Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2017

Češi U19 vyhráli, Ondřej Lingr střídal v závěru

Vítězný vstup do evropského šampionátu v gruzínském Tbilisi mají za sebou čeští reprezentanti do 19 let. V parném počasí okolo 35 stupňů zdolali Švédsko 2:1. Záložník MFK Karviná Ondřej Lingr si zahrál i s nastavením pět šest minut.
Úvodní tři body jsou prvním, ale hodně důležitým krokem k postupu ze čtyřčlenné základní skupiny do semifinále. Začátek utkání národnímu týmu moc nevyšel, ovšem od desáté do šedesáté minuty bylo na hřišti vlastně pouze jedno družstvo. 

Svěřenci Jana Suchopárka šli po gólech Daniela Turyny do dvoubrankového trháku, v 77. minutě hráči „tří korunek“ snížili a až do závěrečného hvizdu to bylo drama se vším všudy, jelikož Švédové se uchýlili k nakopávaným míčům. Díky skvělým zákrokům gólmana Jedličky však Češi důležitou výhru v neskutečném vedru vydřeli. „Počasí bylo jiné než u nás, ale mně osobně to problém nedělá. Za těch pár minut na hřišti jsem rád, ale hlavní je výhra, v závěru jsme to ubránili,“ prohlásil Ondřej Lingr.

Jediný karvinský zástupce doufá, že si ve středu proti Portugalsku připíše větší minutáž. „Rád bych samozřejmě, ale to záleží na trenérovi,“ dodal. Trenér Suchopárek vítězství nepřeceňuje, ale váží si ho. „Jsme samozřejmě šťastní a spokojení. Jedno vítězství ovšem nemusí ještě nic znamenat, potřebujeme zvládnout i další dvě utkání,“ řekl pro svazový web. 

Druhé utkání má český tým naplánováno na středu 5. července, kdy od 18 hodin SEČ změří síly s Portugalskem, které v prvním utkání porazilo 1:0 domácí Gruzii.Zdroj grafiky: FAČR
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo