Hirošima 1:3 (1:2)
B: Seriš
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Nemuseli jsme prohrát, ale trápíme se v koncovce. Japonci nás nepřehráli, ale byli moc šikovní na míči.Jejich rychlost práce byla ukázková. Tato naše porážka se v konečném součtu ukázala jako rozhodující pro celý turnaj.“

MFK Karviná – Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
B: Seriš, Gilak, Bielan, Černický
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Zodpovědný výkon našich kluků. Zabrze se prezentovalo úplně odlišně než Hirošima v prvním utkání – polští hráči nakopávali balóny, které se nám dařilo sbírat a naopak jsme trestali chyby v jejich obraně. Celkově to utkání bylo z naší strany povedené.“

MFK Karviná – Gwarek Zabrze 2:0 (1:0)
B: Seriš, Navrátil
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Tento zápas jsme v neděli odehráli na přírodní trávě. Hráči polského týmu byli nepříjemní a houževnatí. Fyzicky na tom byli velmi dobře. Nám se ovšem povedl vstup do utkání a hned ve druhé minutě jsme šli do vedení. Poláky jsme do větších šancí nepustili. Po změně stran jsme vedení potvrdili druhým gólem.“

Celkové pořadí:
1. Hirošima, 2. MFK Karviná, 3. Gwarek Zabrze, 4. Górnik Zabrze

Turnaje se zúčastnili:
Neuman, Štromp, Noga, Černický, Kaczmarczyk, Seriš, Buzek, Podbiol, Szotkowski, Navrátil, Čopik, Gilak, Bielan, Smaženka, Pisarek, Socha. 

Fotogalerie

             
 

• LFA upřesnila poslední 2 kola
dnes - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem