Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2017

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím

Rodák z Mariánských Lázní to má domů trochu z ruky, ale místní kraj zná z působení v Hlučíně. Teď je ovšem gólman Martin Berkovec v Karviné, kde bude chytat nejvyšší soutěž místo Jana Laštůvky, který odešel do pražské Slavie.
Martine, v Karviné jste něco málo přes týden. S jakými pocity?
Všechno je úplně v pohodě, žádný problém není. Kluci v kabině jsou bezvadní, bydlení bez problémů. Nemůžu si na nic stěžovat, i co se týče tréninkových ploch. Hřiště jsou v perfektním stavu a dojezd k nim je krátký. Ideální kombinace (úsměv).

V karvinském dresu jste odchytal dvě utkání v rámci herního soustředění. Můžete k nim s odstupem pár dnů něco říct?
Dostal jsem pár gólů, to nikdy není příjemné. Ale postupně se s klukama dáváme dohromady. Ono to půjde a do prvního mistrovského zápasu se sladíme! 

Před pár lety jste hostoval v Hlučíně, teď jste se do Moravskoslezského kraje vrátil. Takže do neznáme jste nešel, že ano?
Přesně tak. V Hlučíně jsem hostoval půl roku v sezóně 2010/2011, bydlel jsem v Ostravě. Takže to tam trochu znám. Karvinou moc ne, to je pro mě něco nového.  

Mezi třemi tyčemi byste měl nahradil Jana Laštůvku, což nemusí být úplně snadné. Fanoušci od vás budou očekávat podobné výkony. Jste na to připravený?
Něco podobného jsem zažil už v Bohemce, kde byl tou dobou Radek Sňozík. Pro fanoušky v Ďolíčku byl bůh, stejně jako je tady v Karviné Honza Laštůvka. Věřím, že Honzu nahradíme kolektivními výkony. Nemám z toho strach.
Kde jste zahájil letní přípravu?
Normálně ve Slavii. Pár dnů před příchodem do Karviné jsem měl tu možnost trénovat právě s Honzou Laštůvkou. Je to výborný gólman a skvělý kluk.

Určitě jste se už díval na rozlosování. Co říkáte na druhé kolo a zápas v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905, kde jste působil na jaře?
Moc se těším. Zažil jsem tak pěkné časy, dohromady jsem tam hostoval dvakrát. Jsem zvědavý na fanoušky, snad na mě nebudou moc pokřikovat (smích). Ale toho se nebojím, když jsem tam nastoupil za Slavii, tak byli moc fajn. Věřím, že to teď bude stejné a hlavně by to chtělo, abychom tam bodovali.

Fanoušci vás mají zafixovaného i díky žvýkání během zápasu. Zůstanete tomuto „rituálu“ věrný i tady v Karviné?
Asi ano, i když bych po té nešťastné srážce se spoluhráčem neměl (na jaře se Berkovec srazil se spoluhráčem a zůstal ležet v bezvědomí se zapadlým jazykem. První pomoc mu poskytl protihráč Francis Koné - pozn. redakce). Můj zubař mi to od té doby moc nedoporučuje! Ani ne tak kvůli tomu, že mi může žvýkačka zaskočit, ale kvůli zubům. Po té srážce nemám ještě stoprocentně v pořádku čelist. Chytat samozřejmě můžu, při jídle mě to nijak zvlášť neomezuje, ale ještě mi s nimi bude něco dělat. 

Můžete zkusit například chránič zubů?
To můžu, ale moc si to nedokážu představit. Takže to asi vypadá na tu žvýkačku (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii