Generální partner
Světlý režim
15. červen 2010

Tento manšaft byl TOP, říká trenér Kročil

Svůj tým dokoučoval trenér Čestmír Kročil do druhé nejvyšší soutěže – Moravskoslezské dorostenecké ligy. Na cestě za postupem ztratili pouhé čtyři body. A nenašel se ani jeden celek, který by naše družstvo dokázal porazit.

Moravskoslezskou dorosteneckou divizi jste s přehledem vyhráli. Co rozhodlo o úspěchu?

Za klíčové považuji, že se nám podařilo zvládnout utkání s nejtěžšími soupeři – SFC Opavou a HFK Olomoucí.

Myslíte si, že takto poskládané mužstvo mělo nato, aby hrálo jinou soutěž než jen MSDD?

Věřím tomu, že kdybychom hráli druhou ligu, tak bychom bojovali o postup do celostátní ligy. Kvalitu jsme na to měli.

O soutěž výše (Moravskoslezská dorostenecká liga) dominovala Opava. Její hráči nastupovali i za béčko, které jste s přehledem porazili...

Myslím si, že máme lepší tým než Opava. V zimní přestávce jsme se střetávali s druholigovými dorosteneckými celky a přehrávali jsme je. Z toho mi vyplývá, že bychom si to rozdali o postup s Opavou a v celkovém součtu bychom na tom byli lépe, než SFC.

Koho byste ze svého týmu nejvíce vyzdvihnul?

To je strašně těžká otázka. Když vidím, koho si vedení fotbalového klubu vybralo do áčka mužů, tak musím souhlasit. Janík, Szkuta, Večeřa i Puškáč si to za své výkony zaslouží. Ale pochvalu zaslouží tým jako celek. Všichni byli skvělí.

Nemrzí vás, že se tento úspěšný tým kvůli věkovým limitům rozpadne?

Určitě mě to mrzí. Tihle kluci mohli dokázat mnohem více. Bohužel čas nejde zastavit. Jsem zvědavý, jak se předvedou v mužských soutěžích.

Co byste vzkázal hráčům, kteří musí toto mužstvo opustit?

Aby se jim vyhýbala zranění. A aby pořád dělali fotbal s láskou. Jsou to talentovaní kluci, a vše mají teprve před sebou. Hlavně musí na sobě pořád pracovat. Nikde není řečeno, že se spolu nesetkáme.

Byla tato sezóna nejvydařenější ve vaší trenérské kariéře?

Je srovnatelná se sezónou, kdy jsme uhráli žákovskou ligu. Ale musím říct, že tenhle tým byl TOP. Lepší manšaft jsem nikdy netrénoval.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.