Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2017

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím

Rodák z Mariánských Lázní to má domů trochu z ruky, ale místní kraj zná z působení v Hlučíně. Teď je ovšem gólman Martin Berkovec v Karviné, kde bude chytat nejvyšší soutěž místo Jana Laštůvky, který odešel do pražské Slavie.
Martine, v Karviné jste něco málo přes týden. S jakými pocity?
Všechno je úplně v pohodě, žádný problém není. Kluci v kabině jsou bezvadní, bydlení bez problémů. Nemůžu si na nic stěžovat, i co se týče tréninkových ploch. Hřiště jsou v perfektním stavu a dojezd k nim je krátký. Ideální kombinace (úsměv).

V karvinském dresu jste odchytal dvě utkání v rámci herního soustředění. Můžete k nim s odstupem pár dnů něco říct?
Dostal jsem pár gólů, to nikdy není příjemné. Ale postupně se s klukama dáváme dohromady. Ono to půjde a do prvního mistrovského zápasu se sladíme! 

Před pár lety jste hostoval v Hlučíně, teď jste se do Moravskoslezského kraje vrátil. Takže do neznáme jste nešel, že ano?
Přesně tak. V Hlučíně jsem hostoval půl roku v sezóně 2010/2011, bydlel jsem v Ostravě. Takže to tam trochu znám. Karvinou moc ne, to je pro mě něco nového.  

Mezi třemi tyčemi byste měl nahradil Jana Laštůvku, což nemusí být úplně snadné. Fanoušci od vás budou očekávat podobné výkony. Jste na to připravený?
Něco podobného jsem zažil už v Bohemce, kde byl tou dobou Radek Sňozík. Pro fanoušky v Ďolíčku byl bůh, stejně jako je tady v Karviné Honza Laštůvka. Věřím, že Honzu nahradíme kolektivními výkony. Nemám z toho strach.
Kde jste zahájil letní přípravu?
Normálně ve Slavii. Pár dnů před příchodem do Karviné jsem měl tu možnost trénovat právě s Honzou Laštůvkou. Je to výborný gólman a skvělý kluk.

Určitě jste se už díval na rozlosování. Co říkáte na druhé kolo a zápas v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905, kde jste působil na jaře?
Moc se těším. Zažil jsem tak pěkné časy, dohromady jsem tam hostoval dvakrát. Jsem zvědavý na fanoušky, snad na mě nebudou moc pokřikovat (smích). Ale toho se nebojím, když jsem tam nastoupil za Slavii, tak byli moc fajn. Věřím, že to teď bude stejné a hlavně by to chtělo, abychom tam bodovali.

Fanoušci vás mají zafixovaného i díky žvýkání během zápasu. Zůstanete tomuto „rituálu“ věrný i tady v Karviné?
Asi ano, i když bych po té nešťastné srážce se spoluhráčem neměl (na jaře se Berkovec srazil se spoluhráčem a zůstal ležet v bezvědomí se zapadlým jazykem. První pomoc mu poskytl protihráč Francis Koné - pozn. redakce). Můj zubař mi to od té doby moc nedoporučuje! Ani ne tak kvůli tomu, že mi může žvýkačka zaskočit, ale kvůli zubům. Po té srážce nemám ještě stoprocentně v pořádku čelist. Chytat samozřejmě můžu, při jídle mě to nijak zvlášť neomezuje, ale ještě mi s nimi bude něco dělat. 

Můžete zkusit například chránič zubů?
To můžu, ale moc si to nedokážu představit. Takže to asi vypadá na tu žvýkačku (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.