Generální partner
Světlý režim
8. prosinec 2017

Jan Holzer zná spolu s reprezentací další soupeře

Středeční los ve švýcarském Nyonu určil, v jakém složení se nejlepší týmy do 17 let sportovně „porvou“ o postup na ME do Anglie. Kvalifikace je v plánu ve druhé polovině března 2018, samotné EURO pak hned v květnu.
Netrpělivě očekávali, koho jim los přiřkne. Po středě už má reprezentační sedmnáctka v čele s trenérem Václavem Černým jasno – Španělsko, Ukrajina a Srbsko v termínech 21., 24. a 27. března 2018 v ČR. „Před losem jsme byli ve 4. koši a nemohli si tak úplně vybírat. Ale náš cíl je jasný už od kategorie U15 - postoupit na EURO. Jsem navíc rád, že kvalifikaci budeme opět hostit,“ pronesl pro svazový web Černý.

V jeho kádru figuruje i karvinský univerzál Jan Holzer. Los považuje za hratelný, největším favoritem je podle něj Španělsko. „Někteří kluci hrají za Barcelonu juniorskou Ligu mistrů. Bude to těžké, ale budeme se rvát. Výhodou je určitě postupový klíč, tedy, že kromě vítězů všech skupin postoupí i sedm z druhých míst. Popereme se o to,“ slíbil Holzer.

Ovšem jistotu nominace, stejně jako ostatní hráči, nemá. „Je to velký hnací motor směrem do zimní pauzy a pro jaro. Musím pořád makat, abych v konečné nominaci byl. Udělám maximum pro úspěch – tedy vysněnému postupu na závěrečný turnaj,“ podotkl hráč MFK Karviná. 

Jak už zmínil, zajímavý je postupový klíč. Z osmi skupin postoupí vždy pouze vítěz, ale také hned sedm týmů s nejlepší bilancí na druhém místě. Tudíž pouze jeden bude mít tzv. „černého Petra“. Pozitivním dopingem může být domácí prostředí, vždyť i díky němu sedmnáctka do závěrečné fáze kvalifikace postoupila z té předchozí (informovali jsme ZDE). „Je to tak.  Fanoušci a domácí prostředí umí udělat svoje. Je to určitě velká výhoda, snad toho využijeme,“ doplnil Jan Holzer.

Kvalifikační fáze Elite round U17 (jaro 2018):

ČR, Španělsko, Ukrajina, Srbsko (21., 24. a 27. března 2018)

Postupový klíč: na ME do Anglie (květen 2018) postoupí vítězové osmi skupin a sedm týmů s nejlepší bilancí z druhých míst, Anglie má jako pořadatel účast jistou

Pořadatel ME 2018: Anglie (4. – 20. května 2018)Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii