5. září 2017

Mladší žáci nastříleli Vsetínu 40 gólů

Výsledky 21:4 a 19:3 hovoří za vše! Žádné slitování neměli s nováčkem ze Vsetína žáci kategorií U13 a U12. Za povšimnutí stojí výkon Matěje Michejdy, který dal v kategorii do 12 let sedm gólů!
U13

MFK Karviná U13 – FC Vsetín U13 21:4
Branky Karviné: Pastrňák 4, Pecold a Pietraszek po 3, Baumgartner, Gibiec, Matuška a Pietrzyk po 2, Dabrowski, Tovaly a Kraina po 1

U12

MFK Karviná U12 – FC Vsetín U12 19:3
Branky Karviné: Michejda 7, Seriš a Mbaye po 3, Malik, Drobek, Stavař, Prokeš, Kijonka a Schack po 1

St. žáci B

MFK Vítkovice B – MFK Karviná st.žáci B 2:3 (1:1)
Branky Karviné: 3. Krajčík, 36. Kanclerz, 65. Szkuta Dom.
Sestava Karviné: Kolář - Szalbot, Di Carlo, Voborník, Trmač - Přibyla, Malina, Kanclerz, Krajčík - Szkuta, Cina. Střídali: Mrázek, Toráč, Poruba.
Asistent trenéra David Kondziolka: „Brzy jsme se ujali vedení - ve 3. minutě hry po rychlém brejku Szkuty a odraženém míči trefil šibenici Krajčík. Jinak nás v první půli domácí přehrávali ve všech herních činnostech a jen díky brankáři Kolářovi a bojovné obraně, která vždy na poslední chvíli „hasila“ domácí šance. Po hrubé individuální chybě jsme domácím nabídli poločasové srovnání stavu. Po důrazné rozmluvě o poločasové přestávce kluci pochopili, že když to nepůjde technicky, tak to ukopeme důsledností a hlavně bojovností. Hned v úvodu druhé půle jsme se díky důslednosti před pokutovým územím ujali vedení po violu Kanclerze. Pak opět převzali iniciativu na své kopačky domácí Vítkovice. V 63. minutě jsme umožnili domácím při nedůsledném bránění jít do brejku a krásnou střelou k tyči vyrovnali. Neuběhly ani dvě minuty a po krásné přihrávce za obranu běžel sám na gólmana náš Szkuta a krásnou střelou kolem něj zavěsil! Domácí ještě v závěrečné náporu stačili trefit břevno brankové konstrukce. Zápasu celkově slušela spíš remíza, ale byli jsme šťastnější.“

Ml. žáci B

MFK Vítkovice B – MFK Karviná ml.žáci B 7:0 (2:0)
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.