Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2017

Ligoví dorostenci přivezli z Příbrami čtyři body

Šňůru šesti proher v řadě rázně uťali hráči týmu U17, kteří v pátek zvítězili v Příbrami 4:2. Tým U19 dotáhl poprvé v sezóně duel až k penaltám, ve kterých však nebyl úspěšný. Bonusový bod tak zůstal domácím.

U19

1. FK Příbram U19 – MFK Karviná U19 1:1, 3:1np (1:0)
Branky:
14. Janota, rozh. pen. Benda - 76. Macko
Sestava Karviné: Tichý - Hejda, Mader, Macko, Bielan - Wala (64. Ratica), Vlachovský (46. Holzer) Fokaidis, Seriš - Pisarek (70. Klimek), Navrátil.
Trenér Marcel Frajt: „Velice těžký zápas, možná nejtěžší v celém dosavadním průběhu sezóny, jsme odehráli v pátek v Příbrami. Kluci si hrábli na dno sil a remíza po devadesáti minutách byla zasloužená. Penalty jsou už loterie, druhý bod zůstal doma. Začátek a vlastně celý první poločas jsme byli (troufnu si říct) lepším týmem. S výjimkou čtrnácté minuty, ve které jsme „zapomněli“ bránit a po akci s rychlým přenesením hry jsme inkasovali. V poločase jsme museli vystřídat zraněného Vlachovského, nedohrál ani útočník Pisarek.  S příchodem Holzera jsme zklidnili hru, měli víc balon na kopačkách a vytvářeli si územní převahu. Domácí se uchylovali jen k brejkovým situacím, které jsme si však pohlídali. V 76. minutě jsme zaslouženě vyrovnali, vyšel nám tah s posunutím Reného Macka nahoru. Ukázkově si převzal míč na hranici šestnáctky a prostřelil brankáře. Duel jsme měli pod kontrolou, paradoxně po naší chybné „malé domů“ mohli domácí vsítit rozdílový gól, ale to se jim naštěstí nepovedlo. S bodem jsme spokojení.“

U17

1. FK Příbram U17 – MFK Karviná U17 2:4 (2:3)
Branky:
3. Polanský, 21. z pen. Vokurka - 12. a 25. Osvěčík, 19. Zych, 42. Pisarek
Sestava Karviné: Drobek - Giľák, Věčorek, Buzek, Pisarek - Osvěčík (52. Čopík), Podbiol (59. Štromp), Holzer (59. Přichystal), Streit - Zych (52. Kobza), Lalik.
Trenér Petr Gibala: „Začali jsme individuální chybou a od třetí minuty domácí vedli. Kluci však během chvíle skóre otočili. Vzápětí nás přibrzdila domácí penalta, ale po chvíli nám svým druhým gólem vrátil Osvěčík vedení. Pět gólů padlo v úvodních pětadvaceti minutách. Dvě minuty po změně stran jsme přidali čtvrtý gól po rohovém kopu a po zbytek zápasu jsme Příbram drželi víceméně na půlce hřiště. Když už domácí zahrozili, bylo to z brejků. Jednu velkou šanci jim chytil Drobek. My jsme do konce utkání měli pouze pár pološancí. Jsem rád za kluky, že se podařilo zvítězit.“   

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha