Ligoví dorostenci přivezli z Příbrami čtyři body

29.10.2017 | redakce

Ligoví dorostenci přivezli z Příbrami čtyři body Šňůru šesti proher v řadě rázně uťali hráči týmu U17, kteří v pátek zvítězili v Příbrami 4:2. Tým U19 dotáhl poprvé v sezóně duel až k penaltám, ve kterých však nebyl úspěšný. Bonusový bod tak zůstal domácím.

U19

1. FK Příbram U19 – MFK Karviná U19 1:1, 3:1np (1:0)
Branky:
14. Janota, rozh. pen. Benda - 76. Macko
Sestava Karviné: Tichý - Hejda, Mader, Macko, Bielan - Wala (64. Ratica), Vlachovský (46. Holzer) Fokaidis, Seriš - Pisarek (70. Klimek), Navrátil.
Trenér Marcel Frajt: „Velice těžký zápas, možná nejtěžší v celém dosavadním průběhu sezóny, jsme odehráli v pátek v Příbrami. Kluci si hrábli na dno sil a remíza po devadesáti minutách byla zasloužená. Penalty jsou už loterie, druhý bod zůstal doma. Začátek a vlastně celý první poločas jsme byli (troufnu si říct) lepším týmem. S výjimkou čtrnácté minuty, ve které jsme „zapomněli“ bránit a po akci s rychlým přenesením hry jsme inkasovali. V poločase jsme museli vystřídat zraněného Vlachovského, nedohrál ani útočník Pisarek.  S příchodem Holzera jsme zklidnili hru, měli víc balon na kopačkách a vytvářeli si územní převahu. Domácí se uchylovali jen k brejkovým situacím, které jsme si však pohlídali. V 76. minutě jsme zaslouženě vyrovnali, vyšel nám tah s posunutím Reného Macka nahoru. Ukázkově si převzal míč na hranici šestnáctky a prostřelil brankáře. Duel jsme měli pod kontrolou, paradoxně po naší chybné „malé domů“ mohli domácí vsítit rozdílový gól, ale to se jim naštěstí nepovedlo. S bodem jsme spokojení.“

U17

1. FK Příbram U17 – MFK Karviná U17 2:4 (2:3)
Branky:
3. Polanský, 21. z pen. Vokurka - 12. a 25. Osvěčík, 19. Zych, 42. Pisarek
Sestava Karviné: Drobek - Giľák, Věčorek, Buzek, Pisarek - Osvěčík (52. Čopík), Podbiol (59. Štromp), Holzer (59. Přichystal), Streit - Zych (52. Kobza), Lalik.
Trenér Petr Gibala: „Začali jsme individuální chybou a od třetí minuty domácí vedli. Kluci však během chvíle skóre otočili. Vzápětí nás přibrzdila domácí penalta, ale po chvíli nám svým druhým gólem vrátil Osvěčík vedení. Pět gólů padlo v úvodních pětadvaceti minutách. Dvě minuty po změně stran jsme přidali čtvrtý gól po rohovém kopu a po zbytek zápasu jsme Příbram drželi víceméně na půlce hřiště. Když už domácí zahrozili, bylo to z brejků. Jednu velkou šanci jim chytil Drobek. My jsme do konce utkání měli pouze pár pološancí. Jsem rád za kluky, že se podařilo zvítězit.“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.