Generální partner
Světlý režim
24. duben 2010

Fotbalisté hostí rezervu pražské Sparty

Nedělním utkáním proti béčku Sparty Praha vstoupí fotbalisté MFK OKD Karviná do druhé poloviny jarní části. A rádi by ji zahájili úspěšně, což znamená vítězstvím.

Juniorka Sparty plní v pražském klubu standardní funkci. Hrají za ni převážně mladíci, z drtivé většiny odchovanci klubu, popřípadě se v ní rozehrávají borci prvoligového kádru po zranění. Ke stejnému účelu svého béčka se časem propracují i v Karviné.

Trenér MFK Jiří Balcárek sledoval zápasy soupeře na několika DVD, ovšem více než hra soupeře jej v pátek zajímalo hlavně to, kdo z jeho kádru bude moci nastoupit.

„Máme bohužel menší problémy se sestavou. Gottwald se na tréninku zranil a má nohu v sádře. Do konce sezony bude zřejmě nepoužitelný. Jursa je zase nemocný, takže nenastoupí asi ani on,“ podotkl Balcárek.

Svalové problémy hlásil v průběhu týdne i Hoffmann a poslední otazník visí nad Fickem. Oba hráči se rozhodnou před utkáním, jestli nastoupí. „Tohle nám mírně komplikuje situaci, avšak i kdybychom byli kompletní, budeme se chtít proti béčku Sparty prosadit především naší kombinační hrou,“ upozornil Balcárek.

Ze studie soupeře vypozoroval, že mladí hráči Sparty jsou běhaví a silní na míči. Nemusel by jim sedět důraz, kterým Karviná uspěla v předchozích dvou duelech s tímto protivníkem. A zdali v jejím týmu nastoupí některý z ligových borců, to už Karvinští neřeší vůbec.

„Musíme dát dohromady co nejsilnější sestavu. Chtěli bychom se prosadit stejným způsobem hry jako proti Vlašimi i proti Ústí, kde jsme sice prohráli, ale měli jsme na to vyhrát. Křídelní hra, ve které jsme silní, by nám mohla sedět,“ domnívá se kouč Karviné.

Ten hodlá dát ve zbývajících sedmi zápasech šanci i dalším hráčům širšího kádru, zejména těm starším a zkušenějším, aby jej přesvědčili, že si zaslouží po této sezoně novou smlouvu. Omlazení týmu tedy zřejmě pozvolna začíná.

„Potřebuji vidět v akci všechny hráče. A pochopitelně nejlépe v ostrém soutěžním zápase. Jen tak si mohu vyhodnotit, kteří fotbalisté budou pro náš tým nadále přínosem a se kterými se holt budeme muset rozloučit,“ podotýká Balcárek, který již má sám v hledáčku vyhlédnuté určité posily.

Pro tým MFK OKD každopádně neexistuje v neděli jiná varianta než výhra. Soupeř ze Sparty by se totiž v případě úspěchu nebezpečně přiblížil a to by nedělalo dobrotu. Výkony Karviné z posledních dvou zápasů však dávají naději, že se nic takového nepřihodí. Fotbalisté pod Balcárkovou taktovkou ožili a přehráli na mokrém terénu Vlašim a na suchém i Ústí, akorát se to nepromítlo do výsledku.

„Naší snahou je samozřejmě vyhrát. Vypadá to, že bude pěkné počasí, takže bychom rádi nalákali diváky na hezký fotbal. Ať si v klidu dají pivo, párek a my jim věnujeme tři body. To by byl ideální scénář,“ usmívá se před slunečným víkendem Jiří Balcárek.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii