Generální partner
Světlý režim
15. červen 2010

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil

Svůj tým dokoučoval trenér Čestmír Kročil do druhé nejvyšší soutěže – Moravskoslezské dorostenecké ligy. Na cestě za postupem ztratili pouhé čtyři body. A nenašel se ani jeden celek, který by naše družstvo dokázal porazit.

Moravskoslezskou dorosteneckou divizi jste s přehledem vyhráli. Co rozhodlo o úspěchu?

Za klíčové považuji, že se nám podařilo zvládnout utkání s nejtěžšími soupeři – SFC Opavou a HFK Olomoucí.

Myslíte si, že takto poskládané mužstvo mělo nato, aby hrálo jinou soutěž než jen MSDD?

Věřím tomu, že kdybychom hráli druhou ligu, tak bychom bojovali o postup do celostátní ligy. Kvalitu jsme na to měli.

O soutěž výše (Moravskoslezská dorostenecká liga) dominovala Opava. Její hráči nastupovali i za béčko, které jste s přehledem porazili...

Myslím si, že máme lepší tým než Opava. V zimní přestávce jsme se střetávali s druholigovými dorosteneckými celky a přehrávali jsme je. Z toho mi vyplývá, že bychom si to rozdali o postup s Opavou a v celkovém součtu bychom na tom byli lépe, než SFC.

Koho byste ze svého týmu nejvíce vyzdvihnul?

To je strašně těžká otázka. Když vidím, koho si vedení fotbalového klubu vybralo do áčka mužů, tak musím souhlasit. Janík, Szkuta, Večeřa i Puškáč si to za své výkony zaslouží. Ale pochvalu zaslouží tým jako celek. Všichni byli skvělí.

Nemrzí vás, že se tento úspěšný tým kvůli věkovým limitům rozpadne?

Určitě mě to mrzí. Tihle kluci mohli dokázat mnohem více. Bohužel čas nejde zastavit. Jsem zvědavý, jak se předvedou v mužských soutěžích.

Co byste vzkázal hráčům, kteří musí toto mužstvo opustit?

Aby se jim vyhýbala zranění. A aby pořád dělali fotbal s láskou. Jsou to talentovaní kluci, a vše mají teprve před sebou. Hlavně musí na sobě pořád pracovat. Nikde není řečeno, že se spolu nesetkáme.

Byla tato sezóna nejvydařenější ve vaší trenérské kariéře?

Je srovnatelná se sezónou, kdy jsme uhráli žákovskou ligu. Ale musím říct, že tenhle tým byl TOP. Lepší manšaft jsem nikdy netrénoval.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo