Generální partner
Světlý režim
17. duben 2010

Karvinští jedou do Ústí dnes brzy ráno

Sobota 8 hodin odjezd do Ústí nad Labem. Asi takovou poznámku si zaznamenali do diáře, popřípadě do svých mobilů druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná, které v neděli čeká na severu Čech další zápas soutěže.

Trenér mužstva Jiří Balcárek tentokrát od soustředění před zápasem upustil, ale i tak příprava na lídra II. ligy (společně s Hradcem) probíhala a ještě proběhne pečlivě. „Odjíždíme v sobotu ráno, po cestě máme oběd a na místě trénink. Spíme na hotelu, takže neponecháváme nic náhodě,“ poznamenal před nedělním utkáním Balcárek, který by chtěl výkonem i výsledkem napodobit svůj premiérový duel proti Vlašimi.

Pozitivní nálada, umocněná faktem, že týmu se na soupeře daří a v rámci II. ligy s ním ještě neztratil ani bod, by se podle něj mohla projevit. „Pochopitelně v to věříme. Zdravotní stav hráčů je dobrý, kromě Opice, který netrénoval, a dlouhodobě zraněného Slončíka jsme komplet. Ale i Martin Opic s námi pojede. I kdyby nenastoupil tak chci, aby byl s týmem,“ podotkl Balcárek.

Ústecké hráče, kteří i letos prokazují vysoký výkonnostní standard, sledoval v posledních třech zápasech na DVD. „Máme poznatky o jejich hře. To, že Ústí hraje druhou sezonu po sobě v tabulce nahoře a bojuje o postup mě moc nepřekvapuje. Se Sváťou Habancem se známe ze studia trenérské licence, takže vím, jak dobrou práci v klubu odvádí,“ podotkl trenér Jiří Balcárek na adresu svého trenérského kolegy.

A co vyčetl ze hry Severočechů? „Na hráčích Ústí je vidět, že si věří. Nebojí se udělat kličku navíc, ve hře jeden na jednoho jsou silní. Na jejich výkonech je to pak znát. Navíc Ústí ani moc nerozlišuje, jestli hraje doma nebo venku. Všude se snaží hrát ofenzivně a držet se své hry. Bude to velmi tvrdý oříšek,“ upozorňuje karvinský kouč.

Ústí vyznává tradiční styl 4-4-2, přičemž oba jeho hroty jsou velmi nebezpečné. O tom asi nejlépe svědčí pozice nejlepšího ofenzivního týmu s 39 góly. Karlík, Jindráček, Valenta, to jsou všechno nebezpeční hráči, kteří se dokáží ve vápně prosadit. „Ústí na mě udělalo dojem stylem své hry ve Zlíně. Již oba útočníci se snažili soupeře napadat, zaslouženě tam vyhrálo. My se budeme držet toho, co nám přineslo úspěch proti Vlašimi. Rotace hráčů a změny v rozestavení. Jisté fáze zápasu budeme hrát na jednoho útočníka, jiné na dva a určité zase na tři,“ potvrdil nový kouč Karviné tezi, že jeho mužstvo chce zůstat pro většinu soupeřů nečitelným týmem.

Budou tedy hrát svěřenci trenéra Balcárka podobně jako v předešlém utkání proti Vlašimi? Říká se, že vítězná sestava se nemění... „Mám samozřejmě připravenu určitou koncepci hry, která se může čas od času přizpůsobovat soupeři, ale hlavně bychom chtěli vycházet z našeho modelu, čili rotace hráčů a právě oné proměnlivosti rozestavení v určitých úsecích hry," přiblížil Balcárek, podle něhož nový styl hry karvinští fotbalisté vzali.

„Pokud se nám s touto novou verzí bude dařit, hráči jí budou pochopitelně věřit čím dál víc. Do Ústí samozřejmě pojedeme s pokorou, víme, jaké výkony soupeř předvádí, ovšem také tak jedeme s vírou ve vlastní schopnosti a to je nejdůležitější," zakončil nový kouč Balcárek.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.