Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2010

Brno jsme k ničemu nepustili, říká Karel Kula

Po středečním pohárovém utkání musel být trenér MFK OKD Karviná Karel Kula obzvláště spokojený. Výhra 2:0 určitě hřála u srdíčka. Ale ještě větší radost mu udělal výkon našeho mužstva, které na hřišti kralovalo.

Před zápasem s Brnem byste jistě bral výsledek 2:0. Nepanuje však trošičku zklamání, že po předvedené hře jsme si měli vypracovat mnohem větší náskok?

Určitě nejsem zklamán. Výhra 2:0 je velice dobrá. Víc než výsledek mě těší herní projev. Předvedli jsme kvalitní výkon, díky němuž jsme Brno přehráli. Navíc jsme si dokázali, že když bojujeme celý zápas a hráči splní taktické pokyny, umíme porazit kohokoliv. A vím, že je v síle mužstva, podávat tyto výkony v každém zápase.

Takže výkon mužstva byl přesně takový, jaký si představujete i v druholigových utkáních?

Chybičky tam byly také, ale nebylo jich tolik jako v zápase se Žižkovem. Ale i v utkání s Viktorkou bylo na hráčích vidět, že chtějí zvítězit za každou cenu. Jenomže jsme udělali několik hrubých chyb a soupeř toho dokázal využít. A právě individuálních hrubek jsme se v zápase s Brnem nedopustili.

Absolutorium zaslouží všichni hráči. Kdo vás však mile překvapil svým výkonem?

Líbil se mi výkon Cikua. Přesně takový budu od něho požadovat pokaždé. Jsou totiž zápasy, které jenom odchodí. Ale s Brnem hrál velmi dobře, a je jenom škoda, že nevstřelil branku. To by šel jeho výkon ještě strmě nahoru. Také jsem byl spokojený s Vláďou Mišinským. Odvedl kvantum práce směrem dozadu a navíc vstřelil překrásný druhý gól. Pochvalu si zaslouží i Motyčka. Přesvědčil mě, že může hrát pravidelně. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Stejný herní projev musíme podat i ve zbývajících utkáních.

Také vás zklamal výkon Brna, které po sedmigólové výhře nad Slováckem přijelo do Karviné s defenzívní taktikou?

Myslím si, že jsme Brno zaskočili perfektním výkonem. Asi si mysleli, že budeme mít před nimi respekt. Nečekali, že na ně vyrukujeme s takovouto taktikou. Na můj vkus nebyli příliš odvážní směrem dopředu. Ale bylo to dáno naší hrou. Brno jsme totiž k ničemu nepustili.

Za necelé dva týdny nás čeká odveta. Jak se změnily procentuální šance na postup?

Máme dobrou výchozí pozici pro odvetu. Šance bych odhadoval 60:40 v náš prospěch. Ale nejprve se musíme soustředit na poslední dvě utkání. Na Brno se začneme připravovat až po duelu s Jihlavou.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo