Generální partner
Světlý režim
19. listopad 2010

Třináctka zvítězila na turnaji v Polsku

Skvělého úspěchu dosáhla naše třináctka na turnaji v Polsku. Ve finále mezinárodního turnaje porazila po pokutových kopech Hažlach a může se tak radovat z turnajového prvenství.

V polském Pogwizdowie se konal mezinárodní turnaj, jehož se zúčastnil i tým MFK OKD Karviná. Svěřenci Zbyška Gazdy hájily zelenobílé barvy nad očekávání dobře.

V základní skupině se náš celek střetl s Rudnikem, který si odnesl porážku 3:1. Ještě hůře si vedla Olza, která inkasovala o dvě branky více, aniž by sama nějakou vstřelila. V posledním utkání s Hažlachem se zrodila bezbranková remíza, jenž našim klukům zajistila postup do semifinále.

V něm jsme narazili na družstvo Dembowce. Polský celek nakonec podlehl našemu týmu těsně 2:1 a tím se nám otevřela brána do finále.

Finálové střetnutí bylo reprízou zápasu v základní skupině. Znova jsme se střetli s Hažlachem a opětovně jsme s ním remizovali 0:0. Vítěze tedy musely určit pokutové kopy. V nich si lépe počínala naše družina a po zásluze si odvezla z Polska cennou trofej v podobě vítězství celého turnaje.

Turnajové dění skončilo nejen kolektivním, ale i individuálním úspěchem. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Ligocký a pomyslnou korunu krále střelců získal Filip Štěrba.

Tento turnaj byl skvělou průpravou před blížící se kvalifikací halového mistrovství, která se odehraje 21. listopadu v Bílovci.

.

Výsledky ve skupině:

MFK OKD Karviná - Rudnik 3:1

MFK OKD Karviná - Olza 2 5:0

MFK OKD Karviná – Hažlach 0:0

.

Semifinále:

MFK OKD Karviná - Dembowiec 2:1

Olza 1 - Hažlach 0:1

.

o 3. – 4. místo:

Olza 1 - Dembowiec 3:1

.

Finále:

MFK OKD Karviná -Hažlach 0:0 pokutové kopy: 3:2

.

Sestava MFK OKD Karviná: Ciupa, Berešík, Štěrba, Kondziolka, Všetička, Michailidis,Popek, Ligocký, Chloň, Zeisberger.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii