Mlade talenty

Benjamin Čolić: Jdu do kvalitnější ligy a těším se

22.07.2017 | redakce
 

Benjamin Čolić: Jdu do kvalitnější ligy a těším se Přestože se může pochlubit čtyřmi mistrovskými tituly a dvěma pohárovými triumfy v rodné Bosně, bere pravý obránce Benjamin Čolić angažmá v Karviné jako výrazný krok dopředu ve své kariéře.

 

Benjamine, popište fanouškům vaše první pocity po podepsání smlouvy?
Pocity byly a jsou stále skvělé. Mám radost, že jsem tady. Vděčím za to hodně agentovi Danielu Hanusovi i vedení Karviné.

V Karviné jste byl nejdříve na testech, potom jste se na týden odpojil. Věřil jste, že se transfer nakonec povede?
Už ani moc ne (úsměv). Snažil jsem se tady během těch pár dnů ukázat v tom nejlepším světle. Pak záleželo samozřejmě na názoru trenéra Webera, jestli mě bude chtít. Mně se tady líbilo a líbí. Stadion je krásný, zázemí a spoluhráči jsou také v pohodě. 

Je pro vás toto angažmá velkou výzvou? Jaké máte v Karviné ambice?
Ano, po letech strávených v Bosně se těším na novou výzvu. Karviná mi dává šanci se posunout fotbalově dopředu. Chtěl bych získat místo v základní sestavě a přispět svými výkony k co nejlepšímu umístění.

Sledujete český fotbal? Jak jste na tom se znalostí českých klubů?
Českou ligu sleduji dlouhodobě a myslím, že mám dobrý přehled. Moc se těším na zápasy s TOP kluby jako Spartou či Slavií na vyprodaném stadionu se skvělou diváckou kulisou.
Je podle vás kvalitnější česká nebo bosenská liga?
Určitě je kvalitnější česká liga. Fotbal v Česku je na vyšší úrovni. Jsou tady lepší podmínky pro nás hráče, stadiony, tréninková hřiště, regenerace atd. Hodně hráčů od nás odchází právě do české ligy udělat krok dopředu ve své kariéře, ale ne každý má takové štěstí.

V neděli oslavíte teprve šestadvacáté narozeniny, přesto už máte ve svém fotbalovém životopise zapsanou slušnou sbírku úspěchů. 
Čtyři tituly pro mistra ligy a dvě vítězství v poháru určitě nejsou špatnou vizitkou (smích). Vyrostl jsem v FK Željezničar Sarajevo, kde jsem strávil skoro celou svojí dosavadní kariéru. Právě s mateřským klubem jsem vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Momentálně jsem ale v Karviné a začínám znovu. Chtěl bych být týmu co nejvíc prospěšný!

Budete daleko od domova sám nebo je tady rodina s vámi?
Rodinu, tedy ženu s čtyřletou dcerou, mám tady s sebou. Ony jsou moje největší podpora, hlavně dcerka nikdy nevynechá můj zápas. S odchodem z rodného Sarajeva jsem tak neměl problém.

• Sestřih zápasu v Ostravě
před 3 dny - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
1.11. - a) sektor D5-řada 6- sedadlo 34, b) sektor E4-řada 6-sedadlo 10, c) sektor D4-řada 4-sedadlo 25, d) sektor D4-řada 2-sedadlo 12. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Jablonci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem