Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2017

Zbývá poslední test, generálka s Ruch Chorzów

Závěrečný duel letní přípravy absolvuje výběr kouče Jozefa Webera v domácím prostředí na Kovoně proti tradičnímu polskému klubu, který opustil tamní nejvyšší soutěž.
Za týden startuje nový ročník nejvyšší soutěže, který ponese zbrusu nový název HET liga. Některé týmy už mají své generálky za sebou, karvinský tým čeká poslední zápas v sobotu. „Stále je to však pouze příprava, vyzkoušíme si další herní věci v praxi. Ani základní sestava by neměla korespondovat s tou, která vyběhne proti Jihlavě,“ podotkl v pátek po obědě trenér Jozef Weber.

Pravděpodobný scénář bude takový, že šanci dostane patnáct šestnáct fotbalistů - tedy asi tolik, kolik jich zasáhlo do prozatím posledního zápasu s Ružomberkem. „Další hráči by měli v neděli pomoct juniorce, kterou čeká v Šilheřovicích juniorka Baníku,“ dodal Weber.  

Karvinští se po sobotním příjezdu z herního soustředí rozutekli na dva dny do svých domovů, od úterý už se ale opět společně připravují i s testovaným brankářem Patrikem Le Giangem z Vlašimi (jeho bratr Emil v Karviné působil půl roku v sezóně 2012/2013). Do utkání nezasáhne dvojnásobný nejlepší střelec týmu Lukáš Budínský, který čeká na ortel po magnetické rezonanci.

S Ruchem Chorzów se MFK Karviná utká znovu po půl roce (v zimě výhra 1:0). Jestliže před jarní částí minulé sezóny byl Ruch v Ekstraklase poslední, tak během jara se zvedl. Po základní části obsadil 14. místo, což ovšem znamenalo boj ve skupině o udržení. Zápasy o všechno svěřencům Krzystofa Warzychy nevyšly, což dokazuje poslední místo a sestup o patro níž. 

Závěrečné přípravné utkání letní přípravy MFK Karviná – Ruch Chorzów startuje ve Sportovním centru Kovona v sobotu 22. července v 17 hodin. Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.