Generální partner
Světlý režim
6. červen 2017

Premiéra snů! Filip Panák se trefil za jednadvacítku

Pod jasnou výhru 5:0 nad Ázerbájdžánem se Filip Panák podepsal gólem. Ten je o to cennější, že jej vstřelil ve svém vůbec prvním reprezentačním zápase v životě. Jarní karvinská kometa válí i v Kaprunu, kde se „lvíčata“ chystají EURO.

Dodatečně povolaný karvinský záložník si svůj první reprezentační sraz užívá. Zpočátku byl nervózní, ale postupem času nervozita opadla. „Takřka nikoho jsem neznal, nějaká nervozita tedy byla. Ale teď už je to v pohodě, kluci mě mezi sebe přijali bez problémů,“ těšilo Panáka, jenž si celý kemp v rakouském Kaprunu moc pochvaluje. „Máme tady veškerý servis, je to super,“ přiznal. 

V úterním utkání nastoupil v základní sestavě a ve čtrnácté minutě se dočkal gólu, když hlavou využil rohový kop zahrávaný Danielem Holzerem. „Už jen nastoupit za reprezentaci v základní sestavě a slyšet hymnu je krásné. Ale zároveň k tomu přidat i gól? Neuvěřitelné, jsem za to ohromně rád,“ lebedil si Filip Panák, který nastoupil netradičně s čtyřkou na zádech.Podle jeho slov mu pomohlo, že kouč Lavička požaduje po svých svěřencích kombinační hru. „Hrálo se mi opravdu moc dobře. Hráli jsme hodně po zemi a kombinačně. To mi vyhovuje,“ usmíval se po utkání, ve kterém odehrál celý první poločas. Ve čtvrtek je s Ázerbájdžánem na programu odveta.

Ovšem už dnes (tj. úterý) ve 14 hodin rozhodne kouč Lavička o třiadvaceti vyvolených, které nominuje na EURO do Polska. Podle jeho pozápasových slov, mu někteří hráči doslova zamotali hlavu. „Hráči, kteří tady s námi byli poprvé nebo třeba po delší době, nám svým výkonem rozhodování o konečné nominaci vůbec neusnadnili, hráli opravdu s chutí. Jsou to ale příjemné starosti,“ řekl s úsměvem trenér reprezentace U21 Vítězslav Lavička. Narážel tím na Filipa Panáka? „Filip na mě dělá dobrý dojem, přístup k tréninkům i k zápasu byl velmi dobrý," doplnil kouč „lvíčat". 

Rozhovor s Filipem Panákem najdete na webu iSport.cz.

Zdroj videa: FAČR

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha