6. listopad 2017

Projevila se únava, ale tým U19 přesto zvítězil!

Týmy ligových dorostenců mají za sebou náročný přelom října a listopadu. Důležité body posbíral především tým U19, který ze čtyř domácích duelů všechny vyhrál a vyhřívá se tak na šestém místě tabulky s 25 body.
U19

MFK Karviná U19 – FC Fastav Zlín U19 2:1 (1:1)
Branky: 6. a 85. Pisarek - 26. Kolář
Sestava Karviné: Neuman - Hejda, Mader, Macko, Bielan - Wala, Vlachovský, Holzer, Kaczmarczyk (64. Seriš) - Pisarek (86. Navrátil), Fokaidis (64. Ratica).
Trenér Marcel Frajt: „Po těžké sérii rychle po sobě jdoucích utkání na nás dolehla únava a krize. Dali jsme sice první gól, ale Zlín byl fotbalovější. Projevilo se to především po změně stran, kdy nám došly síly. Ovšem díky enormnímu nasazení, bojovnost a výborným zákrokům brankáře Neumana jsme všemu odolali a odměnou za trpělivost byl vítězný gól Pisarka. Pro hosty trochu krutá prohra. My jsme naopak moc spokojení.“

U17

MFK Karviná U17 – FC Fastav Zlín U17 1:1, 1:3np (1:1)
Branky: 30. Klepáček - 18. z pen. Hrdlička
Sestava Karviné: Drobek - Štromp, Věčorek, Buzek, Pisarek (57. Čopík) - Klepáček (62. Lukáš), Osvěčík (53. Lalik), Podbiol, Kobza (71. Přichystal) - Zych, Streit.
Trenér Petr Gibala: „V prvním poločase se hrál oboustranně vyrovnaný a zajímavý fotbal, každý tým vstřelil zaslouženě po gólu. Ve druhém poločase se na nás projevila únava z náročného programu. Museli jsme kluky prostřídat a soupeř nás doslova „mačkal“. Nakonec jsme měli štěstí, že po osmdesáti minutách skončilo utkání 1:1. S bodem jsme tedy spokojení, v penaltovém rozstřelu nás vychytal šikovný zlínský brankář.“
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.