Generální partner
Světlý režim
11. červen 2017

Jiří Ciupa: Jsme šťastní, že nemusíme do baráže

Nejen on si zhluboka oddechl! Člen širšího kádru reprezentace U19 Jiří Ciupa měl po zápase velkou radost. Ligoví dorostenci zvládli poslední zápas sezóny, když porazili Jihlavu, čímž svým mladším kolegům vybojovali nejvyšší soutěž i pro další sezónu.

Jirko, sezónu jste zachránili doslova za vteřinu dvanáct. Úleva?
Obrovská. Celý tento ročník nebyl moc povedený, nebyli jsme kompaktní. Když už jsme si s klukama sedli a sehráli se, tak v zimě odešli. Navíc do Ruska zamířil i náš nejlepší střelec Sylvanus Nimely – to byla velká ztráta. Přes zimu se to tedy znovu ladilo, začátek jara byl solidní. Vždyť jsme porazili Baník, na penalty jsme dokázali vyhrát v Plzni. Potom se to začalo postupně pomalu bortit, přišla nějaká zranění, pokles formy. Uff, jsme rádi, že to nakonec takhle dopadlo a nemusíme jít do baráže.

Byla pro vás hrozba baráže velkým strašákem?
Jo, byla. Je to dvojutkání o všechno, může se stát cokoliv, stačí jedna chyba a může být zle. Sledovali jsme po očku vývoj zápasů Slovácka s Opavou a Teplic s Příbramí. Na druhou stranu jsme věděli, že pokud zvítězíme v normální hrací době, tak skončíme nejhůř čtrnáctí. Nakonec se tak stalo a jsme šťastní!

Poslední dvě kola jste museli oželet i reprezentanty Libora Holíka s Ondřejem Lingrem. To vás asi také příliš nepomohlo, že ano?
Přesně tak. Oba jsou nadstandardní hráči a je fakt velký rozdíl, když jsou s námi na hřišti nebo musíme hrát bez nich.

Rozhodující gól proti Jihlavě vstřelil z penalty Aron Formela. Šel byste v tak těžkém okamžiku kopat penaltu?
Já bych si na to asi netroufl. Klobouk dolů před Aronem (úsměv).

Před začátkem sezóny vzešlo pravidlo o penaltovém rozstřelu při remíze po devadesáti minutách. Tam jste se celkem zapojoval, ne?
To ano. Zpočátku se mi dařilo penalty proměňovat, ale postupem času už to tak slavné nebylo (smích). Trochu to přičítám i instatu, kde si každý soupeř může ostatní zápasy i hráče velmi dobře prohlédnout a nastudovat.

Váš ročník narození 1998 končí v dorosteneckém fotbale. Vy už pravidelně trénujete s A-týmem, mění se tím pro vás něco? Dostanete třeba volno navíc, když áčko začíná už příští pondělí letní přípravu?
Zatím vůbec nevím, ale počítám s tím, že se v pondělí 19. června normálně připojím k A-týmu.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha