Generální partner
Světlý režim
27. červen 2017

Novým trenérem brankářů Branislav Rzeszoto

Změna v realizačním týmu! O brankáře se nově místo Petera Holce bude starat Branislav Rzeszoto.
Jednačtyřicetiletý bývalý gólman, který má zkušenosti i s českou ligou, protože působil ve Zlíně a Jihlavě, už připravuje gólmany MFK – po odchodu Jana Laštůvky má „pod svými křídly“ trojici Branislav Pindroch, Martin Pastornický a Jiří Ciupa. „Braňa Rzeszota vítáme v klubu a doufáme, že se mu tady bude líbit a dařit ,“ oznámil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Dosavadní trenér brankářů Peter Holec po dohodě klub opustil. „Za jeho práci, která trvala 1,5 roku, mu děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším působišti,“ dodal Vlk.

Sám nový trenér brankářů beru karvinské angažmá jako velkou výzvu. „Posledních pět let jsem působil v Žilině u mládeže. A-tým je samozřejmě úplně něco jiného. Pro mě je to krok dopředu a na tuhle výzvu se moc těším,“ podotkl Branislav Rzeszoto s tím, že už měl možnost poznat klubové zázemí a tréninkové podmínky „Určitě je to nadstandard na poměry české nebo slovenské ligy. Opravdu se mi tady moc líbí,“ dodal.

Branislav Rzeszoto (*3.11.1975)

Rodák z Žiliny má plno zkušeností hned z několika slovenských klubů. Působil také na Kypru v Apoelu Nikosia a italském druholigovém Ascoli Calcio. Čeští fandové si Rzeszota určitě pamatují ze Zlína nebo Jihlavy. V české lize má odchytáno 47 zápasů, za slovenskou reprezentaci se postavil do brány ve třech utkáních. Jako trenér působil v Ružomberoku a posledních pět let u mládeže MŠK Žilina.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii