Generální partner
Světlý režim
24. duben 2010

Fotbalisté hostí rezervu pražské Sparty

Nedělním utkáním proti béčku Sparty Praha vstoupí fotbalisté MFK OKD Karviná do druhé poloviny jarní části. A rádi by ji zahájili úspěšně, což znamená vítězstvím.

Juniorka Sparty plní v pražském klubu standardní funkci. Hrají za ni převážně mladíci, z drtivé většiny odchovanci klubu, popřípadě se v ní rozehrávají borci prvoligového kádru po zranění. Ke stejnému účelu svého béčka se časem propracují i v Karviné.

Trenér MFK Jiří Balcárek sledoval zápasy soupeře na několika DVD, ovšem více než hra soupeře jej v pátek zajímalo hlavně to, kdo z jeho kádru bude moci nastoupit.

„Máme bohužel menší problémy se sestavou. Gottwald se na tréninku zranil a má nohu v sádře. Do konce sezony bude zřejmě nepoužitelný. Jursa je zase nemocný, takže nenastoupí asi ani on,“ podotkl Balcárek.

Svalové problémy hlásil v průběhu týdne i Hoffmann a poslední otazník visí nad Fickem. Oba hráči se rozhodnou před utkáním, jestli nastoupí. „Tohle nám mírně komplikuje situaci, avšak i kdybychom byli kompletní, budeme se chtít proti béčku Sparty prosadit především naší kombinační hrou,“ upozornil Balcárek.

Ze studie soupeře vypozoroval, že mladí hráči Sparty jsou běhaví a silní na míči. Nemusel by jim sedět důraz, kterým Karviná uspěla v předchozích dvou duelech s tímto protivníkem. A zdali v jejím týmu nastoupí některý z ligových borců, to už Karvinští neřeší vůbec.

„Musíme dát dohromady co nejsilnější sestavu. Chtěli bychom se prosadit stejným způsobem hry jako proti Vlašimi i proti Ústí, kde jsme sice prohráli, ale měli jsme na to vyhrát. Křídelní hra, ve které jsme silní, by nám mohla sedět,“ domnívá se kouč Karviné.

Ten hodlá dát ve zbývajících sedmi zápasech šanci i dalším hráčům širšího kádru, zejména těm starším a zkušenějším, aby jej přesvědčili, že si zaslouží po této sezoně novou smlouvu. Omlazení týmu tedy zřejmě pozvolna začíná.

„Potřebuji vidět v akci všechny hráče. A pochopitelně nejlépe v ostrém soutěžním zápase. Jen tak si mohu vyhodnotit, kteří fotbalisté budou pro náš tým nadále přínosem a se kterými se holt budeme muset rozloučit,“ podotýká Balcárek, který již má sám v hledáčku vyhlédnuté určité posily.

Pro tým MFK OKD každopádně neexistuje v neděli jiná varianta než výhra. Soupeř ze Sparty by se totiž v případě úspěchu nebezpečně přiblížil a to by nedělalo dobrotu. Výkony Karviné z posledních dvou zápasů však dávají naději, že se nic takového nepřihodí. Fotbalisté pod Balcárkovou taktovkou ožili a přehráli na mokrém terénu Vlašim a na suchém i Ústí, akorát se to nepromítlo do výsledku.

„Naší snahou je samozřejmě vyhrát. Vypadá to, že bude pěkné počasí, takže bychom rádi nalákali diváky na hezký fotbal. Ať si v klidu dají pivo, párek a my jim věnujeme tři body. To by byl ideální scénář,“ usmívá se před slunečným víkendem Jiří Balcárek.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.