Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2017

Dorost hostí Teplice, juniorka Zlín

V domácím prostředí se představí ligoví dorostenci i juniorka. Týmy U19 a U17 odehrají svá utkání s Teplicemi už v pátek po obědě, juniorku prověří Zlín v neděli před obědem.
U19+U17

Oba dorostenecké týmy se po třítýdenní nucené přestávce vrací do kolotoče nejvyšší soutěže. První překážkou v náročném programu, který potrvá až do konce listopadu, budou v sobotu severočeské Teplice. „Během tohoto dlouhého zápasového volna jsme se snažili kluky udržovat v zápasovém rytmu. Někteří chodili za juniorku, jiní za osmnáctku,“ podotkl asistent trenéra U19 René Bielan.

Celý tým si uvědomuje, že právě nadcházející domácí duel s Teplicemi je extrémně důležitý. „Severočeši jsou za námi o čtyři body, navíc máme dva zápasy k dobru. Před dalším náročným programem chceme toto utkání zvládnout za tři body, navíc hrajeme doma po dlouhých pěti týdnech,“ dodal.

Na zápasy obou kategorií byli jako rozhodčí delegováni Tomáš Batík, Radim Duda a Michal Broskevič. První dva jmenovaní se rozdělí v rolích hlavních arbitrů. Zápas devatenáctky bude rozhodovat Batík, duel sedmnáctky pak Duda. Obě utkání se odehrají v pátek 20. října  ve Sportovním centru Kovona od 11 hodin a 13:15 hodin.    

U21

Přesně po dvaceti dnech se zase doma představí karvinská juniorka, kterou čeká zápas se Zlínem. Na konci srpna se na Valašsku zrodila divoká remíza 4:4. Karvinští by rádi navázali na poslední zápas, kdy porazili Slovácko na jeho hřišti 2:0. „Už před startem sezóny jsme si vytyčili jako jeden z cílů být mezi čtyřmi nejlepšími a zahrát si nadstavbu. Tým na to máme kvalitní a věřím, že se nám to podaří,“ hlásí jeden z trenérů Marek Bielan. 

Po deseti zápasech je juniorka o bod druhá za Slováckem, Zlín je s tříbodovou ztrátou třetí. „Doma by se mělo vyhrávat, musíme tento zápas zvládnout,“ dodal Bielan.

Utkání 11. kola Juniorské ligy MFK Karviná U21 – FC Fatsav Zlín U21 začíná ve Sportovním centru Kovona v neděli 22. října v 11 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Peter Mrázek. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii