Mlade talenty

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou

08.08.2018 | redakce
 

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou Dorostenci U19 a U17 vstupují do nové sezóny. Vlajkovou lodí mládeže je devatenáctka, a proto jsme s trenérem Eduardem Gábrišem probrali letní přípravu a cíle do nové sezóny, která startuje v sobotu doma proti Českým Budějovicím.

 

Trenére, jaké je vaše hodnocení letní přípravy?
Příprava trvala pět týdnů, hlavním úkolem bylo dát dohromady dva týmy, mluvím o kategoriích U19 a U18. V tréninkovém procesu a přípravných duelech se vystřídalo do čtyřicet hráčů. Konečný součet je lehce nad třicet hráčů. Oba týmy budou propojené a rádi bychom, aby si kluci navzájem fandili a podporovali se. Klíčová bude i souhra celého realizačního týmu. Těším se na spolupráci s kolegy Petrem Blejchařem (asistent), Pavlem Šustrem (kondiční trenér), Karlem Serafinem (trenér brankářů+vedoucí družstva), Pavlem Frankem (masér) a samozřejmě s trenérem osmnáctky Čestmírem Kročilem a jeho kolegou Danem Osičkou. Nesmím zapomenout ještě na šéftrenéra Petra Gibalu. 

Budou v kádru devatenáctky převažovat koncové ročníky 2000?
Ano, ale v kádru U19 si slušnou pozici aktuálně budují i hráči ročníku 2001 – například Aleš Věčorek či Jan Holzer. Šanci určitě dostane také nejmladší Kacper Zych (2002). Když nebude mít potřebnou minutáž, herní vytížení najde jako ostatní v U18, v jeho případě i v týmu U17.

Odehráli jste devět přípravných duelů, ve kterých jsou započítány i zápas v rámci turnajů v Banské Bystrici a Zlatém kahanu, který se konal v Ostravě a Karviné. Spokojenost?
Jsme vděčni klubu, že nám umožnil účastnit se tak kvalitních turnajů proti týmům, které bychom normálně nepotkali. Na druhou stranu jsme téměř neměli žádný klasický mikrocyklus, zápasy šly v rychlém sledu. Kluci měli vysoké herní zatížení a zápasová bilance hovoří o pěti výhrách, jedné remíze a třech porážkách (podrobnosti ZDE - pozn. redakce)

V sobotu zahajujete sezónu domácím zápasem proti Českým Budějovicím. Pozorujete na hráčích napětí nebo radost ze zahájení sezóny?
Těšíme se všichni. Na klucích je znát odhodlání a chuť. Mění se model soutěže, I. Celostátní liga dorostu U19 i U17 byla zúžena na 16 týmů. Na podzim odehrajeme patnáct zápasů, poslední dva týmy na konci sezóny přímo padají o patro níž. Nováčky jsou Dukla Praha a Vysočina Jihlava.

Jaký jste si vytyčili předsezónní cíl?
Do soutěže vstupujeme s obrovskou pokorou, ale rádi bychom navázali na umístění z uplynulé sezóny, kdy devatenáctka nakonec skončila sedmá – to však nebude snadné. Ale prioritou je samozřejmě záchrana, to je jasné. Zkušenosti a tlak z předcházejících dvou sezón stále rezonují. Dalším cílem je to, aby se kluci neustále zlepšovali a rostli po fotbalové stránce. Když skloubíme tyto dva aspekty dohromady, budeme maximálně spokojení.  

Po devadesáti minutách, pokud bude stav nerozhodný, rozhodne penaltový rozstřel. Jak se vám zamlouvá tato dovednostní disciplína, která rozhodne o bonusovém bodu?
Je pořád o co hrát a musí se rozhodnout. Naopak nejsem příznivcem toho, že se může střídat pouze třikrát. To je opravdu nesmysl, musíme to však respektovat. Budeme se soustředit na věci, které můžeme a chceme ovlivnit.

PODZIMNÍ ROZLOSOVÁNÍ NAJDETE ZDE!

• Úspěšný víkend přípravek
včera - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
před 2 dny - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
před 2 dny - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

• Sestřih zápasu z Ml. Boleslavi
2.12. - Remízu ve městě automobilů zajistil v úvodu druhé půle svým gólem Vojtěch Smrž. Podívejte se na všechny nejzajímavější akce a oba góly sobotního duelu - více ZDE.

• 14. místo na Memoriálu EH
29.11. - Starší přípravka U11 se zúčastnila výborně obsazeného turnaje v Ostravě. Na 41. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika však byli všichni soupeři lepší, což se projevilo na konečném umístění.

• V Plzni v neděli 16. prosince
28.11. - Poslední zápas kalendářního roku 2018 odehrají Karvinští v neděli 16. prosince na půdě mistrovské Plzně s výkopem v 15 hodin! Utkání bude přímým přenosem vysílat O2 TV Sport.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna