Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2017

Benjamin Čolić: Jdu do kvalitnější ligy a těším se

Přestože se může pochlubit čtyřmi mistrovskými tituly a dvěma pohárovými triumfy v rodné Bosně, bere pravý obránce Benjamin Čolić angažmá v Karviné jako výrazný krok dopředu ve své kariéře.
Benjamine, popište fanouškům vaše první pocity po podepsání smlouvy?
Pocity byly a jsou stále skvělé. Mám radost, že jsem tady. Vděčím za to hodně agentovi Danielu Hanusovi i vedení Karviné.

V Karviné jste byl nejdříve na testech, potom jste se na týden odpojil. Věřil jste, že se transfer nakonec povede?
Už ani moc ne (úsměv). Snažil jsem se tady během těch pár dnů ukázat v tom nejlepším světle. Pak záleželo samozřejmě na názoru trenéra Webera, jestli mě bude chtít. Mně se tady líbilo a líbí. Stadion je krásný, zázemí a spoluhráči jsou také v pohodě. 

Je pro vás toto angažmá velkou výzvou? Jaké máte v Karviné ambice?
Ano, po letech strávených v Bosně se těším na novou výzvu. Karviná mi dává šanci se posunout fotbalově dopředu. Chtěl bych získat místo v základní sestavě a přispět svými výkony k co nejlepšímu umístění.

Sledujete český fotbal? Jak jste na tom se znalostí českých klubů?
Českou ligu sleduji dlouhodobě a myslím, že mám dobrý přehled. Moc se těším na zápasy s TOP kluby jako Spartou či Slavií na vyprodaném stadionu se skvělou diváckou kulisou.
Je podle vás kvalitnější česká nebo bosenská liga?
Určitě je kvalitnější česká liga. Fotbal v Česku je na vyšší úrovni. Jsou tady lepší podmínky pro nás hráče, stadiony, tréninková hřiště, regenerace atd. Hodně hráčů od nás odchází právě do české ligy udělat krok dopředu ve své kariéře, ale ne každý má takové štěstí.

V neděli oslavíte teprve šestadvacáté narozeniny, přesto už máte ve svém fotbalovém životopise zapsanou slušnou sbírku úspěchů. 
Čtyři tituly pro mistra ligy a dvě vítězství v poháru určitě nejsou špatnou vizitkou (smích). Vyrostl jsem v FK Željezničar Sarajevo, kde jsem strávil skoro celou svojí dosavadní kariéru. Právě s mateřským klubem jsem vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Momentálně jsem ale v Karviné a začínám znovu. Chtěl bych být týmu co nejvíc prospěšný!

Budete daleko od domova sám nebo je tady rodina s vámi?
Rodinu, tedy ženu s čtyřletou dcerou, mám tady s sebou. Ony jsou moje největší podpora, hlavně dcerka nikdy nevynechá můj zápas. S odchodem z rodného Sarajeva jsem tak neměl problém.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo