Generální partner
Světlý režim
21. červen 2017

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie

Karvinský odchovanec a ještě do dnešního dne největší hvězda MFK Karviná mění dres. Ve středu odpoledne se exreprezentační brankář dohodl na smlouvě s mistrovskou Slavií Praha.

Nyní je to definitivní! Brankář Jan Laštůvka se dohodl na podmínkách s klubem z Edenu a stěhuje se do Prahy. V pondělí sice zahájil přípravu s mateřským klubem, kterému výrazně pomohl v nováčkovské sezóně mezi elitou k poklidné záchraně a příjemnému desátému místu, ale teď má před sebou ve svých téměř pětatřiceti letech novou výzvu.

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk přiznal, že celé vedení klubu dělalo všechno pro to, aby Laštůvka zůstal v Karviné. „Leč se to nepodařilo, přestože jsme si to všichni přáli. Na druhou stranu je nutné připustit, že tým jako SK Slavia Praha se neodmítá. Navíc vidina Ligy mistrů je pro každého hráče velmi lákává a Honza samozřejmě není výjimkou. Jeho krok chápeme a plně respektujeme,“ uvedl k odchodu brankářské hvězdy se zkušenostmi z německé, anglické a především ukrajinské ligy.

Dnes už bývalé brankářské jedničce se neodchází lehce. „Chci moc poděkovat celé kabině, vedení klubu a skvělým fanouškům za fantastický rok v mé kariéře. Neodchází se mi lehce, ale mám před sebou nový cíl,“ řekl. Zároveň dodal, že věří fanouškům v jejich další podpoře. „Atmosféra byla vždy fantastická a věřím, že budete klukům i nadále pomáhat,“ vzkázal.

Jan Laštůvka odchytal v minulé sezóně 29 utkání, byl nejvytíženějším karvinským hráčem a nesčetněkrát jej fanoušci zvolili „mužem zápasu“. Nutno dodat, že naprosto oprávněně. „Honzovi přejeme, ať se mu daří a děkujeme mu za úžasnou loňskou sezónu, ve které nám výrazně pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži. Zároveň věříme, že se ještě do Karviné vrátí, ať už v jakékoliv roli,“ doplnil Lubomír Vlk. Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii