Generální partner
Světlý režim
24. září 2019

O postup do osmifinále, Karviná-Žižkov (st,16)

Anglický týden pokračuje - Karvinští hostí v rámci 3. kola MOL Cupu druholigovou pražskou Viktorii Žižkov.

S pár změnami oproti sobotě vyběhnou do pohárového střetnutí svěřenci Františka Straky. Všichni se ovšem těší, neboť se bude hrát doma před vlastními fanoušky. „Těším se celkově na fotbal i na samotného soupeře. Viktorka pro mě vždy byla fajnovej klub,“ prohodil hlavní trenér MFK.

Jak už to v pohárových duelech bývá, šanci dostanou především hráči, kteří toho poslední dobou moc nenahráli. „A budeme tomu tak i ve středu,“ usmál se šibalský Straka. Poslední vzájemný duel s Viktorií Žižkov je starý čtyři a půl roku. Na konci března 2015 skončilo druholigové utkání na Kovoně smírně 1:1.

Tradiční pražský klub se v minulé sezóně zachránil ve druhé nejvyšší soutěži až v posledním kole, tuto sezónu rozjel relativně slušně. Ve svém kádru má Viktorka i jeho hráče MFK Karviná – na hostování je v hlavním městě Luboš Tusjak. 

Žižkov trénuje Zdeněk Hašek, který je se svým týmem po devíti odehraných kolech na šesté příčce tabulky se ztrátou pěti bodů na barážovou pozici. Cesta do třetího kola vedla přes výhry v Náchodě (5:0) a Velvarech (1:0).

Utkání 3. kola MOL Cupu MFK Karviná – FK Viktoria Žižkov začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 25. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jakub Vojkovský. Vstupné činí 80 Kč, děti od 7 do 15 let zaplatí polovinu a permanentkáři jdou ZDARMA. Na pokladnách (od 14:45 hodin) budou k zakoupení rovněž vstupenky na nedělní ligový souboj s Opavou.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii