Generální partner
Světlý režim
13. prosinec 2019

Na severu poslední zápas podzimu! Liberec-Karviná (so,14:30)

Dlouhá podzimní část je u konce. Karvinské fotbalisty čeká v podzimní derniéře deset dnů před Štědrým dnem duel na trávníku Slovanu Liberec.

Dlouhých devět kol nevyhráli. Naposledy oslavili karvinští fotbalisté tříbodový zisk 21. září v Příbrami. Od té doby posbírali jen tři body za tři remízy. Poslední podzimní pokus budou mít na stadionu U Nisy. „Věříme, že na desátý pokus už to vyjde. Vlastně i bod by z Liberce byl skvělý,“ podotkl.

Karvinští si musí dát pozor na kvalitních přechodovou fázi a doma pravidelně střílí branky. „Čeká nás nesmírně těžký zápas, ostatně jako vždy v Liberci. Domácí se budou chtít před vlastními fanoušky loučit vítězstvím. My ovšem chceme bodovat,“ doplnil Jarábka jeho asistent Marek Bielan.  

Po příjezdu zpět do Karviné v nočních hodinách začíná celému týmu dovolená. V Liberci navíc budou hráči MFK usilovat o to, aby od postupu do nejvyšší soutěže nezimovali na posledním místě tabulky. V Liberci umí Karviná bodovat. 3. března 2018 tam remizovala 2:2, v stejné sezóně na podzim tam dokonce sahala po postupu do čtvrtfinále MOL Cupu, nakonec však v prodloužení padla 3:5!


Pro domácí tým půjde o druhý domácí duel v řadě. Minulý týden prohrál oslabený Slovan s mistrovskou Slavií 0:3. „Tři hráči základní sestavy, kteří jsou u nich na hostování právě ze Slavie, nemohli hrát. Proti nám už nastoupí,“ má jasno Jarábek, který nepočítá s vykartovaným Vojtěchem Smržem. Jeho kolega Pavel Hoftych musí ze stejného důvodu oželet Karafiáta.

Liberec byl před posledním kole roku 2019 na deváté příčce tabulky s čtyřiadvaceti body a vyrovnaným skóre 30:30. Podzimní duel v Karviné skončil výhrou hostů ze severu Čech 1:0, když Karvinští zahodili několik šancí a udělali hvězdu z brankáře Nguyena.

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v sobotu 14. prosince v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Královec.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii