Generální partner
Světlý režim
22. květen 2017

Fotbalisté vyběhnou s děkanem

Ve středu odpoledne čeká na kvarteto fotbalistů a trenéra Webera více než pětikilometrová trať. Letošní ročník je už třetím, který pořádá Slezská univerzita v Opavě - Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, ovšem poprvé s účastí hráčů MFK Karviná
Trenér Jozef Weber, jeho syn Tomáš, dále Mihailo Jovanović, Filip Panák a Branislav Pindroch - to budou zástupci karvinského prvoligového klubu na startu závodu. Startovní výstřel zazní v 17 hodin, fotbalisté dorazí už o hodinu dřív a rozdají přítomným autogramy, popřípadě se s fanoušky a dalšími běžci vyfotí. 

V prvním ročníku se zúčastnila šedesátka běžců, ve druhém osmdesát, takže tuto středu snad dojde k pokoření stovky závodníků. Přispět by k tomu měli právě i zástupci MFK Karviná. „Těšíme se, snad tu pětikilometrovou trať zvládneme uběhnout,“ zní se smíchem z kabiny.

S fotbalisty se univerzita spojila podle děkana Daniela Stavárka hned z několika důvodů. „Fotbal je nyní ve městě a okolí obrovským fenoménem a fotbalisté jsou skvělým příkladem aktivního přístupu k životu. Rádi bychom touto akcí společně oslavili úspěšné ukončení sezóny fotbalové i univerzitní. A v neposlední řadě je mezi studenty a pedagogy fakulty mnoho fanoušků MFK včetně mě samotného,“ řekl Stavárek.

A jaká je vůbec trasa závodu? START > Fryštátská > park Bedřicha Smetany > Karola Śliwky > Lázeňská > lázeňský park > cyklostezka kolem Olše > psí cvičák, park Boženy Němcové > In-line stezka > Zámek Fryštát > letní kino > In-line stezka > areál Lodiček > FINISH.

Další informace a podrobnosti včetně přihlášky do závodu najdete ZDE.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná