Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2017

JL: Je rozlosováno a schválen nový model soutěže

Juniorskou ligu bude nově hrát dvacet týmů, přičemž se rozdělí na dvě části - českou a moravskoslezskou. Na MFK Karviná čeká v moravskoslezské části celkem jednadvacet utkání a následně nadstavba o konečné umístění.
Kromě dorosteneckých soutěží čekají velké změny také Juniorskou ligu. Jde hlavně o rozšíření soutěže z 16 na 20 týmů (všechny prvoligové + Hradec Králové, Příbram, České Budějovice a Třinec) a především se JL rozdělí na dvě části – Čechy a Morava. Hracími dny budou neděle a pondělí, internetové přenosy (streamy) budou přenášeny vždy v pondělí – 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

V české skupině bude hrát dvanáct týmů, v moravskoslezské osm. V této části, kde bude účinkovat i MFK Karviná, se odehraje na podzim celkem 16 kol (čtrnáct dvoukolově doma-venku, poslední dvě dle umístění po čtrnáctém kole). Zbývajících pět kol přijde na řadu na jaře a následovat bude i nadstavba o konečné umístění. Do bojů o titul zasáhnou čtyři nejlepší týmy z Čech a čtyři nejlepší z Moravy a Slezska.

Výhodou je úbytek cestování přes celou republiku a odehrání jednadvaceti zápasů v základní části (každý s každým celkem třikrát). Karvinští budou obhajovat 5. místo ze sezóny 2016/2017, ovšem bez hráčů Baníku Ostrava, kteří v Karviné celou minulou sezónu hostovali. Nový bude také realizační tým.

Juniorka MFK Karviná začne s přípravou v pondělí 10. července v dopoledních hodinách. Podrobnosti přinese klubový web právě po zahájení letní přípravy.

Podzimní los MFK Karviná v podzimní části JL 2017/2018

31.7. Třinec - Karviná
6.8. Karviná – Sigma Olomouc
14.8. Jihlava – Karviná
20.8. Karviná – Slovácko
27.8. Zlín – Karviná
10.9. Karviná – Zbrojovka Brno
17.9. Baník Ostrava – Karviná
25.9. Sigma Olomouc – Karviná
1.10. Karviná – Jihlava
15.10. Slovácko - Karviná  
22.10. Karviná – Zlín
29.10. Zbrojovka Brno – Karviná
5.11. Karviná – Baník Ostrava
20.11. Karviná – Třinec
26.11. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 (dle umístění po 14. kole)
3.12. 8-5, 6-4, 7-3, 1-2 (dle umístění po 14. kole) 

* Termíny jsou pouze orientační, hracími dny budou neděle a pondělí. Časy budou doplněny později.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo