Mlade talenty

Jiří Ciupa: Jsme šťastní, že nemusíme do baráže

11.06.2017 | redakce
 

Jiří Ciupa: Jsme šťastní, že nemusíme do baráže Nejen on si zhluboka oddechl! Člen širšího kádru reprezentace U19 Jiří Ciupa měl po zápase velkou radost. Ligoví dorostenci zvládli poslední zápas sezóny, když porazili Jihlavu, čímž svým mladším kolegům vybojovali nejvyšší soutěž i pro další sezónu.

 

Jirko, sezónu jste zachránili doslova za vteřinu dvanáct. Úleva?
Obrovská. Celý tento ročník nebyl moc povedený, nebyli jsme kompaktní. Když už jsme si s klukama sedli a sehráli se, tak v zimě odešli. Navíc do Ruska zamířil i náš nejlepší střelec Sylvanus Nimely – to byla velká ztráta. Přes zimu se to tedy znovu ladilo, začátek jara byl solidní. Vždyť jsme porazili Baník, na penalty jsme dokázali vyhrát v Plzni. Potom se to začalo postupně pomalu bortit, přišla nějaká zranění, pokles formy. Uff, jsme rádi, že to nakonec takhle dopadlo a nemusíme jít do baráže.

Byla pro vás hrozba baráže velkým strašákem?
Jo, byla. Je to dvojutkání o všechno, může se stát cokoliv, stačí jedna chyba a může být zle. Sledovali jsme po očku vývoj zápasů Slovácka s Opavou a Teplic s Příbramí. Na druhou stranu jsme věděli, že pokud zvítězíme v normální hrací době, tak skončíme nejhůř čtrnáctí. Nakonec se tak stalo a jsme šťastní!

Poslední dvě kola jste museli oželet i reprezentanty Libora Holíka s Ondřejem Lingrem. To vás asi také příliš nepomohlo, že ano?
Přesně tak. Oba jsou nadstandardní hráči a je fakt velký rozdíl, když jsou s námi na hřišti nebo musíme hrát bez nich.

Rozhodující gól proti Jihlavě vstřelil z penalty Aron Formela. Šel byste v tak těžkém okamžiku kopat penaltu?
Já bych si na to asi netroufl. Klobouk dolů před Aronem (úsměv).

Před začátkem sezóny vzešlo pravidlo o penaltovém rozstřelu při remíze po devadesáti minutách. Tam jste se celkem zapojoval, ne?
To ano. Zpočátku se mi dařilo penalty proměňovat, ale postupem času už to tak slavné nebylo (smích). Trochu to přičítám i instatu, kde si každý soupeř může ostatní zápasy i hráče velmi dobře prohlédnout a nastudovat.

Váš ročník narození 1998 končí v dorosteneckém fotbale. Vy už pravidelně trénujete s A-týmem, mění se tím pro vás něco? Dostanete třeba volno navíc, když áčko začíná už příští pondělí letní přípravu?
Zatím vůbec nevím, ale počítám s tím, že se v pondělí 19. června normálně připojím k A-týmu.

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem