Mlade talenty

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou

08.08.2018 | redakce
 

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou Dorostenci U19 a U17 vstupují do nové sezóny. Vlajkovou lodí mládeže je devatenáctka, a proto jsme s trenérem Eduardem Gábrišem probrali letní přípravu a cíle do nové sezóny, která startuje v sobotu doma proti Českým Budějovicím.

 

Trenére, jaké je vaše hodnocení letní přípravy?
Příprava trvala pět týdnů, hlavním úkolem bylo dát dohromady dva týmy, mluvím o kategoriích U19 a U18. V tréninkovém procesu a přípravných duelech se vystřídalo do čtyřicet hráčů. Konečný součet je lehce nad třicet hráčů. Oba týmy budou propojené a rádi bychom, aby si kluci navzájem fandili a podporovali se. Klíčová bude i souhra celého realizačního týmu. Těším se na spolupráci s kolegy Petrem Blejchařem (asistent), Pavlem Šustrem (kondiční trenér), Karlem Serafinem (trenér brankářů+vedoucí družstva), Pavlem Frankem (masér) a samozřejmě s trenérem osmnáctky Čestmírem Kročilem a jeho kolegou Danem Osičkou. Nesmím zapomenout ještě na šéftrenéra Petra Gibalu. 

Budou v kádru devatenáctky převažovat koncové ročníky 2000?
Ano, ale v kádru U19 si slušnou pozici aktuálně budují i hráči ročníku 2001 – například Aleš Věčorek či Jan Holzer. Šanci určitě dostane také nejmladší Kacper Zych (2002). Když nebude mít potřebnou minutáž, herní vytížení najde jako ostatní v U18, v jeho případě i v týmu U17.

Odehráli jste devět přípravných duelů, ve kterých jsou započítány i zápas v rámci turnajů v Banské Bystrici a Zlatém kahanu, který se konal v Ostravě a Karviné. Spokojenost?
Jsme vděčni klubu, že nám umožnil účastnit se tak kvalitních turnajů proti týmům, které bychom normálně nepotkali. Na druhou stranu jsme téměř neměli žádný klasický mikrocyklus, zápasy šly v rychlém sledu. Kluci měli vysoké herní zatížení a zápasová bilance hovoří o pěti výhrách, jedné remíze a třech porážkách (podrobnosti ZDE - pozn. redakce)

V sobotu zahajujete sezónu domácím zápasem proti Českým Budějovicím. Pozorujete na hráčích napětí nebo radost ze zahájení sezóny?
Těšíme se všichni. Na klucích je znát odhodlání a chuť. Mění se model soutěže, I. Celostátní liga dorostu U19 i U17 byla zúžena na 16 týmů. Na podzim odehrajeme patnáct zápasů, poslední dva týmy na konci sezóny přímo padají o patro níž. Nováčky jsou Dukla Praha a Vysočina Jihlava.

Jaký jste si vytyčili předsezónní cíl?
Do soutěže vstupujeme s obrovskou pokorou, ale rádi bychom navázali na umístění z uplynulé sezóny, kdy devatenáctka nakonec skončila sedmá – to však nebude snadné. Ale prioritou je samozřejmě záchrana, to je jasné. Zkušenosti a tlak z předcházejících dvou sezón stále rezonují. Dalším cílem je to, aby se kluci neustále zlepšovali a rostli po fotbalové stránce. Když skloubíme tyto dva aspekty dohromady, budeme maximálně spokojení.  

Po devadesáti minutách, pokud bude stav nerozhodný, rozhodne penaltový rozstřel. Jak se vám zamlouvá tato dovednostní disciplína, která rozhodne o bonusovém bodu?
Je pořád o co hrát a musí se rozhodnout. Naopak nejsem příznivcem toho, že se může střídat pouze třikrát. To je opravdu nesmysl, musíme to však respektovat. Budeme se soustředit na věci, které můžeme a chceme ovlivnit.

PODZIMNÍ ROZLOSOVÁNÍ NAJDETE ZDE!

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

• Vítězná generálka devatenáctky
4.8. - Ligový dorost U19 zakončil letní přípravu těsným vítězstvím nad slovenským Ružomberkem. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Patrik Mrózek a svěřenci Eduarda Gábriše tak vyhráli 1:0. Dorost U17 v souběžně hraném utkání na Bažantnici prohrál s Ružomberkem 1:2!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna