Generální partner
Světlý režim
21. červen 2017

Jan Laštůvka přestoupil do pražské Slavie

Karvinský odchovanec a ještě do dnešního dne největší hvězda MFK Karviná mění dres. Ve středu odpoledne se exreprezentační brankář dohodl na smlouvě s mistrovskou Slavií Praha.

Nyní je to definitivní! Brankář Jan Laštůvka se dohodl na podmínkách s klubem z Edenu a stěhuje se do Prahy. V pondělí sice zahájil přípravu s mateřským klubem, kterému výrazně pomohl v nováčkovské sezóně mezi elitou k poklidné záchraně a příjemnému desátému místu, ale teď má před sebou ve svých téměř pětatřiceti letech novou výzvu.

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk přiznal, že celé vedení klubu dělalo všechno pro to, aby Laštůvka zůstal v Karviné. „Leč se to nepodařilo, přestože jsme si to všichni přáli. Na druhou stranu je nutné připustit, že tým jako SK Slavia Praha se neodmítá. Navíc vidina Ligy mistrů je pro každého hráče velmi lákává a Honza samozřejmě není výjimkou. Jeho krok chápeme a plně respektujeme,“ uvedl k odchodu brankářské hvězdy se zkušenostmi z německé, anglické a především ukrajinské ligy.

Dnes už bývalé brankářské jedničce se neodchází lehce. „Chci moc poděkovat celé kabině, vedení klubu a skvělým fanouškům za fantastický rok v mé kariéře. Neodchází se mi lehce, ale mám před sebou nový cíl,“ řekl. Zároveň dodal, že věří fanouškům v jejich další podpoře. „Atmosféra byla vždy fantastická a věřím, že budete klukům i nadále pomáhat,“ vzkázal.

Jan Laštůvka odchytal v minulé sezóně 29 utkání, byl nejvytíženějším karvinským hráčem a nesčetněkrát jej fanoušci zvolili „mužem zápasu“. Nutno dodat, že naprosto oprávněně. „Honzovi přejeme, ať se mu daří a děkujeme mu za úžasnou loňskou sezónu, ve které nám výrazně pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži. Zároveň věříme, že se ještě do Karviné vrátí, ať už v jakékoliv roli,“ doplnil Lubomír Vlk. Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo