Mlade talenty

Juniorka se už také připravuje na sezónu

11.07.2017 | redakce
 

Juniorka se už také připravuje na sezónu Nově se rodící juniorský tým je od pondělí v „plné polní“ pod vedením trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana.

 

Bez hráčů ostravského Baníku, kterým po sezóně skončilo hostování, a také s novými trenéry (Zbyšek Gazda a Marek Bielan) začala karvinská juniorka s přípravou na nový ročník JL. Letní dril bude krátký, první mistrovské utkání v Třinci je na programu na konci července.

Musí se zapracovat na fyzické kondici, postupně se budou do tréninku doplňovat i fotbalové věci. „Do půlky příštího týdne se zaměříme na kondici, kluci budou kromě pátku dvoufázově trénovat. V sobotu nás čeká první přípravný duel na půdě Starého Města u FM,“ přiblížil plán nejbližších dnů jeden z trenérů Marek Bielan.

V pondělí se trenérům hlásilo na prvním tréninku osm lidí – Miroslav Přibyl, David Egri, Aron Formela, Ostap Sas, Oliver Putyera, Wojciech Wenglorz a dva testování hráči. „Není to ideální stav, naše představa je mít k dispozici dvanáct kluků. Něco je ještě rozjednané, tak uvidíme. V sobotním přípravném zápase si pomůžeme některými kluky z devatenáctky,“ přiznal Bielan s tím, že Wenglorz ale zkouší od úterý štěstí na testech v Górniku Zabrze.

Od nové sezóny se bude hrát podle nového modelu (informovali jsme ZDE), který se karvinským trenérům zamlouvá. „Je to moc dobře, především z ekonomického i časového hlediska. Nebude tolik dalekých cest, i když v nadstavbě i na daleké „štreky“ může dojít,“ přemýšlel druhý z koučů Zbyšek Gazda. 

Oba noví trenéři se také hodlají sejít s trenéry A-týmu a probrat několik bodů. To vše až po návratu A-týmu ze soustředění. „Věřím ale, že najdeme společnou řeč a všichni budou spokojení. Pro kluky bude důležité hrát, když k nim navíc dorazí méně vytěžovaní hráči z A-týmu nebo vracející se marodi, tak by to mělo klapat,“ dodal Marek Bielan.

Přípravná utkání týmu U21:

15.7. Staré Město u FM – Karviná (15:00)
23.7. Baník Ostrava U21 - Karviná (10:00, Šilheřovice)
26.7. Lokomotiva Petrovice - Karviná (16:00, Petrovice)

Fotogalerie

               
 

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem