Generální partner
Světlý režim
7. duben 2010

Dorostenci MFK OKD mají skvělý start

Dva zápasy, dvě výhry, skóre 11:0. Takový je zahřívací start karvinských fotbalových dorostenců do jarní části divize, na jejímž konci by měl být postup do MSDL, tedy druhé nejvyšší soutěže věkové kategorie U19 v republice.

Po snadném vítězství v Uničově 4:0 porazili svěřenci trenéra Čestmíra Kročila i Bystřici pod Hostýnem vysoko 7:0 a mohli být po zápase spokojeni.

Střelec Karviné a odchovanec bohumínské kopané Patrik Poštulka byl rád, že mu zápas vyšel. Dal totiž hattrick a góly jej samozřejmě těšily. „Aby ne, sice tam bylo ještě několik dalších šancí, ale jsem rád i za tenhle hattrick. Minule v Uničově jsem mohl skórovat taky minimálně dvakrát, ale šance jsem neproměnil,“ poznamenal možná budoucí ligový kanonýr.

Může týmu vysoké vítězství pomoci psychicky? „To jednoznačně. Soupeř byl sice jeden z těch slabších v soutěži, ale i takové zápasy je třeba hrát na sto procent a hlavně vyhrávat. My se teď musíme soustředit hlavně na souboje s Opavou a HFK Olomouc, se kterým hrajeme už teď o víkendu. Každý gól do soupeřovy sítě potěší. Pak se zvedá sebevědomí nejen mě, ale celému týmu a o to jde především,“ míní Poštulka.

Rovněž jeho spoluhráč z obrany Jakub Večeřa si pochvaloval dobrý start do jarní části divize. „V Uničově s nulou, teď s nulou, zatím jedeme podle plánu,“ pochvaloval si.

I on očekává, že jeho tým čeká do poslední chvíle honička s Opavou B. „Bude to přetahovaná až do konce, Na psychiku je to pro nás určitě těžké, nesmíme si dovolit zaváhat v žádném utkání, ale na podzim jsme si to už odzkoušeli, takže jistou praxi v tom můžeme mít,“ míní Večeřa.

Nadějný hráč MFK OKD hraje letošní sezonu výlučně v kategorii U19, která má sezonu skvěle rozjetou. „Naším cílem je pochopitelně postup. Bude to tak dobře pro celý klub. Kluci, kteří přijdou po nás, získají možnost hrát druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž, takže se budou potkávat s kvalitnějšími týmy a sami se mohou výkonnostně posouvat dál. Do budoucna budou mít i lepší pozici prosadit se v prvním mužstvu,“ logicky objasňuje karvinský talent.

Jemu osobně by přitom nevadilo, kdyby na své cestě do prvního mužstva prošel nejprve B-týmem. „Vůbec by mi to nevadilo. Myslím, že začínat v béčku, je přirozená věc. Navíc to vypadá, že postoupí, takže I.A třída bude na rozehrání dobrá,“ míní Večeřa.

Kromě toho – i v další sezoně bude mít rezerva Karviné za cíl postup a krajský přebor už nabízí zase o něco lepší výchozí pozici prosadit se do áčka. „Je to tak. A trenérům budu aspoň více na očích, takže by mi to v béčku pro nejbližší dva roky určitě nevadilo,“ usmívá se Jakub Večeřa.

Trenér zatím úspěšného dorosteneckého celku Čestmír Kročil už myslel na další utkání. „Teď nám teprve začne to pravé jaro. HFK Olomouc a Přerov, to jsou soupeři, se kterými se hraje těžce. Musíme v Olomouci něco uhrát, nejlépe tři body. Pak máme doma Přerov, který nám jako jediný sebral body za remízu,“ upozornil Kročil, že jeho svěřence nečeká v tomto dvojduelu žádná procházka růžovým sadem.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii