Generální partner
Světlý režim
13. prosinec 2019

Na severu poslední zápas podzimu! Liberec-Karviná (so,14:30)

Dlouhá podzimní část je u konce. Karvinské fotbalisty čeká v podzimní derniéře deset dnů před Štědrým dnem duel na trávníku Slovanu Liberec.

Dlouhých devět kol nevyhráli. Naposledy oslavili karvinští fotbalisté tříbodový zisk 21. září v Příbrami. Od té doby posbírali jen tři body za tři remízy. Poslední podzimní pokus budou mít na stadionu U Nisy. „Věříme, že na desátý pokus už to vyjde. Vlastně i bod by z Liberce byl skvělý,“ podotkl.

Karvinští si musí dát pozor na kvalitních přechodovou fázi a doma pravidelně střílí branky. „Čeká nás nesmírně těžký zápas, ostatně jako vždy v Liberci. Domácí se budou chtít před vlastními fanoušky loučit vítězstvím. My ovšem chceme bodovat,“ doplnil Jarábka jeho asistent Marek Bielan.  

Po příjezdu zpět do Karviné v nočních hodinách začíná celému týmu dovolená. V Liberci navíc budou hráči MFK usilovat o to, aby od postupu do nejvyšší soutěže nezimovali na posledním místě tabulky. V Liberci umí Karviná bodovat. 3. března 2018 tam remizovala 2:2, v stejné sezóně na podzim tam dokonce sahala po postupu do čtvrtfinále MOL Cupu, nakonec však v prodloužení padla 3:5!


Pro domácí tým půjde o druhý domácí duel v řadě. Minulý týden prohrál oslabený Slovan s mistrovskou Slavií 0:3. „Tři hráči základní sestavy, kteří jsou u nich na hostování právě ze Slavie, nemohli hrát. Proti nám už nastoupí,“ má jasno Jarábek, který nepočítá s vykartovaným Vojtěchem Smržem. Jeho kolega Pavel Hoftych musí ze stejného důvodu oželet Karafiáta.

Liberec byl před posledním kole roku 2019 na deváté příčce tabulky s čtyřiadvaceti body a vyrovnaným skóre 30:30. Podzimní duel v Karviné skončil výhrou hostů ze severu Čech 1:0, když Karvinští zahodili několik šancí a udělali hvězdu z brankáře Nguyena.

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v sobotu 14. prosince v 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Královec.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo