Generální partner
Světlý režim
13. duben 2010

Jursa: Změnila se atmosféra

Vítězným gólem do sítě vlašimského nováčka se blýskl pravý bek MFK OKD Karviná Tomáš Jursa v utkání II. fotbalové ligy Karviná – Vlašim 3:0. Po zápase hovořil o změně ovzduší uvnitř klubu po výměně trenérů uprostřed minulého týdne. S příchodem trenéra Balcárka se do kabiny dostala jiná atmosféra. To už tak většinou bývá, nový trenér s sebou přinese nové věci, celý týden tak probíhal úplně jinak než ty minulé,“ nepřekvapil svým tvrzením Jursa. Omílané pravidlo o novém impulsu s příchodem jiného trenéra funguje ve fotbale téměř vždy.

Martin Opic při prvním gólu tvrdil, že míč tečoval, ale že prý když už ho rozhodčí připsali vám, tak se o to přít nebude. Co vy na to?

Jo? Nevím no, já tam žádnou teč neviděl, ale když bude gól chtít, tak si ho může nechat. Pro nás bylo důležité, jestli zvítězíme a ne jestli zrovna já dám gól. Za tři body jsme hodně rádi. Už jsme to nutně potřebovali.

Jak se hrálo na mokrém trávníku?

Museli jsme být mnohem koncentrovanější. Na tomhle terénu stačí nějaký špatný odkop nebo skluz míče a je zle. Nemohli jsme dopustit, aby Vlašim dostala k dispozici byť jen jediný brejk. Navíc terén nebyl nakloněn kombinaci, kterou jsme chtěli na soupeře uplatnit. Pro nás to bylo určitě těžší než pro hosty.

Co jste říkal na změnu rozestavení?

Za trenéra Kalvody jsme hráli 4-4-2, teď to bude nová formace 4-5-1, ovšem s rotováním hráčů. Ten systém je variabilní, můžeme jej hned přetvořit na 4-3-3 podle toho, jak to budeme zrovna potřebovat. Čekali jsme, že nový trenér něco změní, takže nás to moc nepřekvapilo. Ostatně, takhle se dnešní fotbal hraje.

A jak jste vnímal výměnu hráčů v záložní formaci během zápasu?

Jo, to bylo zajímavé. Vlado Milosavljev se posouval na druhý konec hřiště místo Cika, taky Christian Tchami měnil pozice. Byl to záměř zaskočit soupeře a to se podle výsledku podařilo. Naštěstí obránců se tahle rotace netýkala, takže jsem zůstal klidný.

Jak dlouho bude kouzlo nového trenéra fungovat?

Dneska jsme vyhráli zasloužené, ale jsme teprve na začátku. Jak jsem říkal, uplynulý týden byl v mnohém jinačí, změnily se zažité pořádky. My dnes nutně potřebovali vyhrát, taky jsme chtěli přivítat trenéra třemi body (smích). Možná, že to byl zlomový výkon před dalším průběhem jarní části. Kdyby se nám povedlo nastartovat zase nějakou sérii jako loni na jaře, bylo by to fantastické.

 
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.