Generální partner
Světlý režim
20. září 2017

MLÁDEŽ: Ml. žáci porazili Valmez, U15 Jihlavu

Přinášíme tradiční přehled víkendových výsledků zbývajících mládežnických týmů. Týmy U18 a U16 čekaly těžké duely v Olomouci, patnáctka potvrdila roli favorita proti Jihlavě. Uspěli také mladší žáci proti Valmezu a starší žáci B v Petřkovicích.
MSDL – st.

SK Sigma Olomouc U18 - MFK Karviná U18 5:2 (2:1)
Branky: 3. Ždánský, 35. Vybíral, 50. Langer, 55. Grygar, 77 Fencl - 22. a 66. Ratica 
Sestava Karviné: Herdzina - Marčan, Paholík, Klimek, Bielan (77. Adamus) - Klepáček, Noga, Wala, Zielina (50. Jurčák) - Ratica, Navrátil.
Trenér Eduard Gábriš: „Prvních dvacet minut zápasu jsme Sigmě doslova darovali. Kromě prvního gólu si domácí vypracovali několik dalších šancí. Ve 22. minutě jsme sice po vydařené a pěkně akci vyrovnali, jenže do poločasu jsme stejně ještě jednou inkasovali a domácím nedokázali konkurovat. Druhý poločas už byl z naší strany jiný. Soupeře jsme nepouštěli do jeho hry, kterou praktikoval v první půli a vypracovali jsme si několik vyložených šancí – například ve 49. minutě jsme neproměnili velkou možnost a z protiútoku domácí udeřili a šli do dvoubrankového vedení po špatném bránění ve vlastní šestnáctce. Zápas jsme si prohráli v první půli, i přes nepříznivé skóre mě v některých herních parametrech potěšila druhá část duelu.“

MSDL – ml.

SK Sigma Olomouc U16 - MFK Karviná U16 2:0 (1:0)
Branky: 36. Raclavský, 63. Galus
Sestava Karviné: Drobek - Samuhel, Dawid, Dadak, Rychtařík - Blatoň, Goj, Bystřičan (71. Pavlica), Gredka (48. Adamus) - Špirko (65. Luka), Popov (76. Michailidis V.).

U15

MFK Karviná U15 – FC Vysočina Jihlava U15 4:0 (3:0)
Branky: 13. Molitorisz, 18. Jurásek, 22. Jurčák, 52. Szkuta Dom.
Sestava Karviné: Szkuta Dan. (68. Kolář) - Ondračka (65. Krajčík), Volný (49. Szkuta Dom.), Szczygiel, Motyčka - Molitorisz, Klváček, Fukala, Jurčák (68. Cina) - Holiš (63. Rohal), Jurásek.
Trenér Čestmír Kročil: „Prvních deset minut hrál soupeř dobře, měl tam šikovné hráče a z toho vyplynuly tři čtyři závary před naší šestnáctkou. Zlom nastal po našem prvním gólu, ke kterému jsme se hezky prokombinovali. Pak už to bylo o tom, kolik dáme gólů. Ještě začátek druhé půle byl vyrovnaný, po čtvrtém gólu bylo jasno. Kluci opět zahodili velké příležitosti skóre se tedy zastavilo na výsledku 4:0.“

U14

MFK Karviná U14 – FC Vysočina Jihlava U14  1:4 (0:2)
Branky: 47. Holub R. - 24. Fila, 34. Farka, 58. Šimánek, 69. Smejkal
Sestava Karviné: Foltýn - Pochopeň, Buřík, Třaskalík, Majchrowski (58. Kresila) - Pilch, Kaleta, Szostek, Toráč (31. Přibyla) - Opiol, Holub R.
Asistent trenéra Daniel Novák: „V nedělním utkání jsme hostili poměrně dobrého soupeře z Jihlavy. Utkání se hrálo za neustávajícího deště a na těžkém terénu. Kluci od začátku bojovali a hráli to, co jsme po nich chtěli. Dostávali jsme se i do šancí, které jsme však neproměnili. Soupeř pak z prakticky první šance, kterou jsme mu vytvořili sami, dal gól. Celý zápas měl podobný průběh - měli jsme několik velkých šancí, bohužel naše trápení je momentálně proměňování šancí. Nedokážeme proměnit i jasné gólovky, někdy nám chybí i štěstí. Soupeř pak promění každou vážnější situaci a prohráváme. Tento zápas jsme mohli klidně i vyhrát. Bohužel skóre moc neodpovídá předvedené hře, přestože kluci se zlepšují každým zápasem. V klíčových situacích nám však chybí klid v koncovce. Vzadu pak dostáváme velice laciné branky, které sráží celý tým dolů.“

U13

MFK Karviná U13 – TJ Valašské Meziříčí U13 5:4
Branky Karviné: 2. Pecold, 25. Pastrňák, 82. Urbánek, 86. Baumgartner, 88. Matuška  

U12

MFK Karviná U12 – TJ Valašské Meziříčí U12 10:1
Branky Karviné: 9. a 70. Prokeš, 5. Mbaye, 21. Michejda, 26. Malík, 54. Hvojník, 57. Stavař, 62. Kijonka, 75. Drobek, 90. Radecki

St. žáci B

FC Odra Petřkovice – MFK Karviná st. žáci B 2:5 (0:2)
Branky Karviné: 9. a 70. Rohal, 15. a 40. Szkuta Dom., 59. Švec

Ml. žáci B

FC Odra Petřkovice – MFK Karviná ml. žáci B 5:4 (3:4)
Branky Karviné: 10. vl. Adamec, 17. Hudec, 20. Nesvadba, 22. Kraina
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii