Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2017

Benjamin Čolić: Jdu do kvalitnější ligy a těším se

Přestože se může pochlubit čtyřmi mistrovskými tituly a dvěma pohárovými triumfy v rodné Bosně, bere pravý obránce Benjamin Čolić angažmá v Karviné jako výrazný krok dopředu ve své kariéře.
Benjamine, popište fanouškům vaše první pocity po podepsání smlouvy?
Pocity byly a jsou stále skvělé. Mám radost, že jsem tady. Vděčím za to hodně agentovi Danielu Hanusovi i vedení Karviné.

V Karviné jste byl nejdříve na testech, potom jste se na týden odpojil. Věřil jste, že se transfer nakonec povede?
Už ani moc ne (úsměv). Snažil jsem se tady během těch pár dnů ukázat v tom nejlepším světle. Pak záleželo samozřejmě na názoru trenéra Webera, jestli mě bude chtít. Mně se tady líbilo a líbí. Stadion je krásný, zázemí a spoluhráči jsou také v pohodě. 

Je pro vás toto angažmá velkou výzvou? Jaké máte v Karviné ambice?
Ano, po letech strávených v Bosně se těším na novou výzvu. Karviná mi dává šanci se posunout fotbalově dopředu. Chtěl bych získat místo v základní sestavě a přispět svými výkony k co nejlepšímu umístění.

Sledujete český fotbal? Jak jste na tom se znalostí českých klubů?
Českou ligu sleduji dlouhodobě a myslím, že mám dobrý přehled. Moc se těším na zápasy s TOP kluby jako Spartou či Slavií na vyprodaném stadionu se skvělou diváckou kulisou.
Je podle vás kvalitnější česká nebo bosenská liga?
Určitě je kvalitnější česká liga. Fotbal v Česku je na vyšší úrovni. Jsou tady lepší podmínky pro nás hráče, stadiony, tréninková hřiště, regenerace atd. Hodně hráčů od nás odchází právě do české ligy udělat krok dopředu ve své kariéře, ale ne každý má takové štěstí.

V neděli oslavíte teprve šestadvacáté narozeniny, přesto už máte ve svém fotbalovém životopise zapsanou slušnou sbírku úspěchů. 
Čtyři tituly pro mistra ligy a dvě vítězství v poháru určitě nejsou špatnou vizitkou (smích). Vyrostl jsem v FK Željezničar Sarajevo, kde jsem strávil skoro celou svojí dosavadní kariéru. Právě s mateřským klubem jsem vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Momentálně jsem ale v Karviné a začínám znovu. Chtěl bych být týmu co nejvíc prospěšný!

Budete daleko od domova sám nebo je tady rodina s vámi?
Rodinu, tedy ženu s čtyřletou dcerou, mám tady s sebou. Ony jsou moje největší podpora, hlavně dcerka nikdy nevynechá můj zápas. S odchodem z rodného Sarajeva jsem tak neměl problém.
Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii