Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2017

JL: Je rozlosováno a schválen nový model soutěže

Juniorskou ligu bude nově hrát dvacet týmů, přičemž se rozdělí na dvě části - českou a moravskoslezskou. Na MFK Karviná čeká v moravskoslezské části celkem jednadvacet utkání a následně nadstavba o konečné umístění.
Kromě dorosteneckých soutěží čekají velké změny také Juniorskou ligu. Jde hlavně o rozšíření soutěže z 16 na 20 týmů (všechny prvoligové + Hradec Králové, Příbram, České Budějovice a Třinec) a především se JL rozdělí na dvě části – Čechy a Morava. Hracími dny budou neděle a pondělí, internetové přenosy (streamy) budou přenášeny vždy v pondělí – 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

V české skupině bude hrát dvanáct týmů, v moravskoslezské osm. V této části, kde bude účinkovat i MFK Karviná, se odehraje na podzim celkem 16 kol (čtrnáct dvoukolově doma-venku, poslední dvě dle umístění po čtrnáctém kole). Zbývajících pět kol přijde na řadu na jaře a následovat bude i nadstavba o konečné umístění. Do bojů o titul zasáhnou čtyři nejlepší týmy z Čech a čtyři nejlepší z Moravy a Slezska.

Výhodou je úbytek cestování přes celou republiku a odehrání jednadvaceti zápasů v základní části (každý s každým celkem třikrát). Karvinští budou obhajovat 5. místo ze sezóny 2016/2017, ovšem bez hráčů Baníku Ostrava, kteří v Karviné celou minulou sezónu hostovali. Nový bude také realizační tým.

Juniorka MFK Karviná začne s přípravou v pondělí 10. července v dopoledních hodinách. Podrobnosti přinese klubový web právě po zahájení letní přípravy.

Podzimní los MFK Karviná v podzimní části JL 2017/2018

31.7. Třinec - Karviná
6.8. Karviná – Sigma Olomouc
14.8. Jihlava – Karviná
20.8. Karviná – Slovácko
27.8. Zlín – Karviná
10.9. Karviná – Zbrojovka Brno
17.9. Baník Ostrava – Karviná
25.9. Sigma Olomouc – Karviná
1.10. Karviná – Jihlava
15.10. Slovácko - Karviná  
22.10. Karviná – Zlín
29.10. Zbrojovka Brno – Karviná
5.11. Karviná – Baník Ostrava
20.11. Karviná – Třinec
26.11. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 (dle umístění po 14. kole)
3.12. 8-5, 6-4, 7-3, 1-2 (dle umístění po 14. kole) 

* Termíny jsou pouze orientační, hracími dny budou neděle a pondělí. Časy budou doplněny později.
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo