Generální partner
Světlý režim
29. březen 2017

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu

Přínosná konfrontace jiného herního stylu a celkové druhé místo na mezinárodním turnaji. Namixovaný tým mladších dorostenců strávil uplynulý víkend v polském Zabrze, kde kromě domácích celků narazil i na soupeře z Asie.

Jedna porážka a dvě vítězství, to je sumář tří utkání mladších dorostenců v nedalekém Zabrze. Kromě japonské Hirošimy se Karvinští střetli s Górnikem a Gwarkem Zabrze. Karvinští turnaj otvírali proti týmu ze „Země vycházejícího slunce“. Hráči i trenéři šli do neznáma, přeci jen s takovým soupeřem se běžně nepotkají a šlo o vůbec první takovou konfrontaci z karvinské strany.

Japonci dorazili s výběrem hráčů z několika klubů pod hlavičkou Hirošimy, a také s výbornými individuálními dovednostmi. „Potvrdili velkou pracovitost a pokoru. To je ostatně o Japoncích známo. Nevšimli jsme si v zápase žádného oplácení ani rozčilování, opravdu šlo o velmi disciplinované hráče. Dali nejen nám lekci a návod k slušnému chování na hřišti. Klobouk dolů,“ chválil trenér Marcel Frajt.

S celkovým druhým místem vyjádřil spokojenost, navíc David Seriš se stal nejlepším střelcem turnaje s třemi góly. „Výborná konfrontace, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Vyzdvihnout musím i perfektní organizaci celého turnaje,“ zakončil Frajt spokojeně.

Výsledky a hodnocení

MFK Karviná - Hirošima 1:3 (1:2)
B: Seriš
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Nemuseli jsme prohrát, ale trápíme se v koncovce. Japonci nás nepřehráli, ale byli moc šikovní na míči.Jejich rychlost práce byla ukázková. Tato naše porážka se v konečném součtu ukázala jako rozhodující pro celý turnaj.“

MFK Karviná – Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
B: Seriš, Gilak, Bielan, Černický
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Zodpovědný výkon našich kluků. Zabrze se prezentovalo úplně odlišně než Hirošima v prvním utkání – polští hráči nakopávali balóny, které se nám dařilo sbírat a naopak jsme trestali chyby v jejich obraně. Celkově to utkání bylo z naší strany povedené.“

MFK Karviná – Gwarek Zabrze 2:0 (1:0)
B: Seriš, Navrátil
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Tento zápas jsme v neděli odehráli na přírodní trávě. Hráči polského týmu byli nepříjemní a houževnatí. Fyzicky na tom byli velmi dobře. Nám se ovšem povedl vstup do utkání a hned ve druhé minutě jsme šli do vedení. Poláky jsme do větších šancí nepustili. Po změně stran jsme vedení potvrdili druhým gólem.“

Celkové pořadí:
1. Hirošima, 2. MFK Karviná, 3. Gwarek Zabrze, 4. Górnik Zabrze

Turnaje se zúčastnili:
Neuman, Štromp, Noga, Černický, Kaczmarczyk, Seriš, Buzek, Podbiol, Szotkowski, Navrátil, Čopik, Gilak, Bielan, Smaženka, Pisarek, Socha. 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii