Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2017

JL: Je rozlosováno a schválen nový model soutěže

Juniorskou ligu bude nově hrát dvacet týmů, přičemž se rozdělí na dvě části - českou a moravskoslezskou. Na MFK Karviná čeká v moravskoslezské části celkem jednadvacet utkání a následně nadstavba o konečné umístění.
Kromě dorosteneckých soutěží čekají velké změny také Juniorskou ligu. Jde hlavně o rozšíření soutěže z 16 na 20 týmů (všechny prvoligové + Hradec Králové, Příbram, České Budějovice a Třinec) a především se JL rozdělí na dvě části – Čechy a Morava. Hracími dny budou neděle a pondělí, internetové přenosy (streamy) budou přenášeny vždy v pondělí – 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

V české skupině bude hrát dvanáct týmů, v moravskoslezské osm. V této části, kde bude účinkovat i MFK Karviná, se odehraje na podzim celkem 16 kol (čtrnáct dvoukolově doma-venku, poslední dvě dle umístění po čtrnáctém kole). Zbývajících pět kol přijde na řadu na jaře a následovat bude i nadstavba o konečné umístění. Do bojů o titul zasáhnou čtyři nejlepší týmy z Čech a čtyři nejlepší z Moravy a Slezska.

Výhodou je úbytek cestování přes celou republiku a odehrání jednadvaceti zápasů v základní části (každý s každým celkem třikrát). Karvinští budou obhajovat 5. místo ze sezóny 2016/2017, ovšem bez hráčů Baníku Ostrava, kteří v Karviné celou minulou sezónu hostovali. Nový bude také realizační tým.

Juniorka MFK Karviná začne s přípravou v pondělí 10. července v dopoledních hodinách. Podrobnosti přinese klubový web právě po zahájení letní přípravy.

Podzimní los MFK Karviná v podzimní části JL 2017/2018

31.7. Třinec - Karviná
6.8. Karviná – Sigma Olomouc
14.8. Jihlava – Karviná
20.8. Karviná – Slovácko
27.8. Zlín – Karviná
10.9. Karviná – Zbrojovka Brno
17.9. Baník Ostrava – Karviná
25.9. Sigma Olomouc – Karviná
1.10. Karviná – Jihlava
15.10. Slovácko - Karviná  
22.10. Karviná – Zlín
29.10. Zbrojovka Brno – Karviná
5.11. Karviná – Baník Ostrava
20.11. Karviná – Třinec
26.11. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 (dle umístění po 14. kole)
3.12. 8-5, 6-4, 7-3, 1-2 (dle umístění po 14. kole) 

* Termíny jsou pouze orientační, hracími dny budou neděle a pondělí. Časy budou doplněny později.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii