Generální partner
Světlý režim
4. listopad 2010

Marek Poštulka: O postupu s Brnem ještě není rozhodnuto

Bývalý reprezentant ČR Marek Poštulka posílil realizační tým, a stal se asistentem trenéra. A protože se v této roli ocitl již za éry Leoše Kalvody, takže může srovnávat.

Na postu asistenta trenéra jste působil v době, kdy mužstvo vedl Leoš Kalvoda. Nyní spolupracujete s Karlem Kulou. Je znatelný výkonnostní posun mužstva za tři roky fungování na profesionální scéně?

První rok v profesionální soutěži jsme se potýkali s nováčkovskými problémy. Všechno jsme se učili za pochodu. Velký kus práce tady odvedl Leoš Kalvoda. Teď už zde funguje vše, jak má. Jsme zabezpečeným klubem s perfektním zázemím. Akorát nám chybí nový stadion, ale to je jen otázkou času.

Jak funguje spolupráce s Karlem Kulou?

Pracuji jako klasický asistent. Pomáhám mu ve všem, co potřebuje. Podílím se na rozvičkách, probíráme přípravu, sedíme společně nad sestavou.

Po převzetí mužstva jste uhráli pět bodů. Přesto jich mohlo být více…

Zcela určitě. Stále hoříme v koncovce. Pouze jeden půlrok se nám dařilo a skončili jsme v průběžném hodnocení na druhém místě. A kdybychom proměňovali aspoň 50% příležitostí, které si vytvoříme, tak bychom se pohybovali úplně na jiných příčkách tabulky.

Daří se vám v národním poháru, kde máte slušně rozehranou partii se Zbrojovkou Brno. Co by se muselo nepředvídatelného stát, abychom byli vyřazeni?

Je velká škoda, že jsme nepřidali třetí gól. Naše šance na postup by výrazně vzrostly. Teď je to stále otevřené. Zdaleka není o postupu rozhodnuto.

Za necelý týden začíná zimní příprava. Co vás během ní čeká?

Ostrý start zimní přípravy začne v lednu. Na podzim odehrajeme ještě dvě nebo tři přípravné střetnutí. Koncem listopadu se hráči rozjedou domů a vrátí se až po novém roce. Ale to neznamená, že nebudou nic dělat. Každý dostane tréninkový plán a sporttester, a bude trénovat individuálně.

Jistě jste se bavili o případných posilách. Mohl byste specifikovat, na jakých postech dojde k posílení?

Ještě není jisté, kdo tady zůstane. Ale určitě budeme potřebovat posílit útočnou řadu. Zatím je vše v jednání, takže uvidíme.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii