Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2017

Spokojený kouč Weber: Byla vidět chuť a elán

Mohl počítat s uzdravenými oporami a všechny poslal do zápasu od první minuty a vyzkoušel tři testované hráče. Kvalitní herní test trenéru Jozefu Weberovi ukázal ve třetím týdnu přípravy důležité věci směrem k další práci...

Vyhráli jste první zápas v letní přípravě. Jste spokojený s výsledkem i předvedenou hrou?
Ano, s výsledkem můžeme být spokojení. Ale nepřeceňoval jsem sobotní porážku s Górnikem Zabrze a nepřeceňuji ani toto vítězství. V zápase jsme měli hezké věci i momenty. Přestože jsme vstřelili góly až po přestávce, tak i v první půli se mi některé aspekty hry líbily.

Už jste zmínil čtyři góly po změně stran. Zdálo se, že šlo o ofenzivní smršť. Vnímal jste to z lavičky podobně?
Potěšila mě ta chuť a elán dostávat se do zakončení, to se mi opravdu moc líbilo a nakonec toho nakonec z vyplynuly i čtyři góly. Na hráčích jsem viděl svěžest, trochu jsme po čtrnácti dnech ubrali v tréninkových dávkách a přineslo to úspěch. Na druhou stranu Sosnowiec hodně prostřídal, zkoušel plno mladých hráčů a ve druhé půli měl jinou kvalitu. Proto opakuji, výsledek nemůžeme přeceňovat.

Zkoušel jste tři hráče. Jak se vám jevili?
Líbil se mi Benjamin Čolić, hrál slušně a měl během pobytu na hřišti slušné věci. Bude pokračovat v testech a zasáhne v sobotu do zápasu s Opavou. U brazilského hráče Renana Donizeteho se teprve uvidí, musíme zvážit různé aspekty. S míčem umí, to je bez diskuze. Ale je to Brazilec, což je vidět (smích). Česká liga je fyzicky náročná a tam vidím jeho hendikep. 

A bulharský hráč Georgi Pashov?
Z obou pravých obránců se musíme rozhodnout pro jednoho. Ještě se poradíme s vedením klubu, ale víc mě zaujal Čolić.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.