Generální partner
Světlý režim
5. listopad 2010

S Jihlavou o první výhru

V posledním podzimním utkání na domácí půdě se MFK OKD Karviná střetne s Vysočinou Jihlava. Poté náš tým čeká jen středeční odveta Ondrášovky cupu proti Brnu.

Před svými fanoušky se budou chtít karvinští fotbalisté rozloučit výhrou. A napravit tak částečně pošramocenou pověst za nepovedený podzim. Jenže do Karviné přijede jeden z aspirantů na postup – Vysočina Jihlava. A netají se přáním, že chce na Městském stadionu naplno bodovat.

„Jihlava je aspirant na postup. To deklarovala před začátkem sezóny a umístění v tabulce tomu odpovídá. Proto to bude velmi náročné střetnutí. My se navíc potýkáme s velkou marodkou. Teprve před zápasem se rozhodneme, koho pošleme na hřiště. Jedná se o poslední utkání v sezóně a chtěli bychom se s našimi fanoušky rozloučit výhrou. Po této výhře bychom měli na svém kontě 20 bodů, což by nám dávalo relativní klid před zimní přestávkou. Navíc se do přípravy vstupuje lépe, když se zvítězí v posledním zápase,“ myslí si asistent trenéra Marek Poštulka.

Jak již Marek Poštulka naznačil, nečeká nás jednoduchá práce. Jihlava se před nedělním zápasem nachází na třetím místě, jen s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Duklu Praha. A aby mužstvo Vysočiny dostalo nový impuls, rozhodlo se angažovat nového kouče. Luboše Urbana nahradil Josef Vrzáček, který zatím přináší svému týmu štěstí. Pod jeho vedením ještě jihlavští nepoznali hořkost porážky.

V případě naší výhry by se jednalo o historicky první vítězství v novodobé historii MFK.

Utkání s Vysočinou Jihlava se odehraje v sobotu 7. listopadu od 14:00 hodin na Městském stadionu v Karviné - Ráji. Můžete ho také sledovat prostřednictvím komentovaného on – line přenosu na sportovním serveru www.onlajny.cz

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – FC Vysočina Jihlava ve druhé lize: 0 – 2 – 2. 7:10

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 3 – Mišinský, Milosavljev, Ficek, Opic, 2 – Ciku, Knötig, 1 – Slončík, Motyčka, Gottwald

Jihlava: 5 - Dort, 4 – Krutý 3 - Dolejš, Šimonek, Bača 2 - Görner, Tecl, Tlustý 1 – Šimáček, vlastní

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 1 904 diváků

Jihlava: 1 268 diváků

.

Střetnutí z minulé sezóny:

FC Vysočina Jihlava - MFK OKD Karviná 5:3 (4:1)

Branky: 7. Veselý, 11. Krutý, 16. Tecl, 28. Vydra, 85. Kadlec – 32. Jursa, 76. Mišinský, 80. Opic. ŽK: Veselý – Ficek, Buryán, Hoffmann. Rozhodčí: Ochotnický – Štěrba, Kovařík. Počet diváků: 1150

FC Vysočina Jihlava: Winter – Veselý, Kadlec, Tlustý, Caha – Gabriel (81. Lovětínský), Gába, Šisler (64. Karlík), Krutý (72. Gruber) – Vydra, Tecl.

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann, Novák, Buryán (59. Milosavljev), Knötig (86. Pontus) – Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami – Mišinský, Opic.

.

MFK OKD Karviná – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 22. Opic – 8. Zelinka. ŽK: Buryán – Zelinka, Da Silva.Rozhodčí: Kocián – Tacina, Adámková. Počet diváků: 2288

MFK OKD Karviná: Kafka – Jursa, Hoffmann, Suchý (76. Buryán), Staš – Ciku (58. Ficek), Pavlík, Kostoláni, Milosavljev – Mišinský (64. Gottwald), Opic.

FC Vysočina Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić – Dort (39. Krutý), Karlík, Görner – Zelinka (79. Veselý), Franěk (60. Dolejš), Mešanović.

Kurzy na zápas
Sázkovka 1 0 2
Bet-at-home 2.65 3.00 2.45
10Bet 2.70 3.01 2.51
Sports.com 2.65 3.00 2.50
Sazka Tip 2.65 3.00 2.45
Bwin 2.65 3.00 2.50
Chance 2.73 2.90 2.50
Fortuna 2.86 2.90 2.40
Synot Tip 2.75 2.90 2.50
Tipsport 2.70 2.95 2.50

Údaje k pátku 19:00.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii