Generální partner
Světlý režim
9. červen 2017

V letní přípravě s polskými a slovenskými týmy

Osm přípravných duelů mají před sebou svěřenci Jozefa Webera před startem nové prvoligové sezóny. Doma se představí nakonec pouze dvakrát.
Dá se říct, že na celý tým čeká standardní a zavedená letní příprava. Většinou dvoufázový dril proložený středečními a sobotními zápasy a nedělí jako odpočinkovým dnem. Na konci prvního týdne přijde na řadu asi nejzajímavější utkání celé přípravy – duel s nováčkem nejvyšší soutěže, Baníkem Ostrava. Hrát se bude v Dětmarovicích. Čas? Zatím není jistý, ale s největší pravděpodobností půjde o dopoledne.

V následujících dvou utkáních prověří karvinské fotbalisty týmy z polské Ekstraklasy, potom dva z druhé ligy – polský Zaglebie Sosnowiec a dobře známá Opava. V pondělí 10. července odcestuje karvinská výprava na herní soustředění na Slovensko, konkrétně do Terchové. Tam ve středu dorazí Zlaté Moravce a v sobotu před cestou zpátky domů se Karvinští střetnou v Ružomberoku s domácím týmem.

Na sobotu 22. července je naplánovaná generálka se slovenskou Skalicou, která skončila v tamní druhé nejvyšší soutěži o bod na třetím místě za Nitrou a o tři body za postupujícím týmem VSS Košice. O týden později už startuje nová sezóna. Proti komu? To se rozhodne na losovacím aktivu 21. června v Praze…

Plán přípravných utkání

24.6. MFK Karviná – FC Baník Ostrava (Dětmarovice, 11:00)
28.6. Cracovia Kraków – MFK Karviná (Kraków, 17:00)
1.7. MFK Karviná – Górnik Zabrze (Karviná, 11:00)
5.7. Zaglebie Sosnowiec - MFK Karviná (Wodzislaw Slaski, 17:00)
8.7. SFC Opava – MFK Karviná (Opava)
12.7. FC ViOn Zlaté Moravce – Karviná (Terchová)
15.7. MFK Ružomberok – MFK Karviná (Ružomberok)
22.7. MFK Karviná – MFK Skalica (Karviná)

* Časy jednotlivých utkání ještě nejsou dotaženy! Informace o všech změnách najdete na webu i facebooku.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii