Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2017

Spokojený kondiční kouč: Kluci měli chuť pracovat

Důležitým členem realizačního týmu je kondiční trenér Aleš Buzek. Téměř na konci přípravy hodnotí letní dřinu, kterou hráči denně podstupovali.
Na čem jste od začátku přípravy pracovali? Jaká byla náplň tréninků pod vaším vedením?
První tři týdny jsme se věnovali hlavně vytrvalostní a silové složce. Z té budou kluci čerpat během náročného podzimu. Myslím si ale, že se naše příprava nijak zvlášť nelišila od ostatních týmů. Nutno podotknout, že kluci už přišli do přípravy připravení, protože každý z nich dostal před dovolenou individuální tréninkový plán a všichni do jednoho jej poctivě splnili. Na to pak plynule navázaly zátěžové testy, které každého půl roku kluci podstupují v Olomouci nebo Prostějově - tentokrát jeli do Olomouce. Zmínil bych ještě to, že jsme do tréninků zapojili i pár věcí z boxu a juda, a několik tréninků jsme absolvovali také na ZŠ Dělnická na písku, který je důležitý na kotníky.

Hodně času trávíte s hráči v posilovně. Proč je posilovna tak důležitá?
Hlavně kvůli prevenci různých zranění. Čím více bude tělo posíleno, tím víc se eliminuje riziko zranění! I kluci to tak berou a chápou, že to je důležité. Ne nadarmo se říká – v silném těle zdravý duch.

Je rozdíl v kondiční přípravě hráčů a brankářů?
Snažím se pracovat se všemi stejně, ale někteří kluci skutečně potřebují individuální přístup a řadí se k nim právě brankáři. Někdo potřebuje víc dynamickou složku, někdo naopak hrubou a silovou.
Jak probíhá vaše příprava na trénink? Radíte se například s trenéry Weberem a Muchou o každodenní náplni?
Samozřejmě, je to kolektivní dílo. Trenéři občas některé věci vidí jinak než já, ale vždycky dojdeme k nějakému kompromisu. Takže ano, na těchto trénincích se podílí celý realizační tým.

Když tedy naše povídání shrneme – jak jsou hráči po fyzické stránce připraveni na novou sezónu?
To ukáže až samotné první mistrovské utkání (úsměv). Ale jsem přesvědčený, že to bude dobré. Pozoroval jsem na klucích elán a chuť pracovat. Moc mě těší, že starší hráči jdou těm mladším příkladem. Pro mladé je hrozně důležité, když u ostatních vidí tu chuť a zápal pracovat na sto procent.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii