Mlade talenty

Spokojený kondiční kouč: Kluci měli chuť pracovat

21.07.2017 | redakce
 

Spokojený kondiční kouč: Kluci měli chuť pracovat Důležitým členem realizačního týmu je kondiční trenér Aleš Buzek. Téměř na konci přípravy hodnotí letní dřinu, kterou hráči denně podstupovali.

 

Na čem jste od začátku přípravy pracovali? Jaká byla náplň tréninků pod vaším vedením?
První tři týdny jsme se věnovali hlavně vytrvalostní a silové složce. Z té budou kluci čerpat během náročného podzimu. Myslím si ale, že se naše příprava nijak zvlášť nelišila od ostatních týmů. Nutno podotknout, že kluci už přišli do přípravy připravení, protože každý z nich dostal před dovolenou individuální tréninkový plán a všichni do jednoho jej poctivě splnili. Na to pak plynule navázaly zátěžové testy, které každého půl roku kluci podstupují v Olomouci nebo Prostějově - tentokrát jeli do Olomouce. Zmínil bych ještě to, že jsme do tréninků zapojili i pár věcí z boxu a juda, a několik tréninků jsme absolvovali také na ZŠ Dělnická na písku, který je důležitý na kotníky.

Hodně času trávíte s hráči v posilovně. Proč je posilovna tak důležitá?
Hlavně kvůli prevenci různých zranění. Čím více bude tělo posíleno, tím víc se eliminuje riziko zranění! I kluci to tak berou a chápou, že to je důležité. Ne nadarmo se říká – v silném těle zdravý duch.

Je rozdíl v kondiční přípravě hráčů a brankářů?
Snažím se pracovat se všemi stejně, ale někteří kluci skutečně potřebují individuální přístup a řadí se k nim právě brankáři. Někdo potřebuje víc dynamickou složku, někdo naopak hrubou a silovou.
Jak probíhá vaše příprava na trénink? Radíte se například s trenéry Weberem a Muchou o každodenní náplni?
Samozřejmě, je to kolektivní dílo. Trenéři občas některé věci vidí jinak než já, ale vždycky dojdeme k nějakému kompromisu. Takže ano, na těchto trénincích se podílí celý realizační tým.

Když tedy naše povídání shrneme – jak jsou hráči po fyzické stránce připraveni na novou sezónu?
To ukáže až samotné první mistrovské utkání (úsměv). Ale jsem přesvědčený, že to bude dobré. Pozoroval jsem na klucích elán a chuť pracovat. Moc mě těší, že starší hráči jdou těm mladším příkladem. Pro mladé je hrozně důležité, když u ostatních vidí tu chuť a zápal pracovat na sto procent.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem