Mlade talenty

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím

19.07.2017 | redakce
 

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím Rodák z Mariánských Lázní to má domů trochu z ruky, ale místní kraj zná z působení v Hlučíně. Teď je ovšem gólman Martin Berkovec v Karviné, kde bude chytat nejvyšší soutěž místo Jana Laštůvky, který odešel do pražské Slavie.

 

Martine, v Karviné jste něco málo přes týden. S jakými pocity?
Všechno je úplně v pohodě, žádný problém není. Kluci v kabině jsou bezvadní, bydlení bez problémů. Nemůžu si na nic stěžovat, i co se týče tréninkových ploch. Hřiště jsou v perfektním stavu a dojezd k nim je krátký. Ideální kombinace (úsměv).

V karvinském dresu jste odchytal dvě utkání v rámci herního soustředění. Můžete k nim s odstupem pár dnů něco říct?
Dostal jsem pár gólů, to nikdy není příjemné. Ale postupně se s klukama dáváme dohromady. Ono to půjde a do prvního mistrovského zápasu se sladíme! 

Před pár lety jste hostoval v Hlučíně, teď jste se do Moravskoslezského kraje vrátil. Takže do neznáme jste nešel, že ano?
Přesně tak. V Hlučíně jsem hostoval půl roku v sezóně 2010/2011, bydlel jsem v Ostravě. Takže to tam trochu znám. Karvinou moc ne, to je pro mě něco nového.  

Mezi třemi tyčemi byste měl nahradil Jana Laštůvku, což nemusí být úplně snadné. Fanoušci od vás budou očekávat podobné výkony. Jste na to připravený?
Něco podobného jsem zažil už v Bohemce, kde byl tou dobou Radek Sňozík. Pro fanoušky v Ďolíčku byl bůh, stejně jako je tady v Karviné Honza Laštůvka. Věřím, že Honzu nahradíme kolektivními výkony. Nemám z toho strach.
Kde jste zahájil letní přípravu?
Normálně ve Slavii. Pár dnů před příchodem do Karviné jsem měl tu možnost trénovat právě s Honzou Laštůvkou. Je to výborný gólman a skvělý kluk.

Určitě jste se už díval na rozlosování. Co říkáte na druhé kolo a zápas v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905, kde jste působil na jaře?
Moc se těším. Zažil jsem tak pěkné časy, dohromady jsem tam hostoval dvakrát. Jsem zvědavý na fanoušky, snad na mě nebudou moc pokřikovat (smích). Ale toho se nebojím, když jsem tam nastoupil za Slavii, tak byli moc fajn. Věřím, že to teď bude stejné a hlavně by to chtělo, abychom tam bodovali.

Fanoušci vás mají zafixovaného i díky žvýkání během zápasu. Zůstanete tomuto „rituálu“ věrný i tady v Karviné?
Asi ano, i když bych po té nešťastné srážce se spoluhráčem neměl (na jaře se Berkovec srazil se spoluhráčem a zůstal ležet v bezvědomí se zapadlým jazykem. První pomoc mu poskytl protihráč Francis Koné - pozn. redakce). Můj zubař mi to od té doby moc nedoporučuje! Ani ne tak kvůli tomu, že mi může žvýkačka zaskočit, ale kvůli zubům. Po té srážce nemám ještě stoprocentně v pořádku čelist. Chytat samozřejmě můžu, při jídle mě to nijak zvlášť neomezuje, ale ještě mi s nimi bude něco dělat. 

Můžete zkusit například chránič zubů?
To můžu, ale moc si to nedokážu představit. Takže to asi vypadá na tu žvýkačku (úsměv).

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem