Mlade talenty

Fotbalisté vyběhnou s děkanem

22.05.2017 | redakce
 

Fotbalisté vyběhnou s děkanem Ve středu odpoledne čeká na kvarteto fotbalistů a trenéra Webera více než pětikilometrová trať. Letošní ročník je už třetím, který pořádá Slezská univerzita v Opavě - Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, ovšem poprvé s účastí hráčů MFK Karviná

 

Trenér Jozef Weber, jeho syn Tomáš, dále Mihailo Jovanović, Filip Panák a Branislav Pindroch - to budou zástupci karvinského prvoligového klubu na startu závodu. Startovní výstřel zazní v 17 hodin, fotbalisté dorazí už o hodinu dřív a rozdají přítomným autogramy, popřípadě se s fanoušky a dalšími běžci vyfotí. 

V prvním ročníku se zúčastnila šedesátka běžců, ve druhém osmdesát, takže tuto středu snad dojde k pokoření stovky závodníků. Přispět by k tomu měli právě i zástupci MFK Karviná. „Těšíme se, snad tu pětikilometrovou trať zvládneme uběhnout,“ zní se smíchem z kabiny.

S fotbalisty se univerzita spojila podle děkana Daniela Stavárka hned z několika důvodů. „Fotbal je nyní ve městě a okolí obrovským fenoménem a fotbalisté jsou skvělým příkladem aktivního přístupu k životu. Rádi bychom touto akcí společně oslavili úspěšné ukončení sezóny fotbalové i univerzitní. A v neposlední řadě je mezi studenty a pedagogy fakulty mnoho fanoušků MFK včetně mě samotného,“ řekl Stavárek.

A jaká je vůbec trasa závodu? START > Fryštátská > park Bedřicha Smetany > Karola Śliwky > Lázeňská > lázeňský park > cyklostezka kolem Olše > psí cvičák, park Boženy Němcové > In-line stezka > Zámek Fryštát > letní kino > In-line stezka > areál Lodiček > FINISH.

Další informace a podrobnosti včetně přihlášky do závodu najdete ZDE.• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem