Generální partner
Světlý režim
24. květen 2017

Košťál s Janečkou prodloužili o rok smlouvy

Ještě před koncem letošní sezóny se vedení klubu domluvilo na pokračování s dvěma důležitými hráči úspěšného týmu, který se s přehledem zachránil v nejvyšší soutěži – jde o stopera Pavla Košťála a defenzivního záložníka Marka Janečku.

Oba hráči jsou v Karviné spokojení, tudíž jednání o jejich další budoucnosti ve Slezsku byla jednoduchá. „Pavel s Markem patří mezi opory a tahouny týmu. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Šestatřicetiletý zkušený stoper v Karviné hostoval ze slovenské Senice, kde mu končila smlouva, a stal se tak volným hráčem. Klub neváhal a za jeho kvalitní výkony mu předložil novou roční nabídku. „Jsem tady spokojený, v mých letech navíc pravidelně hraji nejvyšší soutěž.  To je důležité,“ řekl Košťál s úsměvem ve tváři.O tři roky mladší Marek Janečka, který je aktuálně nejlepším nahrávačem Karviné v této sezóně, si rovněž vysloužil prodloužení stávajícího kontraktu o jeden rok. „Sezónu můžeme určitě hodnotit kladně, protože hlavní cíl v podobě záchrany jsme splnili. V Karviné jsem spokojený a jsem rád, že jsem se s vedením klubu dohodl na nové smlouvě,“ podotkl Janečka, kterému momentálně kazí náladu pouze zranění. „Do začátku přípravy snad budu fit, pevně v to věřím,“ doplnil.

Marek Janečka odkopal v letošní sezóně 26 zápasů a zaznamenal čtyři přesné trefy. Pavel Košťál zasáhl do devatenácti zápasů, ve kterých neskóroval. Během zimní pauzy se vyprofiloval do pozice prvního stopera - na jaře nehrál pouze v Příbrami kvůli stopce za čtyři žluté karty a kvůli zranění nezasáhl do zápasů se Spartou a v Praze s Bohemians 1905. 

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.