Generální partner
Světlý režim
11. červenec 2017

Juniorka se už také připravuje na sezónu

Nově se rodící juniorský tým je od pondělí v „plné polní“ pod vedením trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana.
Bez hráčů ostravského Baníku, kterým po sezóně skončilo hostování, a také s novými trenéry (Zbyšek Gazda a Marek Bielan) začala karvinská juniorka s přípravou na nový ročník JL. Letní dril bude krátký, první mistrovské utkání v Třinci je na programu na konci července.

Musí se zapracovat na fyzické kondici, postupně se budou do tréninku doplňovat i fotbalové věci. „Do půlky příštího týdne se zaměříme na kondici, kluci budou kromě pátku dvoufázově trénovat. V sobotu nás čeká první přípravný duel na půdě Starého Města u FM,“ přiblížil plán nejbližších dnů jeden z trenérů Marek Bielan.

V pondělí se trenérům hlásilo na prvním tréninku osm lidí – Miroslav Přibyl, David Egri, Aron Formela, Ostap Sas, Oliver Putyera, Wojciech Wenglorz a dva testování hráči. „Není to ideální stav, naše představa je mít k dispozici dvanáct kluků. Něco je ještě rozjednané, tak uvidíme. V sobotním přípravném zápase si pomůžeme některými kluky z devatenáctky,“ přiznal Bielan s tím, že Wenglorz ale zkouší od úterý štěstí na testech v Górniku Zabrze.

Od nové sezóny se bude hrát podle nového modelu (informovali jsme ZDE), který se karvinským trenérům zamlouvá. „Je to moc dobře, především z ekonomického i časového hlediska. Nebude tolik dalekých cest, i když v nadstavbě i na daleké „štreky“ může dojít,“ přemýšlel druhý z koučů Zbyšek Gazda. 

Oba noví trenéři se také hodlají sejít s trenéry A-týmu a probrat několik bodů. To vše až po návratu A-týmu ze soustředění. „Věřím ale, že najdeme společnou řeč a všichni budou spokojení. Pro kluky bude důležité hrát, když k nim navíc dorazí méně vytěžovaní hráči z A-týmu nebo vracející se marodi, tak by to mělo klapat,“ dodal Marek Bielan.

Přípravná utkání týmu U21:

15.7. Staré Město u FM – Karviná (15:00)
23.7. Baník Ostrava U21 - Karviná (10:00, Šilheřovice)
26.7. Lokomotiva Petrovice - Karviná (16:00, Petrovice)

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.