Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2017

Benjamin Čolić: Jdu do kvalitnější ligy a těším se

Přestože se může pochlubit čtyřmi mistrovskými tituly a dvěma pohárovými triumfy v rodné Bosně, bere pravý obránce Benjamin Čolić angažmá v Karviné jako výrazný krok dopředu ve své kariéře.
Benjamine, popište fanouškům vaše první pocity po podepsání smlouvy?
Pocity byly a jsou stále skvělé. Mám radost, že jsem tady. Vděčím za to hodně agentovi Danielu Hanusovi i vedení Karviné.

V Karviné jste byl nejdříve na testech, potom jste se na týden odpojil. Věřil jste, že se transfer nakonec povede?
Už ani moc ne (úsměv). Snažil jsem se tady během těch pár dnů ukázat v tom nejlepším světle. Pak záleželo samozřejmě na názoru trenéra Webera, jestli mě bude chtít. Mně se tady líbilo a líbí. Stadion je krásný, zázemí a spoluhráči jsou také v pohodě. 

Je pro vás toto angažmá velkou výzvou? Jaké máte v Karviné ambice?
Ano, po letech strávených v Bosně se těším na novou výzvu. Karviná mi dává šanci se posunout fotbalově dopředu. Chtěl bych získat místo v základní sestavě a přispět svými výkony k co nejlepšímu umístění.

Sledujete český fotbal? Jak jste na tom se znalostí českých klubů?
Českou ligu sleduji dlouhodobě a myslím, že mám dobrý přehled. Moc se těším na zápasy s TOP kluby jako Spartou či Slavií na vyprodaném stadionu se skvělou diváckou kulisou.
Je podle vás kvalitnější česká nebo bosenská liga?
Určitě je kvalitnější česká liga. Fotbal v Česku je na vyšší úrovni. Jsou tady lepší podmínky pro nás hráče, stadiony, tréninková hřiště, regenerace atd. Hodně hráčů od nás odchází právě do české ligy udělat krok dopředu ve své kariéře, ale ne každý má takové štěstí.

V neděli oslavíte teprve šestadvacáté narozeniny, přesto už máte ve svém fotbalovém životopise zapsanou slušnou sbírku úspěchů. 
Čtyři tituly pro mistra ligy a dvě vítězství v poháru určitě nejsou špatnou vizitkou (smích). Vyrostl jsem v FK Željezničar Sarajevo, kde jsem strávil skoro celou svojí dosavadní kariéru. Právě s mateřským klubem jsem vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Momentálně jsem ale v Karviné a začínám znovu. Chtěl bych být týmu co nejvíc prospěšný!

Budete daleko od domova sám nebo je tady rodina s vámi?
Rodinu, tedy ženu s čtyřletou dcerou, mám tady s sebou. Ony jsou moje největší podpora, hlavně dcerka nikdy nevynechá můj zápas. S odchodem z rodného Sarajeva jsem tak neměl problém.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.