Generální partner
Světlý režim
19. květen 2017

Venkovní derniéra! Bohemians 1905-Karviná (so,17)

Předposlední kolo sezóny má jednotný výkop v sobotu od 17 hodin. Karvinští se představí ve vršovickém Ďolíčku.
Popáté v sezóně zajíždí svěřenci Jozefa Webera do Prahy. Po dvou porážkách v Edenu se Slavií, jedné na Letné se Spartou a remíze na Julisce s Duklou by rádi ukořistili tři bodíky. Proti ale bude nažhavený domácí tým Bohemians 1905, který hraje de facto o vše. Klokani jsou na první nesestupové příčce s pouhým bodem k dobru na Hradec Králové.

Těžký zápas předpovídá celá karvinská kabina včetně trenéra Jozefa Webera. „Situace Bohemky není komfortní, ale my se díváme hlavně sami na sebe. Myslím si, že bude panovat skvělá atmosféra, fanoušci domácích jsou tím pověstní. Ovšem my se nemusíme ničeho bát, na skvělou kulisu jsme zvyklí z domácího prostředí. Navíc i venku jsou naši fandové slyšet,“ řekl před utkáním kouč Weber.

On sám se do Ďolíčku pochopitelně těší, zažil tam dobré časy, v sezóně 2012/2013 vybojoval svůj první postup do nejvyšší soutěže. „Přišly ale také horší chvilky, když jsem byl odvolán. Ale to k fotbalu patří. Vzpomínky na Bohemku každopádně mám, to je jasné,“ usmál se. 

Karvinští odcestovali do Prahy v pátek odpoledne po tréninku vlakovým spojem Pendolino a v klidu se budou chystat na poslední venkovní zápas vydařené sezóny. Když měl trenér Weber vyjmenovat klíčové hráče soupeře, zmínil Josefa Jindřiška a Michala Šmída. Z mladých pak nezapomněl na Maška, Havla nebo Hubínka. „Navíc se jim v minulém zápase vrátil útočník Kabajev, který umí dávat góly,“ podotkl karvinský šéf lavičky. 
Bohemka na jaře získala jen sedm bodů, trápí se především v útoku. Zatím nepomohla ani výměna kouče. Miroslava Koubka nahradil na začátku dubna Martin Hašek, ovšem pořekadlo „nové koště dobře mete“ platilo jen v prvním utkání, kdy Ďolíček slavil hubenou výhru 1:0 s Jihlavou. Od té doby pouze jedna remíza a čtyři porážky v řadě. Pokud se chce tradiční klub z Vršovic vyhnout nerváku do posledního kola, musí v sobotu vyhrát a spoléhat, že Hradec Králové prohraje na Letné se Spartou.

Poslední výjezd Karviné do Ďolíčku je starý téměř pět let – 2. září 2012 vyhráli domácí v rámci druhé nejvyšší soutěže jasně 5:1. Po jednom gólu tehdy zaznamenali Jan Moravec s Lukášem Budínským, kteří už nějaký ten pátek patří mezi opory MFK Karviná. A všemu šéfoval z lavičky Jozef Weber. Podzimní duel v Karviné vyhráli domácí přesvědčivě 3:0 po gólech Panáka, Janečky a Puchla.

Utkání 29. kola ePojisteni.cz ligy Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná začíná v Ďolíčku v sobotu 20. května od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat kolegové Peřina a Myška. 
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.