Mlade talenty

Marek Poštulka: O postupu s Brnem ještě není rozhodnuto

04.11.2010 | Redakce
 

Marek Poštulka: O postupu s Brnem ještě není rozhodnuto Bývalý reprezentant ČR Marek Poštulka posílil realizační tým, a stal se asistentem trenéra. A protože se v této roli ocitl již za éry Leoše Kalvody, takže může srovnávat.

 

Na postu asistenta trenéra jste působil v době, kdy mužstvo vedl Leoš Kalvoda. Nyní spolupracujete s Karlem Kulou. Je znatelný výkonnostní posun mužstva za tři roky fungování na profesionální scéně?

První rok v profesionální soutěži jsme se potýkali s nováčkovskými problémy. Všechno jsme se učili za pochodu. Velký kus práce tady odvedl Leoš Kalvoda. Teď už zde funguje vše, jak má. Jsme zabezpečeným klubem s perfektním zázemím. Akorát nám chybí nový stadion, ale to je jen otázkou času.

Jak funguje spolupráce s Karlem Kulou?

Pracuji jako klasický asistent. Pomáhám mu ve všem, co potřebuje. Podílím se na rozvičkách, probíráme přípravu, sedíme společně nad sestavou.

Po převzetí mužstva jste uhráli pět bodů. Přesto jich mohlo být více…

Zcela určitě. Stále hoříme v koncovce. Pouze jeden půlrok se nám dařilo a skončili jsme v průběžném hodnocení na druhém místě. A kdybychom proměňovali aspoň 50% příležitostí, které si vytvoříme, tak bychom se pohybovali úplně na jiných příčkách tabulky.

Daří se vám v národním poháru, kde máte slušně rozehranou partii se Zbrojovkou Brno. Co by se muselo nepředvídatelného stát, abychom byli vyřazeni?

Je velká škoda, že jsme nepřidali třetí gól. Naše šance na postup by výrazně vzrostly. Teď je to stále otevřené. Zdaleka není o postupu rozhodnuto.

Za necelý týden začíná zimní příprava. Co vás během ní čeká?

Ostrý start zimní přípravy začne v lednu. Na podzim odehrajeme ještě dvě nebo tři přípravné střetnutí. Koncem listopadu se hráči rozjedou domů a vrátí se až po novém roce. Ale to neznamená, že nebudou nic dělat. Každý dostane tréninkový plán a sporttester, a bude trénovat individuálně.

Jistě jste se bavili o případných posilách. Mohl byste specifikovat, na jakých postech dojde k posílení?

Ještě není jisté, kdo tady zůstane. Ale určitě budeme potřebovat posílit útočnou řadu. Zatím je vše v jednání, takže uvidíme.

• Sestřih porážky v Liberci
dnes - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem