Mlade talenty

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie

21.06.2017 | redakce
 

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie Karvinský odchovanec a ještě do dnešního dne největší hvězda MFK Karviná mění dres. Ve středu odpoledne se exreprezentační brankář dohodl na smlouvě s mistrovskou Slavií Praha.

 

Nyní je to definitivní! Brankář Jan Laštůvka se dohodl na podmínkách s klubem z Edenu a stěhuje se do Prahy. V pondělí sice zahájil přípravu s mateřským klubem, kterému výrazně pomohl v nováčkovské sezóně mezi elitou k poklidné záchraně a příjemnému desátému místu, ale teď má před sebou ve svých téměř pětatřiceti letech novou výzvu.

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk přiznal, že celé vedení klubu dělalo všechno pro to, aby Laštůvka zůstal v Karviné. „Leč se to nepodařilo, přestože jsme si to všichni přáli. Na druhou stranu je nutné připustit, že tým jako SK Slavia Praha se neodmítá. Navíc vidina Ligy mistrů je pro každého hráče velmi lákává a Honza samozřejmě není výjimkou. Jeho krok chápeme a plně respektujeme,“ uvedl k odchodu brankářské hvězdy se zkušenostmi z německé, anglické a především ukrajinské ligy.

Dnes už bývalé brankářské jedničce se neodchází lehce. „Chci moc poděkovat celé kabině, vedení klubu a skvělým fanouškům za fantastický rok v mé kariéře. Neodchází se mi lehce, ale mám před sebou nový cíl,“ řekl. Zároveň dodal, že věří fanouškům v jejich další podpoře. „Atmosféra byla vždy fantastická a věřím, že budete klukům i nadále pomáhat,“ vzkázal.

Jan Laštůvka odchytal v minulé sezóně 29 utkání, byl nejvytíženějším karvinským hráčem a nesčetněkrát jej fanoušci zvolili „mužem zápasu“. Nutno dodat, že naprosto oprávněně. „Honzovi přejeme, ať se mu daří a děkujeme mu za úžasnou loňskou sezónu, ve které nám výrazně pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži. Zároveň věříme, že se ještě do Karviné vrátí, ať už v jakékoliv roli,“ doplnil Lubomír Vlk. • Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem