Mlade talenty

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra

19.05.2019 | redakce
 

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra Karvinští podlehli Bohemians Praha 1905 0:1 a s definitivní platností si zahrají baráž. Kvůli absenci kapitána Dreksy se pro mnohé možná trochu překvapivě objevil ve stoperské dvojici vedle Milana Rundiće defenzivní záložník Vojtěch Smrž.

 

Vojto, před utkáním existovala teoretická šance na třinácté místo. Co podle vás o sudu utkání rozhodlo?
Přesně, jak říkáte. Šance byla pouze teoretická, ale věřili jsme, že by se to třeba mohlo podařit. Určitě rozhodl náš špatný první poločas. Bohemka hrála dobře zezadu, vlastně celý zápas dobře bránila a měli jsme těžké se prosadit.  Věděli jsme, že venku hrají lépe. Po změně stran to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme přes ten jejich blok prosadit. Bohužel si ani nevybavím nějakou naši pořádnou šanci.

Fanoušci vás znají jako defenzivního záložníka, ale objevil jste se na stoperu.
Trenéři se tak při absenci Pavla Dreksy takhle rozhodli. Můžu hrát na obou postech, ovšem v lize to pro mě byla na pozici středního obránce premiéra. Posty jsou odlišné, trenér mi říkal, ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše.

Nyní je jasné, že vám sezóna skončí až na začátku června – v baráži narazíte na Jihlavu. Jak to vnímáte?
Počítali jsme s tím, že to tak asi dopadne. Baráž za každou cenu musíme zvládnout. S Jihlavou máme dobrou zkušenost, co se týče zápasu o všechno. V minulé sezóně jsme se tam zachránili a pevně věříme, že se nám to podaří i tentokrát.

Může třeba rozhodnout faktor F, tedy fanoušci?
Je to dost možné. Máme malý uzavřený stadion a fandové umí vytvořit super atmosféru. Všichni společně chceme zachránit ligu a věřím, že na tak důležitý domácí zápas přijdou ve velkém počtu. Budeme je potřebovat!• ZMĚNA! Dvojzápas 29. června
dnes - Ke změně v plánu přípravných zápasech došlo uprostřed týdne. Místo avizovaného utkání s Frýdkem-Místek bude v sobotu 29.6. na řadě hned dvojitá porce zápasů - nejprve od 10:30 hodin s Vítkovicemi, odpoledne od 15 hodin s Popradem. Obě utkání se odehrají v Dolní Lutyni.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem