Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2010

Brno jsme k ničemu nepustili, říká Karel Kula

Po středečním pohárovém utkání musel být trenér MFK OKD Karviná Karel Kula obzvláště spokojený. Výhra 2:0 určitě hřála u srdíčka. Ale ještě větší radost mu udělal výkon našeho mužstva, které na hřišti kralovalo.

Před zápasem s Brnem byste jistě bral výsledek 2:0. Nepanuje však trošičku zklamání, že po předvedené hře jsme si měli vypracovat mnohem větší náskok?

Určitě nejsem zklamán. Výhra 2:0 je velice dobrá. Víc než výsledek mě těší herní projev. Předvedli jsme kvalitní výkon, díky němuž jsme Brno přehráli. Navíc jsme si dokázali, že když bojujeme celý zápas a hráči splní taktické pokyny, umíme porazit kohokoliv. A vím, že je v síle mužstva, podávat tyto výkony v každém zápase.

Takže výkon mužstva byl přesně takový, jaký si představujete i v druholigových utkáních?

Chybičky tam byly také, ale nebylo jich tolik jako v zápase se Žižkovem. Ale i v utkání s Viktorkou bylo na hráčích vidět, že chtějí zvítězit za každou cenu. Jenomže jsme udělali několik hrubých chyb a soupeř toho dokázal využít. A právě individuálních hrubek jsme se v zápase s Brnem nedopustili.

Absolutorium zaslouží všichni hráči. Kdo vás však mile překvapil svým výkonem?

Líbil se mi výkon Cikua. Přesně takový budu od něho požadovat pokaždé. Jsou totiž zápasy, které jenom odchodí. Ale s Brnem hrál velmi dobře, a je jenom škoda, že nevstřelil branku. To by šel jeho výkon ještě strmě nahoru. Také jsem byl spokojený s Vláďou Mišinským. Odvedl kvantum práce směrem dozadu a navíc vstřelil překrásný druhý gól. Pochvalu si zaslouží i Motyčka. Přesvědčil mě, že může hrát pravidelně. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Stejný herní projev musíme podat i ve zbývajících utkáních.

Také vás zklamal výkon Brna, které po sedmigólové výhře nad Slováckem přijelo do Karviné s defenzívní taktikou?

Myslím si, že jsme Brno zaskočili perfektním výkonem. Asi si mysleli, že budeme mít před nimi respekt. Nečekali, že na ně vyrukujeme s takovouto taktikou. Na můj vkus nebyli příliš odvážní směrem dopředu. Ale bylo to dáno naší hrou. Brno jsme totiž k ničemu nepustili.

Za necelé dva týdny nás čeká odveta. Jak se změnily procentuální šance na postup?

Máme dobrou výchozí pozici pro odvetu. Šance bych odhadoval 60:40 v náš prospěch. Ale nejprve se musíme soustředit na poslední dvě utkání. Na Brno se začneme připravovat až po duelu s Jihlavou.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii