Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2010

Brno jsme k ničemu nepustili, říká Karel Kula

Po středečním pohárovém utkání musel být trenér MFK OKD Karviná Karel Kula obzvláště spokojený. Výhra 2:0 určitě hřála u srdíčka. Ale ještě větší radost mu udělal výkon našeho mužstva, které na hřišti kralovalo.

Před zápasem s Brnem byste jistě bral výsledek 2:0. Nepanuje však trošičku zklamání, že po předvedené hře jsme si měli vypracovat mnohem větší náskok?

Určitě nejsem zklamán. Výhra 2:0 je velice dobrá. Víc než výsledek mě těší herní projev. Předvedli jsme kvalitní výkon, díky němuž jsme Brno přehráli. Navíc jsme si dokázali, že když bojujeme celý zápas a hráči splní taktické pokyny, umíme porazit kohokoliv. A vím, že je v síle mužstva, podávat tyto výkony v každém zápase.

Takže výkon mužstva byl přesně takový, jaký si představujete i v druholigových utkáních?

Chybičky tam byly také, ale nebylo jich tolik jako v zápase se Žižkovem. Ale i v utkání s Viktorkou bylo na hráčích vidět, že chtějí zvítězit za každou cenu. Jenomže jsme udělali několik hrubých chyb a soupeř toho dokázal využít. A právě individuálních hrubek jsme se v zápase s Brnem nedopustili.

Absolutorium zaslouží všichni hráči. Kdo vás však mile překvapil svým výkonem?

Líbil se mi výkon Cikua. Přesně takový budu od něho požadovat pokaždé. Jsou totiž zápasy, které jenom odchodí. Ale s Brnem hrál velmi dobře, a je jenom škoda, že nevstřelil branku. To by šel jeho výkon ještě strmě nahoru. Také jsem byl spokojený s Vláďou Mišinským. Odvedl kvantum práce směrem dozadu a navíc vstřelil překrásný druhý gól. Pochvalu si zaslouží i Motyčka. Přesvědčil mě, že může hrát pravidelně. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Stejný herní projev musíme podat i ve zbývajících utkáních.

Také vás zklamal výkon Brna, které po sedmigólové výhře nad Slováckem přijelo do Karviné s defenzívní taktikou?

Myslím si, že jsme Brno zaskočili perfektním výkonem. Asi si mysleli, že budeme mít před nimi respekt. Nečekali, že na ně vyrukujeme s takovouto taktikou. Na můj vkus nebyli příliš odvážní směrem dopředu. Ale bylo to dáno naší hrou. Brno jsme totiž k ničemu nepustili.

Za necelé dva týdny nás čeká odveta. Jak se změnily procentuální šance na postup?

Máme dobrou výchozí pozici pro odvetu. Šance bych odhadoval 60:40 v náš prospěch. Ale nejprve se musíme soustředit na poslední dvě utkání. Na Brno se začneme připravovat až po duelu s Jihlavou.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.